مصر از ده ها تابوت باستانی ، مجسمه های یافت شده در سقاره ، رونمایی کرد خاورمیانه


وزیر گردشگری و آثار باستانی در مصر می گوید که اشیا found پیدا شده مربوط به اواخر دوره 664 تا 332 قبل از میلاد است.

مقامات مصر از کشف حداقل 100 تابوت باستانی – برخی با مومیایی در داخل – و حدود 40 مجسمه طلاکاری شده در نکروپلیس گسترده فراعنه در جنوب قاهره ، پایتخت ، خبر دادند.

سارکوفاژی ها و مجسمه های رنگارنگ و مهر و موم شده ، که بیش از 2500 سال پیش به خاک سپرده شده بودند ، روز شنبه در نمایشگاهی موقت در پای هرم استپ معروف Djoser در سقاره به نمایش درآمد.

باستان شناسان تابوتی را باز کردند که یک مومیایی کاملاً محافظت شده در داخل پارچه پیچیده بود. آنها همچنین با اشعه ایکس از ساختارهای مومیایی باستان ، نحوه حفظ بدن را نشان دادند.

خالد الانانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی در یک کنفرانس خبری گفت که اشیا found پیدا شده مربوط به سلسله بطلمیوسی است که حدود 300 سال – از حدود 320 قبل از میلاد تا حدود 30 قبل از میلاد – بر مصر حکومت می کردند. E. ، و اواخر دوره (664-332 قبل از میلاد).

سقاره بخشی از نکروس در پایتخت مصر ، ممفیس ، است که شامل اهرام معروف در جیزه و همچنین اهرام کوچکتر در ابوسیر ، دهشور و ابو رویش است. ویرانه های ممفیس در دهه 1970 به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد.

“سقرا هنوز همه مطالب آن را فاش نکرده است. الانانی گفت: این یک گنج است. “حفاری ها هنوز ادامه دارد. هر زمان که یک چاه گور را از سارکوفاژی ها خالی کنیم ، ورودی دیگری پیدا می کنیم. “

تابوت های چوبی مهر و موم شده متعلق به مقامات بلندپایه دوره اواخر و بطلمیوسی مصر باستان بود. [Nariman El-Mofty/AP]

وزیر گفت مقامات این آثار را به حداقل سه موزه در قاهره منتقل می کنند ، از جمله موزه مصر بزرگ ، که مصر در نزدیکی اهرام جیزه می سازد.

این کشف در یک نکروپلیس معروف جدیدترین کشف از مجموعه یافته های باستان شناسی در مصر است. از ماه سپتامبر ، مقامات باستانی حداقل 140 سارکوفاژی مومیایی مهر و موم شده در اکثر آنها ، در همان منطقه ساقرا کشف کرده اند.

مصطفی وزیری ، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی ، روز شنبه به خبرنگاران گفت: باستان شناسان مصری “چاه های پر از تابوت ، به خوبی طلاکاری شده ، نقاشی شده و تزئین شده خوب” دیگر کشف کرده اند.

مصر اغلب به یافته های باستان شناسی خود می رود به امید تحریک صنعت گردشگری حیاتی که پس از قیام مردمی سال 2011 که حسنی مبارک حاکم دیرینه را سرنگون کرد ، از آشفتگی سیاسی متزلزل شده است. در این سال ، این بخش دوباره توسط ویروس کرونا ویروس مورد حمله قرار گرفت.

مقامات مصری می گویند که این آثار را حداقل به سه موزه قاهره از جمله موزه بزرگ مصر منتقل می کنند. [Nariman El-Mofty/AP]Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>