عدالت سوء استفاده جنسی از کودکان نباید به کد پستی بستگی داشته باشد | حقوق کودک

[ad_1]

آیا چیزی در زندگی شما آنقدر مهم است که خانواده و شغل خود را به مدت دو سال پشت سر بگذارید و هر روز 50 کیلومتر (31 مایل) در سراسر اروپا پیاده روی کنید؟

در 31 مه 2013 – 10 سال پیش امروز – این دقیقاً همان کاری بود که من انجام دادم. من لندن را با پای پیاده ترک کردم و به تمام پایتخت های اتحادیه اروپا رفتم و از دولت هر کشوری خواستم محدودیت های مربوط به تعقیب سوء استفاده جنسی از کودکان را لغو کند.

چرا؟ زیرا حذف کامل هرگونه محدودیت زمانی برای تعقیب سوء استفاده جنسی از کودکان گام مهمی برای پایان دادن به آزار جنسی از کودکان است.

عمویم در طول دوران کودکی مان از من و سه برادرم سوء استفاده جنسی کرد. او یکی از اعضای مورد اعتماد خانواده بود. معلم. پدرخوانده من

از همان اوایلی که یادم می‌آید سوء استفاده شروع شد. با این حال 12 سال سکوت کردم. من نمی دانستم چگونه در مورد هیچ یک از اینها صحبت کنم. نمی دانستم که برادرانم نیز در سکوت رنج می برند.

در ۲۵ سالگی، پس از یک دهه درمان، سرانجام خود را به پلیس اسکاتلند تسلیم کردم. نه برای انتقام یا غرامت، بلکه برای حمایت از کودک. عمویم هنوز معلم بود که در کلاس از پسران بی شماری سوء استفاده جنسی می کرد. مجبور شدم به خاطر آنها سکوتم را بشکنم.

خوشبختانه، ملت من به من اجازه دادند که علیرغم سالهائی که از بدرفتاری من گذشته بود، علیه عمویم اتهام وارد کنم. بریتانیا هیچ محدودیت زمانی برای تعقیب آزار جنسی کودکان اعمال نمی کند. این بدان معناست که قربانیان و بازماندگان می توانند در زمانی که آماده باشند به دنبال عدالت باشند، اغلب در مراحل بعدی زندگی که شروع به پردازش ترومای دوران کودکی خود کرده اند.

مطالب جدید  چین اقدامات قانونی علیه "تجزیه طلبان سرسخت تایوان" را سنجیده است چین

اما این را نمی توان در مورد همه کشورهای اروپایی گفت.

اگر عمویم در کشورهای مختلف از من سوء استفاده می کرد، به سادگی دستگیر نمی شد. شواهد من نادیده گرفته می شود. یک مجرم جنسی مکرر کودک با چهار قربانی شناخته شده، با وجود اینکه مقامات کاملاً آگاه هستند که او یک تهدید قطعی برای سایر کودکان است، اجازه ادامه کار در مدارس را خواهد داشت.

این یک موضوع فوری برای حمایت از کودکان است.

امروز من به کمیته لانزاروته شورای اروپا (کمیته طرف های کنوانسیون حمایت از کودکان در برابر استثمار جنسی و سوء استفاده جنسی) خطاب کردم. از طرف جنبش شجاعت، کارگروه جهانی قانون محدودیت ها و صدای جمعی بازماندگان از سرتاسر جهان، از کمیسیون درخواست کردم که لغو کامل قانون محدودیت جرایم سوء استفاده جنسی از کودکان در اروپا را توصیه کند.

من خواستار هیچ چیز شدید یا رادیکالی نبودم، بلکه صرفاً به کمیته تعهد قانونی خود برای اطمینان از اجرای مؤثر کنوانسیون لانزاروت که برای محافظت از کودکان در برابر سوء استفاده جنسی ایجاد شده بود، یادآوری کردم.

شواهد برای خود صحبت می کنند. محدودیت ها از کودکان در برابر آزار جنسی محافظت نمی کند. و اگر محافظت از کودکان در برابر تجاوز در اولویت نیست، یک پرونده اقتصادی نیز وجود دارد.

