طرفداران پناهندگان از بایدن برای “بازگرداندن” سیستم پناهندگی ایالات متحده خواستار می شوند | آمریکا و کانادا


مدافعان پناهندگی ایالات متحده از رئیس جمهور منتخب جو بایدن می خواهند تا هنگام تحقق منصب خود در ماه ژانویه ، محدودترین سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ ، از جمله سهمیه پناهندگی از نظر تاریخی پایین را لغو کند.

بکا هلر ، مدیر اجرایی گروه حمایت از کمک بین المللی پناهندگان (IRAP) گفت ، بازگرداندن برنامه پناهندگان ایالات متحده ممکن است زمان بر باشد ، اما این برای هزاران پناهجو که منتظر شنیدن آنها هستند بسیار مهم است. درخواست ها.

هلر در ایمیلی به الجزیره گفت: “بهبود برنامه پناهجویان ممکن است مدتی طول بکشد ، اما هزاران پناهنده که سالها در گمنامی منتظر بودند دیگر وقت ندارند.”

برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده تحت دولت ترامپ به شدت محدود شده است ، که از سال گذشته دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، سهمیه های پذیرش پناهندگان را محدودتر کرده و میزان استقبال از پناهندگان را بیش از 80 درصد کاهش داده است.

روز جمعه ، IRAP برای رسیدگی به پذیرش پناهجویان و پناهجویان در کشور – و “بازگرداندن” این برنامه پذیرش فدرال ، توصیه هایی را به دولت بایدن ورودی ارائه داد.

توصیه های “گسترش مسیرهای اضافی برای پناهندگان و آوارگان: طرحی برای دولت ایالات متحده” (PDF) شش زمینه اصلی را که می توان در آنها اقدام کرد ، از جمله پیوند خانواده ، حمایت مالی خصوصی و مسیرهای کاری پناهندگان مشخص می کند.

اهداف بلند

بایدن از آمادگی خود برای گسترش پذیرش پناهندگان خبر داد.

وی قول داد که برای پذیرش پناهندگان 125000 در سال تعیین کند و با کنگره همکاری کند تا حداقل میزان پذیرش حداقل 95،000 پناهنده در سال را در ماه ژوئن ، روز جهانی پناهندگان ، مطابق با میانگین های تاریخی تعیین کند.

این یک تغییر شدید در اقدامات ترامپ خواهد بود: تصمیم نهایی رئیس جمهور جمهوری خواه برای پذیرش پناهندگان در ایالات متحده این محدودیت را 15000 تعیین کرد ، کمترین میزان از قانون پناهندگان در سال 1980.

همچنین گزارش شده است که بایدن قصد دارد DACA ، برنامه دوران اوباما را که مانع از اخراج مهاجران غیرمستند آورده شده از کودکی به ایالات متحده می شود ، بازگرداند و به اصطلاح “ممنوعیت مسلمانان” پایان دهد ، که اکنون مسافران را ممنوع می کند 13 کشور که اکثر آنها اکثریت مسلمان ندارند.

دولت جدید بایدن همچنین انتظار می رود تا صدور دستورالعمل های به روز 100 روز توقف اخراج از کشور را ایجاد کند.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، برای صحبت در ویلمینگتون ، دلاور ، 16 نوامبر نقاب خود را برمی دارد [Kevin Lamarque/Reuters]

توصیه های IRAP با توجه به پیچیدگی برنامه های پناهندگی و اسکان مجدد ایالات متحده برای پناهندگان طولانی است و با طیف وسیعی از سازمان ها ، از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) گرفته تا دولت های محلی ، همکاری می کنند.

بسیاری از آژانس های محلی اسکان مجدد با توجه به تعداد پناهجویانی که به ایالات متحده می رسند بودجه دریافت می کنند.

این بدان معنی است که پیش فرض های کمتری در مورد اسکان پناهندگان در زمان دولت ترامپ ، بسیاری از این گروه ها را از نظر مالی دچار تنش کرده است ، که منجر به تعطیلی برخی از آنها شده است ، که ممکن است اسکان مجدد را در مناطق خاص دشوار کند.

اما IRAP از وعده های اولیه بایدن استقبال كرد و تأكید كرد كه “دولت جدید باید روز اول تلاش كند تا برنامه هایی را برای اتحاد خانواده ها و حمایت از افراد در معرض خطر ایجاد كند.”

این گروه از میان توصیه های خود می خواهد که بایدن دستورات اجرایی را صادر کند که “تأخیرهای بی دلیل” را برطرف می کند و می گوید “وحدت خانواده یک اولویت ملی است”.

وی همچنین می خواست که بایدن از طریق جدایی اجباری یا طولانی شدن زمان پردازش ، به کاهش مشکلات ناشی از سیاست های محدود کننده ترامپ که باعث ایجاد تنگناها و تقسیم خانواده ها شده است ، کمک کند.

“Patchwork Messy”

JC هندریکسون ، مدیر ارشد سیاست عمومی کمیته نجات بین المللی (IRC) ، یک سازمان کمک جهانی که به اسکان مجدد پناهندگان در ایالات متحده کمک می کند ، به الجزیره گفت که او از وعده های بایدن در مورد گسترش پذیرش پناهندگان و لغو ترامپ.

“اما سیستم پناهندگی ایالات متحده به یک نگاه خوب نیاز دارد. این مجموعه ای آشفته از قوانین و قوانین و مقررات مختلف است. “

IRC توصیه های خاص خود را در مورد مرز آمریكا و مكزیك و برنامه پذیرش پناهندگان منتشر كرده است ، از جمله مطالعه عمیق جدید این برنامه.

از سال 2005 تاکنون چنین مطالعه ای انجام نشده است و هندریکسون گفت که نیازهای اسکان مجدد در جهان طی 15 سال گذشته افزایش یافته است که عمدتاً ناشی از درگیری ، نوسانات اقتصادی ، تغییر اقلیم و سایر مشکلات است.

بسیاری از پناهجویانی که به مرز ایالات متحده و مکزیک می رسند از کشورهایی می آیند که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند ، خواه این مسئله نگرانی های امنیتی در مورد جرایم سازمان یافته باشد یا طوفان های اخیر که آمریکای مرکزی را ویران کرده است.

هندریکسون گفت ، اما در مرز ، آنها به “سیاست های تعریف شده توسط ظلم” که “دسترسی به جاده های طولانی مدت” را برای پناهندگی امن محدود می کند ، پاسخ می دهند.

این شامل سیاست اقامت در مکزیک است که پناهجویان را مجبور می کند در مکزیک بمانند در حالی که جلسات دادگاه آنها در ایالات متحده برگزار می شود.

در حالی که بایدن در 100 روز اول کارهای زیادی باید انجام دهد – اقدامی زودهنگام برای ارزیابی کارآیی رئیس جمهور جدید – هندریکسون گفت که ایجاد “یک سری سیاست های جدید” برای حمایت از پناهجویان ضروری است.

وی گفت: حل مشکلات سیستم های پناهندگی و پناهندگی در ایالات متحده “کاری بزرگ” است. دنیا مشاهده خواهد کرد که چگونه با این مسئله کنار می آییم.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>