ما در کجای واکسن های COVID-19 شرکت داریم؟ | اروپا


نبرد علیه بیماری همه گیر ویروس کرونا در این هفته به اوج خود رسیده است زیرا دو مجموعه تحقیقاتی دلگرم کننده ، امید به واکسیناسیون موفق علیه COVID-19 را افزایش داده است ، بیماری تنفسی بسیار عفونی که بیش از 1.3 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.

تقریباً یک سال پس از کشف ویروس کرونا ، میلیاردها دلار برای تحقیق سرمایه گذاری شده است و ده ها هزار داوطلب در آزمایش های گسترده شرکت های بزرگ دارویی برای ارائه یک واکسن موثر با سرعت رکورد ، در آزمایشات گسترده شرکت کرده اند.

همانطور که دنیا سعی می کند گوشه جنگ را تغییر دهد ، این همان چیزی است که ما تاکنون در مورد نژاد جهانی واکسن می دانیم.

رهبران چه کسانی هستند؟

شرکت دارویی آمریکایی Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech روز چهارشنبه نتایج آزمایش فاز 3 واکسن COVID-19 خود را اعلام کردند که نشان داد 95٪ موثر است – بالاترین میزان موفقیت برای هر کاندیدایی در آزمایشات آخر تاکنون.

طبق نتایج آزمایش ، واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ندارد و در بزرگسالان بالغ ، که معمولاً در معرض ابتلا به COVID-19 شدید هستند ، 94٪ م effectiveثر است.

این فقط چند روز پس از انتشار مدرن ، یک شرکت دارویی آمریکایی ، داده های امیدوار کننده ای نشان داد که نامزد واکسن 94.5 درصد کارایی دارد.

روسیه همچنین هفته گذشته گفت که نتایج میان دوره ای این روند نشان می دهد که نامزد آن 92 درصد موثر است.

اولین واکسنی که بیش از 90 درصد موفقیت را نشان داد ، اسپوتنیک V. روسی بود. در 11 نوامبر ، نتایج موقت مطالعات 92٪ اثربخشی را نشان داد.

در مجموع ، در حال حاضر 12 نامزد در مرحله نهایی وجود دارد ، از جمله یک نامزد توسط AstraZeneca با همکاری دانشگاه آکسفورد ساخته شده است. انتظار می رود نتایج طی چند هفته انجام شود.

فاز 3 آزمایش چگونه کار می کند؟

مرحله سوم آزمایش واکسن باید هزاران نفر از افراد با زمینه های مختلف را درگیر کند. به عنوان مثال ، Pfizer و BioNTech حدود 44000 نفر را ثبت کردند. حدود 30،000 نفر در دادگاه علیه مدرنا شرکت داشتند.

“روش کار بدین صورت است که نیمی از شرکت کنندگان واکسن ویروس کرونا را تزریق می کنند ، در حالی که نیمی دیگر با دارونما تزریق می شود که معمولاً نمکی است. نه داوطلب و نه سرپرست نمی دانند چه کسی چه چیزی را دریافت می کند. “گفت Sumia Suminanathan ، معاون مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO).

“سپس نقشه را دنبال می کنید و به دنبال پیشرفت بیماری می گردید … علائم را بررسی می کنید و حداقل 12 ماه به دنبال افراد دیگر می روید.”

در مطالعه Pfizer-BioNTech ، نتایج بر اساس 170 مورد COVID-19 بود. هشت نفر از آنها قبلاً واکسن دریافت کرده اند ، در حالی که بقیه دارونما دریافت کرده اند. این بدان معناست که واکسن از 95 درصد موارد جلوگیری کرده است.

Moderna پس از 95 مورد تایید شده از عفونت ویروس کرونا ، تجزیه و تحلیل موقت خود را انجام داد. فقط پنج نفر از آنها واکسن دریافت کرده اند.

به دلیل شرایط اضطراری ، واکسن ممکن است برای استفاده اضطراری / موقت توسط تنظیم کننده ای مانند سازمان غذا و داروی ایالات متحده یا آژانس داروهای اروپا قبل از تأیید رسمی مجاز شود.

