طوفان زتا به طوفان سقوط کرد – لوئیزیانا که دچار آن شده است آمریکا و کانادا


طوفان زتا در حالی که نیو اورلئان در راه است ، روز چهارشنبه به لوییزیانا خسته و طاقت فرسا سقوط کرد و تهدید کرد که می تواند تا 9 فوت آب دریا را وارد کند و با وزش باد شدید در منطقه خلیج فارس ، که قبلاً توسط طوفان های بسیاری ویران شده بود ، خانه ها و مشاغل تجاری را بکشد. امسال.

برخی از جاده ها در نزدیکی ساحل دچار آبگرفتگی شده بودند ، جایی كه پیش بینی كنندگان گفتند كه Zeta در اطراف خلیج Terrebone در نزدیكی Cocodrie ، یك دهكده ماهیگیری غیر تجاری در انتهای بزرگراه نشست.

باران در محله فرانسه در نیواورلئان جاری شد و جریان آب از پشت بام ها جاری شد. درختان در باد به عقب و جلو می چرخیدند ، هرچند تعداد کمی از آنها هنوز در خیابان بوربن با چتر یا ماشین های کند حرکت بودند. شهردار لاتویا کانترل گفت: تراموا های نمادین بیکار بودند و تالار شهر بسته شد.

زتا بیشترین وزش باد پایدار را با 177 کیلومتر در ساعت (110 مایل در ساعت) به عنوان طوفان دسته 2 داشت و بیست و هفتمین طوفان در سنگین ترین طوفان های آتلانتیک بود – بیش از یک ماه قبل از پایان آن.

هشدارهای طوفان گرمسیری تا کوههای شمال جورجیا صادر شده است که برای منطقه بسیار غیر معمول است. نیواورلئان هفت طوفان قبلی را که در این فصل از شرق یا غرب منحرف شده بودند ، در مناطق هشدار دهنده قرار داده بود. زتا در کورس ماند.

کالین آرنولد ، مدیر اورژانس شهر گفت: “من فکر نمی کنم ما با این یکی خوش شانس باشیم.”

انتظار می رفت که زتا به عنوان یک طوفان نسبتاً ضعیف رده 1 حمله کند ، اما لوئیزیان با پیش بینی های به روز پیش بینی شده رده 2 در خشکی از خواب بیدار شد.

“خبر خوب برای ما – و ببینید ، شما اخبار خوبی را از کجا می توانید پیدا کنید – سرعت طوفان پیش رو 27 کیلومتر در ساعت است (17 مایل در ساعت). انتظار می رود این افزایش یابد و بنابراین نسبتاً سریع وارد منطقه می شود و پس از آن قادر خواهیم بود خسارت را سریعتر ارزیابی کنیم. “، فرماندار جان بل ادواردز در مصاحبه با کانال هواشناسی گفت.

تصویر ماهواره ای طوفان زتا در خلیج مکزیک نزدیک لوئیزیانا را نشان می دهد [NOAA via AP]

مقامات از مردم خواستند تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند و در محل خود را برای پناه دادن آماده کنند و جو ، طبق معمول ، صبح در نیواورلئان با نزدیک شدن و شدت گرفتن طوفان کاهش یافت. ترافیک کند شد و رستوران ها و کافه ها متوقف شدند.

“امسال طوفان ها در حال بازگشت بودند. آنها از نیواورلئان اجتناب کردند ، اما سرانجام تصمیم گرفتند که بیایند. “کورت برامفیلد ، کارگر شیرینی فروشی ، در حالی که جعبه های خالی را در سطل های زباله بیرون بسته و دیگران از شیشه ها بالا می رفتند ، گفت.

بادها شدیدتر شدند و آب از بالای اسکله های ژان لافیت ، یک شهر کوچک ماهیگیری در جنوب نیواورلئان به نام یک دزد دریایی فرانسوی بالا رفت. کارگران با کامیون های شنی به مناطق کم ارتفاعی می رفتند که قبلاً هزاران کیسه شن برای طوفان های قبلی روی هم انباشته شده بود.

تیم کرنر جونیور شهردار گفت: “ما به سرعت آب زیادی دریافت خواهیم کرد.” “من به امواج جزر و مدی به دلیل سرعت طوفان خوشبین هستم ، اما ما این مسئله را امری مسلم نخواهیم گرفت. “

زتا می تواند در سواحل شمالی خلیج فارس با وزش باد ، باران و طوفان بیش از 241 کیلومتری شرق نیواورلئان برخورد کند. در می سی سی پی ، شهر پاس کریستین به همه قایق ها دستور داده است که از بندر خارج شوند و جزیره دوفین ، آلاباما ، آب و فاضلاب را در مناطقی که معمولاً طوفان غرق می شوند ، متوقف کرده است.

