فیلیپین ممنوعیت کارمندان بهداشتی را که به خارج از کشور سفر می کنند لغو می کند فیلیپین


وزیر کار گفت فیلیپین در ابتدا به 5000 کارگر بهداشتی اجازه می دهد سالانه کشور را ترک کنند.

رئیس کار فیلیپین ، رودریگو دوترته ، لغو ممنوعیت اعزام کارگران بهداشت ملی را تأیید کرد ، وزیر کار وی روز شنبه گفت ، راه را برای شروع کار هزاران پرستار در خارج از کشور باز کرد.

وزیر کار سیلوستر بلو به رویترز گفت: “رئیس جمهور قبلاً رفع تعلیق پرستاران و سایر کارمندان بهداشت را تأیید کرده است.”

بلو گفت: شیوع ویروس کرونا در کشور در حال کند شدن است و شرایط در حال بهبود است تا دولت بتواند کارمندان بهداشتی خود را ترک کند.

فیلیپین در رتبه دوم از نظر تعداد و موارد COVID-19 در جنوب شرقی آسیا قرار دارد ، اما تعداد مرگ و میرهای روزانه در حال کاهش است.

بلو گفت ، برای اطمینان از اینکه فیلیپین به اندازه کافی متخصص پزشکی برای ادامه مبارزه با بیماری همه گیر در خانه دارد ، فقط 5000 کارگر بهداشتی می توانند سالانه ترک کنند.

“ما فقط با محدودیت 5000 شروع می کنیم ، بنابراین کار را تمام نمی کنیم [of medical workers]بلو گفت: “اما در نهایت این می تواند افزایش یابد.”

سال گذشته ، تقریباً 17000 پرستار از خارج از کمیسیون آموزش عالی و اداره اشتغال خارج از کشور فیلیپین قرارداد کار در خارج از کشور امضا کردند.

در ماه آوریل ، دولت پرستاران ، پزشکان و سایر کارمندان بهداشت را ممنوع کرد و گفت که آنها برای مبارزه با ویروس کرونا در خانه مورد نیاز هستند.

رویترز در ماه سپتامبر گزارش داد که هزاران کارمند بهداشتی ، “پرستاران جایزه” نامیده می شوند ، از دولت خواسته اند که به آنها اجازه کار در خارج از کشور را بدهد. پرستاران می گویند در فیلیپین احساس کمبود حقوق ، کم ارزش بودن و محافظت نکردن دارند.

در حالی که رفع ممنوعیت سفر “با استقبال” روبرو شد ، ماریستلا آبنویار ، رئیس پرستاران فیلیپین ، دولت را به چالش کشید تا به تعهد خود در مورد تأمین حقوق و مزایای بهتر پرستاران در صورت تمایل به ماندن ، بپردازد.

کارمندان بهداشت فیلیپین در بیمارستان های ایالات متحده ، اروپا و خاورمیانه و همچنین در خانه در صف اول همه گیری قرار دارند.

موارد جدید ویروس کرونا در فیلیپین از 10 نوامبر زیر 2000 است ، در حالی که مرگ ، که تا 20 نوامبر به 8،025 رسیده است ، تنها 1.93٪ از 415.067 مورد این کشور است.

اشغال تخت بیمارستان نیز از سطح بحرانی کاهش یافته است و دولت به تدریج محدودیت های قرنطینه را برای شروع اقتصاد مبتلا به ویروس کرونا کاهش می دهد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>