مرد کره شمالی که از مرز عبور کرده می خواهد فرار کند: سئول کره شمالی


یک مرد غیرمسلح حدود 14 ساعت پس از مشاهده اولین بار هنگام عبور از نرده های سیم خاردار ، در DMZ بازداشت شد.

مقامات سئول روز پنجشنبه گفتند ، یک مرد کره شمالی که از مرز بسیار مستحکم تقسیم شبه جزیره کره عبور کرده است ، گفته است که می خواهد جنوب را ترک کند.

این مرد روز چهارشنبه در منطقه غیرنظامی (DMZ) که دو کره را از هم جدا کرده بود بازداشت شد ، حدود 14 ساعت پس از اینکه برای اولین بار دیده شد که از نرده های سیم خاردار نصب شده در مرز عبور می کند ، باعث یک جستجوی اضطراری می شود.

گفته می شود این حادثه در اواخر روز سه شنبه در شمال شرقی شهرستان گوسونگ رخ داده است.

مقامات کره جنوبی گفتند که این مرد توسط نیروهای سیار در داخل خط کنترل غیرنظامی در نزدیکی مرز ، حدود 1.5 کیلومتری جنوب نرده ها پیدا شد.

“کیم جونگ-راک” سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در جریان جلسه توجیهی گفت: “من درک می کنم که این شخص تمایل خود را برای ایجاد نقص ابراز داشته است” و در ادامه توضیحات از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

گزارش شده است که هنگام بالا رفتن مرد غیرمسلح از روی آنها ، سنسورهای نصب شده روی نرده ها خاموش نشدند. JCS گفت ، مقامات تحقیق در مورد چگونگی عبور وی از مرز را آغاز کرده اند.

به نقل از یونهاپ ، یکی دیگر از مقامات JCS به نقل از یونهاپ گفت: “ما بررسی خواهیم کرد که چرا سنسورها زنگ نمی خورند و مطمئن می شویم که آنها به درستی کار می کنند.”

تورهای DMZ از سر گرفته می شوند

کیم JCS گفت برخی از نرده های مجهز به سیستم نظارت الکترونیکی ، احتمالاً توسط توفان آسیب دیده است.

سخنگو افزود ، هیچ تحرک غیرمعمولی از نیروهای کره شمالی رخ نداده است.

این فرار از آنجا صورت می گیرد که سئول گشت و گذار در قسمت جنوبی DMZ را آغاز می کند ، جایی که چندین درگیری مسلحانه در آن اتفاق افتاده است ، اما همچنین به عنوان محلی برای رویدادهای مهم بین کره ای ، از جمله برخی از اجلاس های اخیر عمل می کند.

پس از شیوع بیماری تب خوکی آفریقایی در کره شمالی و بعداً به دلیل نگرانی در مورد ویروس کرونا ، تورها در اکتبر 2019 متوقف شدند.

یونهاپ گزارش داد ، ارتش قول داده است که به دنبال یک سری نقض امنیت در کارکنان خود نظارت و نظم را افزایش دهد.

گذرگاه DMZ در این هفته اولین ورودی است که یک سرباز کره شمالی در ژوئیه 2019 از جنوب خارج شده است.

در ژوئن 2019 ، یک قایق چوبی حامل چهار کره شمالی نیز بدون اینکه شناسایی شود به بندر سامچوک کره جنوبی وارد شد.

یک سرباز دیگر در سال 2018 عبور کرد و در یک حادثه چشمگیرتر در سال 2017 ، نیروهای کره شمالی هنگام رانندگی با یک کامیون ارتش از طریق DMZ ، به یک سرباز تیراندازی کردند.

در همین حال ، در ژوئیه سال جاری ، یک فراری کره شمالی از آن طرف غربی مرز به میهن کمونیست خود فرار کرد. ارتش کره جنوبی در تاریکی بود تا اینکه کره شمالی واقعه را گزارش داد.

در حادثه ای دیگر ، یک افسر شیلات کره جنوبی پس از تلاش برای عبور از شمال در ماه سپتامبر ، توسط مقامات کره شمالی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بقایای وی سوزانده شد و این باعث عذرخواهی نادر از رهبر کره شمالی کیم جونگ اون شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>