لایحه اتانازی نیوزیلند باید پس از همه پرسی سر تکان دهد نیوزلند


اوکلند، نیوزیلند – انتظار می رود رأی دهندگان در نیوزیلند هنگام اعلام نتایج اولیه روز جمعه در رفراندومی برای قانونی کردن اتانازی “بله” رأی دهند و تأكید بر ادامه حمایت از این اقدام در بین مردم و حمایت از نخست وزیر تازه برگشت شده جاسیندا آردرن باشد.

نظرسنجی ها بیش از 60 درصد از قانون گذاری حمایت می کنند ، که یکی از دو همه پرسی است که در اوایل ماه جاری در انتخابات عمومی به رای دهندگان ارائه شده است. رأی موافق به معنای پیوستن نیوزیلند به گروه کوچکی از کشورها و سرزمین ها از جمله هلند و کانادا است که به کمک مرگ در حال مرگ قانونی هستند.

جاده به لایحه انتخاب پایان زندگی ، که همزمان با انتخابات بود ، پنج سال پیش با وکیل لکرسیا سایلز آغاز شد.

پس از تشخیص تومور مغزی انتهایی ، سیلس آرزو داشت زنده بماند ، اما همسرش مت ویکرز گفت که او از نبود خودمختاری شخصی برای کسانی که با بیماری های صعب العلاج روبرو هستند و فقدان اراده سیاسی برای حل این مشکل ناامید شده است. .

سایلز در حال طرح شکایت است و استدلال می کند که در قانون جزا نباید از اوتانازی به عنوان خودکشی تعبیر شود ، زیرا این مسئله مرگ و زندگی نیست ، بلکه این که آیا شخصی در راه مرگ قریب الوقوع رنج می برد یا خیر.

وی همچنین استدلال كرد كه حق وی این نیست كه تحت لایحه مورد بی رحمانه یا تحقیرآمیز قرار گیرد.

Lecture Seals (در تصویر با همسرش مت ویکرز) پس از تشخیص تومور مغزی غیرقابل عمل ، اقدامات قانونی را در رابطه با گزینه های موجود در بیماران لاعلاج آغاز کرد. او در سال 2015 درگذشت.

مهر و موم نتوانست در پرونده او پیروز شود و در سال 2015 ، چند ساعت پس از آنکه خانواده وی از دادگاه عالی ولینگتون حکم منفی دریافت کردند ، درگذشت.

ویکرز که پس از مرگ وی به مبارزات انتخاباتی همسرش ادامه داد ، گفت: “این پرونده موضوع را در کانون توجه قرار داده است و من فکر نمی کنم مردم نیوزیلند آماده باشند تا پرونده پایان داستان باشد.”

وی گفت: “فارغ از نتیجه ، نیوزیلندی ها فرصتی برای بیان نظرشان پیدا کردند که فوق العاده است.” “اگر شما موافق یا مخالف هستید – به هر حال – بحثهای زیادی وجود داشته است. کل روند فوق العاده مثبت بود. “

45 اقدامات احتیاطی

قانونی که در صورت تصویب همه پرسی به طور خودکار به قانون تبدیل می شود ، به یک پزشک اجازه می دهد دوز کشنده ای از دارو را برای بزرگسالان ذی صلاح که از یک بیماری غیر قابل تحمل غیر قابل تحمل رنج می برند ، تجویز کند و به احتمال زیاد در طی شش ماه به زندگی آنها پایان دهد.

در میان بیش از 45 اقدامات احتیاطی که باید انجام شود ، فرد باید بخواهد داوطلبانه و مستقیماً به زندگی خود پایان دهد و فقط به دلیل کهولت سن یا از کارافتادگی ممکن است مایل به پایان دادن به زندگی خود نباشد. دو پزشک باید با این تصمیم موافقت کنند.

نیوزیلندی ها مسئله را چندان ساده نگرفته اند.

شوهر هدر گریگوری هنگامی که درد سرطان کبد ، که مدت 10 سال رنج می برد ، بیش از حد بزرگ شد و مراقبت تسکینی نتوانست درد و رنج او را کاهش دهد ، خودکشی کرد.

گریگوری به دلیل خودکشی همسرش از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برد و می گوید شش سال بعد همچنان احساس اضطراب می کند. وی معتقد است که حق قانونی اتانازی باعث می شود که آسیب زا نباشد.

وی گفت: “مرگ سریع و دلپذیر نیست.”

“نباید اینگونه بود.” اگر او گزینه ای امن را انتخاب می کرد ، می توانست درخواست کند که وقتی آماده شد به زندگی خود پایان دهد. می توانستیم از آنچه برای من و فرزندانم آسیب زا بود جلوگیری کنیم. “

شوهر هدر ، گرگوری ریچارد ، وقتی دیگر نتوانست با درد سرطان پیشرفته کبد کنار بیاید ، جان خود را گرفت. او می گوید اتانازی قانونی شده آسیب زا نخواهد بود [Supplied]
میشل کافمن با لایحه یوتانازی مخالف است [Supplied]

میشل کافمن از Family Life International NZ مخالف این لایحه است.

او که یک کاتولیک تمرینی بود ، همیشه در مورد مشکلات زندگی ، از بارداری تا مرگ ، علاقه وافری داشته است.

اما موقعیت او در مورد اوتانازی نیز با توجه به تجربه دوستی شکل می گیرد که 10 سال بیش از پیش بینی نهایی خود داشت.

کافمن می گوید اگر اتانازی صورت می گرفت ، دوست او آن وقت اضافی را نمی داشت.

