مانچین می گوید که “سعی نمی کند مانع” دولت جدید شود اخبار آمریکا و کانادا


استفان مانوچین ، وزیر خزانه داری آمریکا ، انكار كرد كه تلاش برای محدود كردن انتخاب رئیس جمهور منتخب جو بایدن باید با پایان دادن به چندین برنامه وام اضطراری توسط فدرال رزرو ، بهبود اقتصادی را تقویت كند.

منوچین گفت که تصمیم وی بر این اساس است که از این برنامه ها زیاد استفاده نشده است. روز جمعه ، وی گفت که کنگره می تواند با توزیع مجدد پول برای حمایت از مشاغل کوچک و گسترش مزایای بیکاری ، از پول استفاده بهتری کند.

منوچین به CNBC گفت: “ما سعی نمی کنیم جلوی هر چیزی را بگیریم.” “ما برای خرید اوراق قرضه شرکتی به آن پول نیاز نداریم. ما برای کمک به مشاغل کوچک که هنوز بسته هستند به این پول نیاز داریم. “

با این حال ، منتقدان دیدند که سیاست در تصمیم منوچین نقش دارد ، گفت: این اقدام دولت حمایت جدید را که ممکن است فدرال رزرو برای کمک به اقتصاد به دلیل رشد عفونت های ویروس کرونا در سراسر کشور به آن احتیاج داشته باشد ، از دولت می گیرد.

سناتور شرود براون ، اوهایو ، روز جمعه در بیانیه ای گفت: “شکی نیست که دولت ترامپ و قورباغه های کنگره آنها به طور فعال در تلاشند اقتصاد ایالات متحده را تقویت کنند.” “ماهها آنها از انجام اقدامات لازم برای حمایت از کارگران ، مشاغل کوچک و رستورانها خودداری کرده اند. در نتیجه ، تنها ابزاری که داریم این امکانات است. “

روز پنجشنبه ، منوچین با نامه نگاری به رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، تصمیم خود را مبنی بر عدم تمدید برخی از برنامه های وام اضطراری فدرال رزرو ، که مورد حمایت وزارت خزانه داری بود ، اعلام کرد. این تصمیم از 31 دسامبر به برنامه های وام شرکت های فدرال رزرو ، وام های شهرداری و برنامه های وام اصلی خیابان اصلی خاتمه می یابد.

این تصمیم انتقاد نادر از سوی فدرال رزرو را برانگیخت ، که روز پنجشنبه در بیانیه کوتاهی گفت که بانک مرکزی “ترجیح می دهد طیف گسترده ای از امکانات اضطراری ایجاد شده در طی شیوع ویروس کرونا به عنوان یک توقف برای ما همچنان نقش مهمی داشته باشد. اقتصادی متشنج و آسیب پذیر. “

اتاق بازرگانی ایالات متحده نیز از این اقدام انتقاد کرده است. “پایان غافلگیرانه برنامه نقدینگی اضطراری فدرال رزرو ، از جمله برنامه اصلی وام در خیابان ، دستان دولت ورودی را زودرس و غیر ضروری گره می زند و گزینه های مهم نقدینگی را برای مشاغل در صورت نیاز بیشتر به آنها می بندد. “نیل بردلی ، معاون اجرایی اتاق ، در بیانیه ای آماده شده گفت.

اقتصاددانان خصوصی می گویند تصمیم مانچین در مورد تعطیلی پنج مورد از تسهیلات وام اضطراری یک خطر اقتصادی است.

گریگوری داکو ، اقتصاددان ارشد آمریكا در اقتصاد آكسفورد ، گفت: “در حالی كه تاكنون از اقدامات محدودكننده استفاده گسترده ای نشده است ، وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی و اقتصادی می تواند زرادخانه ركود اقتصادی فدرال رزرو را روشن كند و واکنش نامطلوبی در بازار ایجاد کند.” .

افرادی که ماسک صورت دارند ، در صف مقابل CityMD Urgent Care در برانکس ، نیویورک ، ایالات متحده منتظر می مانند [File: Shannon Stapleton/Reuters]

طبق قانون ، وجوه وام به حمایت وزارت دارایی احتیاج دارد ، که به عنوان یک پیشگیری در برابر ضررهای اولیه ای که ممکن است متحمل شود ، می باشد.

در نامه ای به پاول، Mnuchin گفت که می فدرال رزرو به بازگشت به کنگره بودجه استفاده نشده ارائه شده توسط کنگره است.

وی گفت این به كنگره اجازه می دهد 455 میلیارد دلار برای سایر برنامه های ویروس كرونا اختصاص دهد. جمهوریخواهان و دموکرات ها پس از تصویب دور دیگری از اقدامات برای حمایت از ویروس کرونا ، ماه ها در بن بست بوده اند.

پاول در اظهارات علنی روز سه شنبه روشن کرد که امیدوار است برنامه های وام برای آینده قابل پیش بینی پابرجا بمانند.

وی در گفتگوی آنلاین با یک گروه تجاری در سانفرانسیسکو گفت: “وقتی زمان فرا رسد و فکر نمی کنم زمان آن خیلی زود باشد ، ما این ابزارها را کنار می گذاریم.”

آینده برنامه های خیابان اصلی و وام های شهرداری با پیروزی بایدن از اهمیت بیشتری برخوردار شد. بسیاری از اقتصاددانان مترقی استدلال می کنند که خزانه داری تحت رهبری دموکرات ها می تواند به بانک فدرال کمک کند که ریسک بیشتری را بپذیرد و در این برنامه ها پول بیشتری به مشاغل کوچک و متوسط ​​و شهرها بدهد. این حداقل یک راه برای دولت بایدن برای ایجاد انگیزه بدون عبور از کنگره فراهم می کند.

تاکنون هیچ یک از این برنامه ها به ظرفیت بالقوه خود عمل نکرده اند ، در حالی که برنامه وام دهی شهرداری تنها یک وام اعطا کرده است ، در حالی که برنامه اصلی خیابان در مجموع نزدیک به 4 میلیارد دلار به حدود 400 شرکت وام می دهد.

جمهوری خواهان ، از جمله مایک کراپو رئیس بانکداری سنا از آیداهو و سناتور پت تومی از پنسیلوانیا ، از این اقدام مانوچین حمایت کردند.

توومی در بیانیه ای گفت: “هدف كنگره روشن بود: این تسهیلات باید موقتی ، تأمین نقدینگی و توقف فعالیت ها تا پایان سال 2020 باشد.” “پس از ترمیم نقدینگی ، آنها باید مطابق قانون و کنگره تا 31 دسامبر 2020 منقضی شوند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>