ماکرون: روسیه و ترکیه با نارضایتی پسااستعماری بازی می کنند اروپا


رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه ای گسترده آنکارا و مسکو را به تحریک احساسات ضدفرانسوی در آفریقا متهم کرد.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روسیه و ترکیه را به گسترش احساسات ضدفرانسوی در آفریقا با تأمین بودجه افرادی که موجب نارضایتی از فرانسه در رسانه ها می شوند ، متهم کرد.

ماکرون روز جمعه در مصاحبه ای با مجله Jeune Afrique گفت: “ما نباید در این مورد ساده لوح باشیم: بسیاری از کسانی که صحبت می کنند و فیلم هایی تهیه می کنند که در رسانه های فرانسوی زبان حضور دارند از طریق روسیه یا ترکیه تأمین می شوند”. آنکارا که آنها در تلاشند “با کینه پسااستعماری بازی کنند”.

وی افزود ترکیه در سو to تفاهم ها در مورد دفاع از حق ترسیم کاریکاتورهای حضرت محمد (ص) نقش دارد.

این نظرات به قتل وحشیانه ماه گذشته معلمی فرانسوی برمی گردد که در روز روشن پس از نمایش کارتون های حضرت محمد (ص) در کلاس آزاد بیان ، سر او را بریدند. هر تصویری تصویری از پیامبر در اسلام حرام است.

این ترور روابط متشنج پیشین ماکرون و جهان اسلام را بیش از پیش تشدید کرد ، به طوری که رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد کرد رئیس جمهور فرانسه پس از توصیف اسلام به عنوان دین “در یک بحران جهانی” رئیس جمهور فرانسه تحت “بررسی های ذهنی” قرار گیرد.

ماکرون گفت: “وقتی تصمیم گرفتم به اسلام رادیکال حمله کنم … سخنان من تحریف شد. از اخوان المسلمین ، بطور گسترده ، اما همچنین از ترکیه ، که توانایی تأثیرگذاری بر بسیاری از افکار عمومی ، از جمله در صحرای آفریقا را دارد. “

وی با تکرار موضعی که در ماه های اخیر بحث و جدال گسترده ای را در فرانسه و خارج از کشور برانگیخته است ، افزود: من به اسلام حمله نمی کنم ، من به تروریسم اسلام گرا حمله می کنم.

افزایش ولتاژ

تنش ها بین فرانسه و ترکیه به دلیل اختلافات در ماه های اخیر از جمله سوریه ، لیبی ، مدیترانه شرقی و اکنون سرکوب “اسلام رادیکال” توسط فرانسه به سطوح جدیدی افزایش یافته است.

فرانسه خواستار بازنگری کامل در روابط اتحادیه اروپا با ترکیه شده است که این امر در سال های اخیر حضور و نفوذ آن را در آفریقا به طور قابل توجهی تقویت کرده است.

روسیه همچنین به طور فزاینده ای در آفریقا ایفای نقش می کند ، تحلیلگران به حضور گروه مزدور واگنر طرفدار کرملین در چندین کشور اشاره دارند.

در یک مصاحبه گسترده ، ماکرون همچنین گفتگو با گروه های مسلح در منطقه ساحل آفریقا ، جایی که فرانسه هزاران سرباز دارد ، را رد کرد.

“ما با تروریست ها صحبت نمی کنیم. ماكران در حالی كه بحث ها در فرانسه و آفریقا درباره استراتژی بلند مدت نیروی نظامی خود ، عملیات باركان ، شدت گرفت ، گفت: “ما می جنگیم.”

وی گفت: فرانسه می تواند با گروه های مختلف سیاسی و دیگر گفتگو کند ، اما نه با گروه های مسلح “که به کشتار غیرنظامیان و سربازان ، از جمله سربازان ما ادامه می دهند” نه.

ماکرون گینه

ماکرون همچنین رئیس جمهور گینه آلفا کنده را به برگزاری همه پرسی تغییرات قانون اساسی “فقط برای حفظ قدرت” متهم کرد و افزود که وضعیت کشور پس از انتخابات پس از انتخابات “جدی” است.

ماکرون گفت: “به همین دلیل ، من هنوز نامه تبریک برای او ارسال نکرده ام.”

ماکرون افزود که امیدوار است با وجود ادامه تنش در این کشور و رئیس جمهور آن ، پل کاگامه ، در مورد نسل کشی سال 1994 ، از رواندا دیدار کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>