اول اینکه اکثر قربانیان در دوران کودکی فاش نمی کنند. این یک حقیقت است. اغلب از من می پرسند: “اگر سوء استفاده جنسی که در کودکی از شما متحمل شده اید بسیار بد بود، چرا ۱۲ سال طول کشید تا آن را گزارش کنید؟” پاسخ من – ۱۲ سال طول کشید تا آن را گزارش کنم زیرا بسیار بد بود.

مطالب جدید  چگونه آپارتاید را در اسرائیل نادیده بگیریم: از اورسولا فون در لاین بیاموزیم | درگیری اسرائیل و فلسطین

مطالعات تحقیقاتی متعدد، بررسی‌های سیستماتیک و فراتحلیل‌های انجام‌شده در دو دهه گذشته نشان داده‌اند که در موارد سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، طبیعی است که قربانی یا ده‌ها سال بعد این آزار را گزارش کند یا اصلاً آن را گزارش نکند. داده های مربوط به آزار در پیشاهنگان آمریکا نشان می دهد که بیش از 50 درصد از بازماندگان برای اولین بار پس از 50 سالگی آزار خود را فاش کردند. مطالعه مشابهی بر روی قربانیان در موسسات آلمانی نشان داد که میانگین سنی افشاگری بیش از 52 سال بود.

دوم اینکه، شکارچیان جنسی با افزایش سن از خطر کمتری برخوردار نمی شوند. آزار جنسی کودکان از این نظر با هر جرم دیگری متفاوت است. اگرچه بعید است که مجرمان در 70 سالگی به سرقت از بانک ها ادامه دهند، میلیون ها نفر از قربانیان آزار جنسی کشیش ها، پدربزرگ ها و معلمان سالخورده در سراسر جهان هستند.

شکارچیان جنسی در طول زمان جسورتر می شوند و در فرهنگ سکوت شکوفا می شوند. عمویم به جرمی که 35 سال پیش مرتکب شده بود محکوم شد، اما حقیقت این است که او هنوز پس از گذشت یک دهه از آخرین باری که از من سوء استفاده کرده بود، از کودکان سوء استفاده می کرد.

و – اگر آن استدلال ها به اندازه کافی قانع کننده نباشند – پولی برای پس انداز وجود دارد. ما از سال 1998، زمانی که دکتر وینسنت فلیتی مطالعه اساسی خود را در مورد تجربیات نامطلوب دوران کودکی منتشر کرد، می دانیم که سوء استفاده جنسی در دوران کودکی به طور منفی کل مسیر رشد کودک را تا بزرگسالی تغییر می دهد.

مطالب جدید  درخشش ستارگان در Met Gala به افتخار طراح کارل لاگرفلد | اخبار سرگرمی

ایالت ها سالانه چقدر برای رسیدگی به بی خانمانی، اعتیاد به مواد مخدر یا چاقی هزینه می کنند؟ آلمان – کشوری که هنوز محدودیت های خود را لغو نکرده است – هزینه های سالانه ناشی از سوء استفاده و بی توجهی به کودکان را حداقل 11.1 میلیارد یورو برآورد می کند.

حذف محدودیت هزینه نسبتاً زیادی ندارد.

زمانی که 10 سال پیش پیاده روی خود را در سراسر اروپا آغاز کردم، فقط یک بازمانده بودم که از دولت ها می خواستم که اقدامی انجام دهند. امروز من نماینده کل مجمع جهانی صداها هستم. ما کودکانی هستیم که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ایم و اجازه نمی‌دهیم یک دهه دیگر بگذرد تا افراد در قدرت آنچه را که باید تغییر کند تغییر دهند، کاری را انجام دهند که فقط آنها می‌توانند.

اروپا هنوز یک تکه نابرابری است. برخی از بازماندگان به عدالت دسترسی دارند. خیلی ها نمی توانند. برخی از کودکان محافظت می شوند. خیلی ها نیستند.

حقوق کودکان نباید به کدپستی آنها بستگی داشته باشد.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.

[ad_2]