فلسطینی بازداشت شده توسط اسرائیل پس از 103 روز اعتصاب غذا را پایان داد خاورمیانه


ماهر در اعتراض به دستور بازداشت چهار ماهه خود که در تاریخ 26 نوامبر پایان می یابد اما قابل تمدید است ، اعتصاب غذا کرد.

همسرش گفت ، فلسطینی که به جرم عضویت در یک گروه مسلح در ماه ژوئیه توسط اسرائیل زندانی شد ، 103 روز بعد اعتصاب غذا را پایان داد.

ماهر الاهراس ، 49 ساله ، در نزدیکی شهر اشغال شده کرانه باختری نابلس دستگیر و تحت بازداشت اداری قرار گرفت ، سیاستی که اسرائیل برای بازداشت مظنونان بدون اتهام استفاده می کند.

همسرش ، تاگرید ، روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت كه ماهر “اعتصاب غذا را پس از 103 روز متوقف كرده است”.

وی در یک تماس تلفنی از بیمارستان کاپلان در Rehovot ، یک شهر اسرائیلی در جنوب تل آویو ، جایی که شوهرش در آنجا معالجه می شود ، گفت که او از این تصمیم “راضی” است ، اما هنوز از وضعیت پزشکی جدی “نگران” است.

هیچ اظهار نظری از سوی مقامات اسرائیلی در مورد اینکه آیا آنها اطمینان خاصی به ماهر داده اند ، که به گفته همسرش ، از بیمارانی است که از درد و تشنج در قلب اسرائیل رنج می برده است.

در اوایل روز جمعه ، تاگرید گفت ماهر نزدیک به مرگ است ، گرفتگی های شدیدی و سردرد داشت.

شین بت آژانس امنیت میهن اسرائیل می گوید ماهر پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه وی از اعضای گروه شبه نظامی جهاد اسلامی است ، بازداشت شد ، ادعایی که همسرش رد می کند.

پدر شش کودک در اعتراض به دستور بازداشت چهار ماهه خود که در 26 نوامبر پایان می یابد اما قابل تمدید است اعتصاب غذا کرد.

ماهر قول داده بود که علی رغم تصمیم ماه اکتبر دادگاه عالی اسرائیل مبنی بر عدم تمدید حبس خود بیش از آن تاریخ ، از ادامه غذای جامد خودداری کند.

اما پس از دریافت آنچه وی “تعهد راسخ” خواند [by Israel] روز بازداشت اداری خود را تمدید نکند … ماهر الاهراس تصمیم گرفته است به اعتصاب غذای خود پایان دهد “، باشگاه اسرای فلسطینی ، که به نمایندگی از زندانیان کار می کند ، در بیانیه ای روز جمعه گفت.

در بیانیه اضافه شده است: “وی مدت زمان باقیمانده را تا زمان آزادی برای گذراندن مرخصی در بیمارستان سپری خواهد کرد.”

پنج عضو پارلمان اسرائیل از فهرست مشترک عربی ، که از بیمارستانی در ماهر بازدید می کردند ، اعلامیه اعتصاب غذا را به طور زنده از فیس بوک پخش کردند.

نخست وزیر فلسطین ، محمد استی ، خواستار آزادی فوری او شد زیرا فلسطینی ها و فلسطینیان اسرائیلی در حمایت از وی تظاهرات کردند.

به گفته گروه حقوق بشر اسرائیلی B’Tselem ، تا آگوست سال جاری حدود 355 فلسطینی از جمله دو خردسال در بازداشت اداری به سر می برند.

بسیاری از زندانیان فلسطینی می گویند هنگام بازداشت مورد شکنجه و آزار قرار گرفته اند. در سالهای اخیر اعتراضات زیادی علیه شرایط نامناسب زندان از جمله اعتصاب غذای متعدد صورت گرفته است.

بسیاری از زندانیان نیز از سهل انگاری پزشکی در زندان ها رنج می برند. زندانیان باید هزینه های درمان خود را بپردازند و مراقبت های بهداشتی کافی ارائه نمی شود.

پیش از این ، الجزیره گزارش داده بود که به بسیاری از افراد داروهای مسکن به عنوان دارو و راه حل بیماری های مزمن داده شده است.

از سپتامبر ، سازمان حمایت از زندانیان Addameer 4400 زندانی سیاسی فلسطینی ، از جمله 39 زن و 155 کودک ، در بازداشت اسرائیل داشت.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>