Pfizer اعلام کرد که این درخواست در چند روز آینده اعمال می شود ، در حالی که Moderna قصد دارد در هفته های آینده ، پس از داشتن دو ماه اطلاعات ایمنی برای نیمی از شرکت کنندگان در این فرآیند ، اقدام کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=cIcEBLPpRds

تنظیم کننده پس چه کاری انجام می دهد؟

کنترل کننده داده ها را بررسی می کند و سلامت آنها را بررسی می کند. امیرخان ، مدرس ارشد دانشکده پزشکی دانشگاه لیدز و دانشگاه بردفورد گفت: “چنین فرآیندهای بررسی معمولاً ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد ، اما در این حالت هفته ها طول می کشد.”

در صورت تأیید محصولات دارویی ، در حالی که همچنان داده ها را به تنظیم کننده ارائه می دهند ، مجوز استفاده اضطراری موقت را دریافت می کنند. اگر یافته ها پس از 12 ماه همچنان مثبت باشد ، تنظیم کننده مجوز منظمی را صادر می کند.

Pfizer و BioNTech انتظار دارند در سال جاری تا 50 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان و تا پایان سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز واکسن تولید کنند.

عواقب آن چیست؟

کارشناسان از نتایج استقبال کردند ، اما هنوز سوال های زیادی وجود دارد که باید با احتیاط پاسخ داده شود.

“تمام نتایجی که تاکنون دیده ایم براساس سه یا چهار ماه تجزیه و تحلیل پیگیری است ، به این معنی که ما نمی توانیم در مورد محافظت طولانی مدت چیزی بگوییم. [of the vaccines]، یا عوارض جانبی آنها ، “سوامیناتان به WHO گفت.

وی افزود: “در شرایط دیگر ، شما هرگز از واکسن با این مدت زمان محدود استفاده نمی کنید.” “اما از آنجا که در همه گیر هستیم ، باید خطرات و نیازها را متعادل کنیم.”

از آنجا که بسیاری از کشورها در حال حاضر مجدداً با عفونت COVID-19 روبرو شده اند ، مقامات بهداشتی نسبت به خود ارضایتی هشدار می دهند و از دولت ها و افراد می خواهند که هوشیار باشند.

چه زمانی مردم به آن مبتلا می شوند؟

همچنین س manyالات زیادی در مورد این که هر کس به چه زودی قادر به تزریق واکسن موفق است وجود دارد ، زیرا کشورهای ثروتمندتر و کشورهای اتحادیه اروپا دوزهای اول خود را ادعا کرده اند. (بیشتر بخوانید اینجا)

و سپس مشکلات لجستیکی وجود دارد. به عنوان مثال نامزد Pfizer-BioNTech باید در دمای -80 درجه سانتیگراد (-121 درجه فارنهایت) ذخیره شود. این به معنای توزیع یک زنجیره سرد از تولید کنندگان به فرودگاه ها به مناطق دور افتاده است – یک چشم انداز چالش برانگیز برای جمعیت فقیرتر ، روستایی ، که اغلب تحت تأثیر امواج گرما و کمبود شدید برق قرار دارند.

برای تسهیل توزیع ، Pfizer-BioNTech اعلام کرده است که ظرف های “یخ خشک” را ارائه می دهد که می توانند تا 10 روز در دمای 70- درجه سانتیگراد (-94 F) مقاومت کنند.

ابتکار Covax ، به رهبری WHO و ائتلاف آمادگی نوآوری (CEPI) ، با هدف جمع کردن قدرت خرید کشورها برای توزیع حداقل دو میلیارد دوز واکسن بالقوه تا پایان سال 2021 انجام می شود. WHO ماه گذشته گفت که خواستار آن است برای تأمین 230 میلیون دوز به آفریقا. با این حال ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا هشدار داد که این امر پاسخگوی نیازهای این قاره نیست.

با ورود واکسن ها ، بیشترین گروه های در معرض خطر ، مانند افراد مسن ، متخصصان بهداشت و مراقبت ها ، به عنوان اولویت شناخته می شوند ، در حالی که افراد زیر 50 سال و بدون مشکلات عمده بهداشتی آخرین کسانی هستند که آنها را دریافت می کنند.

این بدان معنی است که برخی از گروه های آسیب پذیر می توانند پس از هفته واکسینه شوند.

هان ، پزشک سرویس بهداشت ملی انگلیس گفت: “به ما گفته شده است که آماده می شویم تا پایان دسامبر ، ابتدای ژانویه این واکسن را به گروه های پرخطر بدهیم.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>