فیلیپین تلاش می کند تا هزاران نفر را از سیل طوفان نجات دهد فیلیپین


گارد ساحلی فیلیپین و آژانس های حوادث روز شنبه برای نجات هزاران نفر در یکی از استان های شمالی که توسط طوفان وامکو طغیان شده است ، منجر به کشته شدن حداقل 42 نفر در چهارشنبه شب در کشور شد.

مقامات گفتند که ده ها شهر در منطقه کاگایان در شمال شرقی پایتخت ، مانیل ، در زیر آب باقی مانده اند و هزاران خانواده را تحت تأثیر قرار داده است ، برخی از آنها برای فرار از سیل های دو طبقه از پشت بام ها فرار کرده اند.

جورج اورسابیا ، فرمانده گارد ساحلی گفت ، گارد ساحلی تیم های امداد و نجات ، وسایل نقلیه و لنجها را اوایل روز شنبه به توگگارائو اعزام کرد و کمک های بیشتری را از استان های مجاور به همراه خواهد آورد.

ریچارد گوردون ، رئیس صلیب سرخ فیلیپین ، گفت که این سازمان در حالی که داوطلبان در خشکی در کاگایان غذای گرم و کمک به افرادی که در اثر سیل مجبور به ترک خانه های خود شده اند ، تیم های نجات را در منطقه مستقر کرده است.

آژانس فاجعه گفت ، اثر تجمعی طوفان های پی در پی – وامکو بیست و یکمین طوفان امسال در فیلیپین بود – و همچنین آب حاصل از یک سد و دشت های بالاتر ، سیل را در استان کاگایان افزایش داده است. ارقام دولت نشان می دهد سد ماگات در نزدیکی آن روز جمعه آب آزاد کرد ، معادل دو استخر به اندازه المپیک در ثانیه.

دره کاگایان مساحت یک میلیون و 200 هزار نفر است و عمدتا کشاورزی است. آژانس فاجعه اعلام کرد ، نزدیک به 14000 نفر در حال حاضر به دلیل سیل به مراکز تخلیه نقل مکان کرده اند.

جفرسون سوریانو ، شهردار توگگارائو به رادیو DZMM گفت: “ما اعتقاد داریم بیش از یک هفته طول خواهد کشید تا سیل فروکش کند.” وی گفت: این شهر که محل زندگی 163000 نفر است ، به دلیل آب گرفتگی جاده ها قطع شده است.

ساکنان به رسانه های اجتماعی روی آوردند ، عکس ها و آدرس هایی را با درخواست برای نجات ارسال کردند. هشتگ #CagayanNeedsHelp با 2.03 میلیون توییت محبوب ترین موضوع در توییتر بود.

“ما در حال حاضر در روز سوم روی بام خود هستیم. ما به کالاهای کمکی و لباس احتیاج داریم زیرا چیزی پس انداز نکرده ایم ، “رامیلو لاگوندی ، ساکن توگگاراو ، به رادیو DZBB گفت. لاگوندی گفت که او با صدها همسایه دیگر در پشت بام اقامت دارد.

گارد ساحلی فیلیپین پس از طوفان وامکو از مناطق سیل زده در دره Cagayan بازرسی هوایی می کند [Philippine Coast Guard/Handout via Reuters]
ساکنان آسیب دیده از Typhoon Vamco در هنگام توزیع ماسک های صورت و کمکها در یک مرکز تخلیه در رودریگز ، شرق مانیل جمع می شوند. متخصصان بهداشت می ترسند که ازدحام بیش از حد منجر به جهش در موارد COVID-19 شود [Lisa Marie David/Reuters]

وامکو در حالی خشکسالی را در فیلیپین ایجاد کرد که جوامع هنوز در تلاش بودند طوفان گونی ، قوی ترین طوفان امسال جهان را پاکسازی کنند.

مقامات همچنین هشدار دادند که مراکز تخلیه می توانند به سرعت گسترش ویروس کرونا کمک کنند. وزارت بهداشت روز شنبه هشدار داد “یک احتمال بسیار قوی” وجود دارد که موارد محلی COVID-19 در نتیجه ازدحام جمعیت افزایش یابد.

این توفان در حال نزدیک شدن به ویتنام است ، جایی که میلیون ها نفر در استان های مرکزی این کشور در حال آماده سازی برای سیل و رانش زمین هستند.

وامکو سیزدهمین طوفان بزرگ امسال در کشور است.

نگوین تی ژوان تو ، رئیس انجمن صلیب سرخ ویتنام گفت: “بیش از هشت میلیون نفر در مرکز ویتنام زندگی نمی کنند.” “هر بار که آنها شروع به بازسازی زندگی و معیشت خود می کنند ، طوفان دیگری تحت تأثیر آنها قرار می گیرد. این حتی برای مقاوم ترین جوامع نیز دلگیر است.

وی افزود: “بیشترین نگرانی ما افراد مسن و فقیر و همچنین خانواده هایی است كه خانه های آنها تخریب شده یا آسیب دیده است و در حالی كه در پناهگاه های موقت زندگی می كنند و یا با خانواده های زیادی شلوغ نیستند ، اکنون با آخرین طوفان روبرو هستند.”

براساس صلیب سرخ ، بیش از 400000 خانه در اثر طوفان هایی که طی شش هفته گذشته استان های مرکزی را درگیر کرده است ، آسیب دیده یا تخریب شده اند. در بیانیه آمده است: جاده ها و پل ها شسته شده ، برق قطع شده و محصولات از بین رفته است و حداقل 150،000 نفر در معرض خطر فوری کمبود مواد غذایی قرار دارند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>