لیر ترکیه در بدترین ماه امسال در مسیر قرار دارد اخبار ترکیه


با رسیدن لیر ترکیه به کمترین میزان خود ، بانک مرکزی پیش بینی تورم خود را برای سال 2020 افزایش می دهد.

در حالی که معامله گران حدس می زدند تلاش های رسمی برای تقویت ارز ناکافی است ، لیر ترکیه ضررهای خود را تا روز پنجم که بدترین ماه امسال اعلام شده است ، تمدید کرد.

در ساعت 11:41 صبح در استانبول ، ارز 0.8٪ کاهش یافت و به ازای هر دلار به 8.2560 رسید ، در حالی که 28٪ این سال کاهش داشت.

ناامیدی از اینکه بانک مرکزی نرخ های بهره را در روز پنجشنبه گذشته افزایش نداد ، پوند را به ثبت پایین ترین سطح در هر هفته رساند. افزایش عفونت با Covid-19 ، عدم اطمینان در مورد انتخابات ایالات متحده و مشوق ها و تنش های فزاینده با اروپا به سادگی بر زمینه منفی افزوده است.

با سقوط ارز ، رئیس بانک مرکزی مورات اویسل پیش بینی تورم را طی ارائه روز چهارشنبه در استانبول اصلاح کرد. تورم سال را در 12.1 درصد به پایان می رساند ، در حالی که پیش بینی قبلی 8.9 درصد بود. وی گفت ، این کشور هنوز هم شاهد رشد مثبت امسال است.

ویسل گفت: “پوند” بسیار کم ارزش است. وی گفت ، این کشور هنوز هم شاهد رشد مثبت امسال است.

تاتا گوز ، اقتصاددان ارشد Commerzbank AG در لندن ، گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که پوند در هفته های آینده به 9 دلار برسد.” وی ادامه داد: اگرچه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی دیگر به عنوان یک پاسخ قابل اعتماد برای سیاست های بلند مدت عمل نمی کند ، اما این احساس را داریم که افزایش نرخ بهره زیاد تنها پاسخی است که در تلاش برای شکستن حرکت می بینیم.

اگرچه بانک مرکزی هفته گذشته به طور غیر منتظره ای از افزایش نرخ بهره یک هفته ای خودداری کرد ، اما کریدور نرخ بهره را گسترش داد تا انعطاف پذیری بیشتری در افزایش متوسط ​​وزنی هزینه های مالی داشته باشد. به گفته دو فرد آگاه که به دلیل علنی نبودن جزئیات ، خواستار شناسایی نشوند ، وام دهندگان دولت نیز در این هفته بیش از یک میلیارد دلار برای حمایت از ارز فروخته اند.

روز سه شنبه ، برات آلبایراک ، وزیر دارایی و دارایی ترکیه در یک کنفرانس با سرمایه گذاران خارجی گفت که شرکت های چند ملیتی از قبل هدایت تولید به ترکیه را آغاز کرده اند ، که به گفته وی “یک نقطه عطف” است. وی كنترل سرمایه را استثنا كرد.

خبرگزاری آنادولو به نقل از وی گفت: “مدل جدید اقتصادی با افزایش صادرات به سطح قبل از همه گیری از طریق تولید ، سرمایه گذاری ، فرصت های شغلی و نرخ ارز رقابتی ثابت شده است.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>