قطر و فیفا دو سال از آغاز جام جهانی 2022 علامت قطر


قطر اولین کشور در خاورمیانه و اکثریت عرب خواهد بود که میزبان جام جهانی است و نوید “یک تجربه منحصر به فرد” را می دهد.

قطر ، هیئت حاکمه QIF و میزبان جام جهانی فیفا 2022 ، شنبه دو سال را جشن می گیرد تا سنگ بنای آنلاین را راه اندازی کند زیرا مقدمات برگزاری یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ادامه دارد.

کمیته عالی تأمین و میراث قطر (SC) روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که این جشن ها در سیستم عامل های مختلف دیجیتالی برگزار می شود و طرفداران آن از سراسر جهان به آن ملحق می شوند.

قطر اولین کشور در خاورمیانه و اکثریت عرب خواهد بود که میزبان این رویداد است و نوید “یک تجربه بی نظیر” را می دهد.

در این بیانیه آمده است: “در میان بسیاری از ویژگی های متمایز ، طرفداران مسافر این فرصت را خواهند داشت كه بیش از یك بازی در روز در مرحله گروهی داشته باشند كه شامل یك برنامه هیجان انگیز با چهار امكانات روزانه خواهد بود ، همانطور كه ​​در اوایل سال جاری اعلام شد.” .

رئیس فیفا ، جیانی اینفانتینو ، از آمادگی قطر برای یک سال پر چالش در طی همه گیر شدن بیماری تمجید کرد.

“علیرغم مشکلات ، در چند ماه گذشته پیشرفت مداوم حاصل شده است ، که بار دیگر تعهد قوی و پایدار قطر را نشان داد – تحت هدایت امیر ، که من شخصاً از او تشکر می کنم – برای میزبانی یک جام جهانی فراموش نشدنی طی دو سال مدتها پس از سال 2022 میراثی بسازید. “

استادیوم بین المللی خلیفه در دوحه ، قطر [Courtesy: Supreme Committee for Delivery & Legacy]

زیرساخت های جاده ای

طبق گفته این کمیسیون ، 90 درصد زیرساخت های این رویداد کامل است.

این کمیسیون گفت که این مسابقات شامل هشت ورزشگاه، با ساخت و ساز از سه تن از آنها تکمیل خواهد شد.

سه سالن مسابقات در مراحل نهایی ساخت و ساز عبارتند از: الریان، آل بیت و آل Thumama. دو ورزشگاه دیگر قرار است در سال 2021 تکمیل شوند.

اولین بازی این مسابقات در ورزشگاه Al Byte برگزار خواهد شد که ظرفیت 60،000 نفر را دارد و به گونه ای طراحی شده است که شبیه چادر سنتی مورد استفاده در جهان عرب است.

ورزشگاه آل بایت ، محل برگزاری اولین مسابقه جام جهانی فیفا 2022 [Courtesy of Supreme Committee for Delivery & Legacy]

بخشی از مقدمات جام جهانی شامل ساخت اولین سیستم ریلی زیرزمینی قطر است که در ماه مه سال 2019 برای عموم افتتاح شد.

سیستم حمل و نقل توسط بسیاری در طول جام جهانی فیفا در ماه دسامبر مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین توسعه فرودگاه بین المللی حمد قطر برای پذیرش سالانه حدود 50 میلیون بازدید کننده در سال 2022 برنامه ریزی شده است.

فوتبالیست سابق کامرون و بازیکن بارسلونا ساموئل اتوئو ، که به عنوان سفیر جهانی SC فعالیت می کند ، گفت که “مطمئن است هواداران هنگام ورود به این کشور باشکوه در سال 2022 مکان های جالب بسیاری را برای بازدید پیدا خواهند کرد.”

اتوئو در مصاحبه با این کمیسیون گفت: “من مردم قطر را دوست دارم ، آنها صریح و صمیمی هستند.”

“این واقعیت را نیز دوست دارم که شما همیشه در دوحه و سراسر کشور احساس امنیت و امنیت می کنید. این موارد باید به هواداران فوتبال وقتی برای جام جهانی به قطر می آیند ، از یک سطح اطمینان برخوردار شوند. “

حسن التوادی ، دبیرکل شورای ملی ، گفت که این یک جام جهانی فوق العاده مهم است – “برای قطر ، منطقه و جهان”.

“قطر 2022 ، برای اولین بار ، میلیاردها انسان در خاورمیانه و جهان عرب را نمایندگی می کند و به ارتقا understanding درک بیشتر و شکستن کلیشه هایی که مردم در مورد کشور و منطقه ما دارند ، کمک می کند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>