ساکنان لوئیزیانا هنگام آمادگی برای ورود طوفان زتا ، که انتظار می رود مانند طوفان دسته 2 سقوط کند ، در نیواورلئان ، لوئیزیانا ، ایالات متحده به پنجره های خود صعود می کنند [Kathleen Flynn/Reuters]

مقامات نیواورلئان گفتند توربینی که انرژی لازم را برای سیستم پمپاژ زهکشی قدیمی شهر تولید می کند ، بدون تعمیرات فوری در روز یکشنبه خراب شد. به گفته مقامات ، قدرت کافی برای کارکردن پمپ ها در صورت نیاز وجود داشت ، اما در صورت خرابی توربین های دیگر کمی قدرت شنود اضافی وجود دارد.

مقامات گفتند که آنها برای تأمین برق و انجام تعمیرات در صورت لزوم در صورت وجود مشکلات دیگر تجهیزات ، شرایط پیش بینی نشده ای را پشت سر گذاشته اند. پیش بینی ها پنج تا 15 سانتیمتر (دو تا شش اینچ) باران را در منطقه نیواورلئان پیش بینی کرده بودند ، اما انتظار می رود که زتا طوفانی نسبتاً سریع باشد که احتمال دارد سیل را کاهش دهد.

طبق مرکز ملی طوفان های ایالات متحده ، تا چهارشنبه بعد از ظهر ، بزرگترین وزش باد در Zeta تا حدی از خجالت طوفان بزرگ دسته 3 بالا رفته بود.

روز سه شنبه ، زتا به شبه جزیره یوکاتان مکزیک حمله کرد ، درختان را قطع کرد و مدت کوتاهی حکومت بیش از 300000 نفر را مختل کرد ، اما باعث مرگ نشد تا اینکه دوباره خود را در مسیری درست در شرق طوفان لورا مستقر کرد ، -کمتر از 27 کشته در لوئیزیانا پس از برخورد با آگوست و طوفان دلتا ، که باعث خسارت لورا در همان منطقه فقط چند هفته بعد شد.

هشدارهای طوفان از مورگان سیتی ، لوئیزیانا تا خط ایالت های آلاباما / می سی سی پی ، از جمله دریاچه پونتچارتن و نیواورلئان پایتخت امتداد داشت. وخیم تر شدن هوا باعث شده سایت های رای گیری زودهنگام ساعت ها در غرب فلوریدا ، جایی که جمهوری خواهان تسلط دارند ، بسته شود.

هشدارهای طوفان گرمسیری بسیاری از مناطق جنوبی ، از لوئیزیانا و می سی سی پی تا آلاباما و جورجیا را شامل می شود ، از جمله کل منطقه آتلانتا ، جایی که بامداد پنجشنبه می تواند تا 89 کیلومتر در ساعت وزش باد داشته باشد. مرکز طوفان گفت ، باد می تواند در جنوب آپالاچی ، جایی که احتمال جاری شدن سیل وجود دارد ، “شدید” باشد.

ادواردز از رئیس جمهور دونالد ترامپ خواستار اعلام فاجعه قبل از طوفان شد. هم او و هم كی ایوی فرماندار آلاباما ، و شهردار اندرو فو فو گلیچ در بیلوکسی ، می سی سی پی ، وضعیت اضطراری اعلام كردند. ترامپ سه شنبه شب برای لوئیزیانا وضعیت اضطراری اعلام کرد.

در طول فصل به طور متوسط ​​شش طوفان و 12 طوفان مشاهده می شود. این فصل بسیار شلوغ توجه را به سمت تغییر اقلیم جلب کرده است ، دانشمندان می گویند باعث ایجاد طوفان های مرطوب تر ، قوی تر و مخرب تر شده است.

گردشگران از کنار آوارهای دفن شده در خیابان پس از خشکسالی طوفان زتا در پلایا دل کارمن ، مکزیک عبور می کنند. زتا شبه جزیره یوکاتان مکزیک را در جاده ای ترک می کند که ممکن است چهارشنبه شب به نیواورلئان برخورد کند [AP Photo/Tomas Stargardter]

طبق گفته محققان طوفان های دانشگاه ایالتی کلرادو ، پس از هانا ، اشعیا ، لورا ، سالی و دلتا ، زتا رکوردی را به ثبت رساند که در سال 1886 تکرار شد و در سال 1985 برای شش طوفان که به قاره ایالات متحده برخورد کردند ، تکرار شد.

و به عنوان یازدهمین طوفان قاره ایالات متحده ، زتا رکورد جدیدی ثبت خواهد کرد ، کاملا بالاتر از 9 طوفانی که در سال 1916 رخ داد.

یولاندا لوکت دیوانه دریاچه چارلز مقابل هتلش در نیواورلئان گفت: “من از نظر جسمی و روحی خسته ام.” او یکی از حدود 3600 پناهجوی لورا و دلتا است که هنوز در پناه هستند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>