عصبانیت ترامپ در حالی افزایش می یابد که باخت انتخابات ایالات متحده واضح است آمریکا و کانادا

[ad_1]

وودی شخصی دونالد ترامپ ، رودی جولیانی ، با اعلام اینكه رئیس جمهور منتخب آمریكا جو بایدن ، امتناع كرد كه ترامپ امیدوار است “انتخابات را لغو كند” ، با بیان اینكه رهبر جمهوری خواهان تلاش می كند چه كاری را انجام دهد ، روشن كرد.

جولیانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن به خبرنگاران گفت که وی با رای دادن در ایالت های اصلی “خنثی کردن” پیروزی بایدن “شواهد کافی” درباره تقلب را جمع آوری کرده است.

جولیانی ، که ادعاهای بی شماری را – نه شواهد بلکه ادعاهای اثبات نشده – با لیستی از خلاف واقع یا شاید سو mis تفاهم در مورد روند شمارش آرا و رأی دادن ، بیان کرد: “این واقعاً برای لغو هر انتخاب کافی است.”

با وجود تمام سنت ها و هنجارهایی که ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود از بین برد ، با تأمل علنی و تلاش فعالانه برای “برگرداندن” اراده رای دهندگان آمریکایی بر اساس ادعاها و تئوری های توطئه ، این کیک در واقع گرفته شده است.

روز شنبه سه هفته از زمان اعلام بازنده شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 می گذرد. ​​در آن زمان ، ترامپ و طرفدارانش در یک واقعیت جایگزین فعالیت می کنند که در آن ترامپ برنده انتخابات است و در هر صورت هرگونه اعلامیه ریشه در عدم مشروعیت یا تقلب دارد. .

ترامپ و همکارانش طرفداران عمیقاً وفادار خود را تکرار کردند و استدلال کردند که راهی برای پیش بردن بایدن وجود ندارد.

این ، علی رغم این واقعیت که بایدن بیش از آنکه ترامپ در سال 2016 هیلاری کلینتون را شکست دهد ، در ایالت های مهم پنسیلوانیا ، میشیگان و ویسکانسین پیروز شد.

آنها علی رغم تکان دادن مداوم مشت خود بر سر انتخابات ایالت ، هنوز هیچ مدرکی از تقلب گسترده یا رای گیری غیرقانونی ارائه نکرده اند.

لفاظی های سیاسی یک چیز است ، اما قوه قضاییه فقط شواهد محکم را می شنود. عدم حضور آنها منجر به رد پرونده های حقوقی توسط وکلای وابسته به ترامپ شده است که روابط خود را با رئیس جمهور قطع کرده و اعصاب قضات را در کشورهایی که ترامپ پرونده های قضایی تشکیل داده است پاره کرد.

این هفته ، در طی جلسه دادرسی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در پنسیلوانیا ، جایی که جولیانی دوباره ادعا کرد که “کلاهبرداری گسترده و گسترده ای با رای دهندگان در سراسر کشور” انجام شده است ، قاضی متیو بران ناباور بود.

“حداقل ، شما می خواهید این دادگاه 6.8 میلیون رأی را باطل کند ، در نتیجه از حق رأی دادن به تک رأی دهندگان در جامعه محروم شوید. آیا می توانید به من بگویید که چگونه این نتیجه قابل توجیه است؟ قاضی پرسید.

دادگاه منتظر است مدارک اردوگاه ترامپ در جریان باشد.

آیا تقلب ملی امکان پذیر است؟

یک سوال که ترامپ و طرفدارانش نمی توانند پاسخ دهند این است که چگونه ممکن است “تقلب گسترده رای دهندگان در سراسر کشور” در چنین سیستم پراکنده انتخاباتی صورت گرفته باشد.

هر کشوری انتخابات و آرا خود را اداره می کند و بر آرا many بسیاری از رئیس جمهور تا کوچکترین دفاتر محلی نظارت می کند. هیچ کمیسیون مرکزی انتخابات ملی برای مدیریت انتخابات فدرال وجود ندارد.

بنیانگذاران ایالات متحده این سازمان را عمداً ایجاد کردند – کالج انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری و دولت در سطح ایالت انتخابات کنگره ایالات متحده – برای جلوگیری از تخریب رای در یک رئیس جمهور یا کابالا.

این ایده که همه ادعاهای تقلب و بی نظمی فقط در نتیجه یک مسابقه – انتخابات ریاست جمهوری – در بسیاری از ایالت ها تأثیرگذار بوده است ، اما هیچ مسابقه دیگری را در همان آرا در آن ایالت ها تحت تأثیر قرار نداده است ، بی معنی است.

وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، هنوز ادعا می کند که در انتخابات آمریکا تقلب گسترده ای در رای دهندگان صورت گرفته است ، اما شواهدی ارائه نکرد [Jonathan Ernst/Reuters]

اگر تقلب گسترده ای صورت می گرفت ، بدون شک دهها ، صدها یا حتی هزاران نامزد از هر دو حزب گریه می کردند و خواهان عدالت بودند – و این به سادگی اتفاق نمی افتد.

سیدنی پاول ، وکیل مدافع ترامپ در یک کنفرانس خبری گفت: “از نظر سطح فسادی که ما در اینجا بررسی می کنیم ، ما نمی دانیم چه تعداد نامزد جمهوری خواه یا دموکرات در هر ایالت کشور هزینه کرده اند تا سیستم جعل شود تا برای آنها کار کند.” .

تصور بدون شواهد وجود توطئه گسترده دو حزب برای انصراف از دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ چندان منطقی نیست ، و تکیه بر “توطئه ملی” اثبات نشده ، همانطور که جولیانی روز پنجشنبه گفت ، به عنوان پایه “لغو انتخابات” خیره کننده

حامیان ترامپ با برگزاری تجمعات در ایالات متحده ، انتخابات را “جعلی” محکوم کردند [File: Leah Millis/Reuters]

آیا انگیزه ترامپ واقعاً تلاشی است برای حفظ قدرت به هر طریقی ، یا فقط تلاش برای حفظ چهره ، اعتراف نکردن به شکست و ایجاد تردیدهای کافی در مورد نتیجه ای است که به نظر می رسد توانسته است پیروز شود؟

دلایل او هرچه باشد ، تنها چیزی که می دانیم این است که این تلاش مداوم برای مشروعیت بخشیدن از پیروزی بایدن در انتخابات آزاد و عادلانه باعث می شود میلیون ها آمریکایی ایمان کامل به سیستم های انتخاباتی کشور را از دست بدهند.

و این – نه اینکه ترامپ در کاخ سفید بماند – می تواند میراث واقعی رفتار ترامپ پس از انتخابات باشد.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>