وی گفت: “پزشکان سوerstand تفاهم می کنند.” “زندگی بشر چنان موهبت گرانبهایی است که باید در آنجا باشی و از او مراقبت کنی تا زمانی که به طور طبیعی این دنیا را ترک کنی. واژه لاتین دلسوزی این است که در زمان رنج و مشقت با دیگران راه بروند. وقتی راه می روید ، آنها را نمی کشید. “

چشم انداز برای بیماران لاعلاج

به استوارت آرمسترانگ گفته شد كه 58 ساله نخواهد شد ، اما او امسال 60 سالگی خود را جشن می گیرد. او یک نوع تهاجمی از سرطان پروستات دارد که به استخوان های او سرایت می کند. از نظر او ، کمک به مرگ انتخابی است.

“اگر من لیست طولانی معیارها را داشته باشم و هنوز خوب باشم ، آن را انجام نمی دهم. وقتی اوضاع ناخوشایند می شود ، من می خواهم با همسرم در کنار اسب و در محاصره دوستان و خانواده خود بر روی اسب بمیرم. من می خواهم به شرط خودم بمیرم.

استوارت آرمسترانگ به سرطان پروستات تهاجمی مبتلا است. او می خواهد با شرایط خود فرصتی برای مردن داشته باشد [Supplied]

“من همچنین می خواهم وقتی دوستان و خانواده ام را می بینند که از من رنج می برم استرس را کاهش دهم. هیچ عزتی در این وجود ندارد. من به خدا اعتقاد ندارم ، اما برای کسانی که این کار را می کنند ، اگر بخواهند می توانند برای خدای خود رنج بکشند ، اما این برای من نیست. “

محقق جسیکا یانگ که دکترای خود را در زمینه مرگ و میر می گوید ، گفت: بیماران لاعلاجی که در مطالعه وی شرکت داشتند از این فرصت استقبال می کنند.

شرکت کنندگان در این واقعیت که آژانس زمان و نحوه مرگ خود را انتخاب می کند ، آرامش پیدا کردند و معتقدند که وضعیت موجود را کسانی تصمیم می گیرند که در پایان زندگی خود نبوده اند.

یانگ گفت: “تحقیقات زیادی در مورد افراد سالم انجام شده است ، نه افراد در اواخر عمر.” “خوب است که بزرگسالان سالم در مورد این موضوع بحث کنند ، اما تا وقتی که شما بمیرید ، نمی دانید چگونه.”

یانگ گفت ، در حالی که کسانی که با اوتانازی مبارزه می کنند می ترسند آسیب پذیرترین افراد آسیب ببینند یا افراد سالم اوتانازی را انتخاب کنند ، تحقیقات بین المللی نشان می دهد که سو abuse استفاده گسترده ای از این عمل وجود ندارد.

طبق داده های هلند و ایالت اورگان آمریکا ، مرگ کمک کننده خطری را برای افرادی که در گروه آسیب پذیر طبقه بندی می شوند – که شامل افراد مسن ، زنان ، افراد بدون بیمه درمانی و معلولین است – افزایش نمی دهد.

Selah Hart ، مدیر عامل Hāpai te Hauora (بهداشت عمومی مائوری) ، گفت: در نیوزیلند ، که 16.5٪ از جمعیت مائوری هستند ، برخی از افراد اوتانازی را به عنوان مداخله ای در انتقال مقدس بین مرگ و زندگی رد می كنند.

“هنگامی که عبور از هر فرد را به عنوان یک روند طبیعی تشخیص می دهیم که نباید در آن دستکاری شود ، با روح و خدایان درک و ارتباط برقرار می شود.”

آموزش بسیار مهم است

استادیار دانشگاه اوکلند الا هنری خاطرنشان می کند که نگرانی های گسترده تری نیز در مورد دسترسی برابر به بهداشت و درمان برای مائوری ها وجود دارد.

وی گفت: “ما دیده ایم كه مردم ما به طور متوسط ​​10 سال زودتر از گروه های اصلی بیماری ها و شرایط سلامتی كه نتیجه ثابت تاریخ استعمار است ، می میرند.”

جاسیندا آردرن ، که در اوایل این ماه با پیروزی چشمگیر به عنوان نخست وزیر بازگشت ، از این لایحه حمایت کرد [Marty Melville/AFP]

“این که آیا این نتیجه از دست دادن پایه اقتصادی است که قبلا داشته ایم ، یا نه ، این بدان معناست که ما احتمالاً در فقر زندگی خواهیم کرد و در برخی از بدترین شاخص های اجتماعی بیش از حد نمایندگی خواهیم کرد. این بدان معناست که ما دسترسی مساوی به مراقبت های بهداشتی نداریم و در معرض رنج طولانی تر هستیم. “

با این وجود ، علی رغم عدم اعتماد به سیستم ، نظرسنجی های جدید تحقیقات بازار کوریا نشان می دهد که 53 درصد مردم در هر هفت حوزه انتخابیه مائوری از اتانازی حمایت می کنند. این نتیجه یک نظرسنجی است که توسط Horizon انجام شده است ، که نشان می دهد 72 درصد از Maori گفتند که به تغییر رأی می دهند.

نتیجه نهایی همه پرسی در 6 نوامبر تأیید می شود و رای “بله” به دولت تا اکتبر 2021 فرصت می دهد تا تغییرات را اجرا کند.

هارت می گوید که آموزش برای اطمینان از درک کامل قوانین توسط هر خانواده نیوزلندی از جمله مائوری بسیار مهم خواهد بود.

هارت گفت: “مقامات باید از مردم ما حمایت كنند تا مردم از لغزش عبور نكنند ، همانطور كه ​​معمولاً در بیشتر تغییرات سیاست اتفاق می افتد.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>