منچین برخی از برنامه های وام اضطراری Fed COVID-19 را تمدید نخواهد کرد اخبار آمریکا و کانادا

[ad_1]

برنامه های وام دهی در انتهای خیابان اصلی و وام های شهرداری نگرانی هایی را درباره انگیزه های آینده جو بایدن ایجاد می کند.

وزیر دارایی استفان منوچین روز پنجشنبه گفت که چندین برنامه وام اضطراری ایجاد شده با فدرال رزرو را برای حمایت از اقتصاد در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا تمدید نمی کند.

این تصمیم موجب انتقاد شدید فدرال رزرو شد.

بانک مرکزی گفت: “ترجیح می دهد طیف گسترده ای از امکانات اضطراری ایجاد شده در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا به ایفای نقش مهم خود به عنوان سنگر برای اقتصاد هنوز متشنج و آسیب پذیر ادامه دهد.”

اما منوچین در نامه ای به جروم پاول ، رئیس بانک فدرال گفت که اعتبار شرکت های فدرال رزرو ، برنامه های وام دهی شهری و برنامه های اعطای وام خیابان ماین تمدید نمی شوند با پایان اعتبار آنها در 31 دسامبر.

طبق قانون ، تسهیلات اعتباری به حمایت وزارت دارایی احتیاج داشت ، که به عنوان یک پیشگیری در برابر خسارات اولیه ای که ممکن است متحمل شود ، می باشد.

منوچین گفت که او می خواهد فدرال رزرو بودجه استفاده نشده ای را که کنگره برای کار برنامه ها در نظر گرفته بود به خزانه داری برگرداند.

وی گفت که به کنگره اجازه می دهد 455 میلیارد دلار برای سایر برنامه های ویروس کرونا تعدیل کند. جمهوریخواهان و دموکرات ها پس از تصویب دور دیگری از اقدامات برای حمایت از ویروس کرونا ، ماه ها در بن بست بوده اند.

پاول در اظهارات علنی روز سه شنبه روشن کرد که امیدوار است برنامه های وام برای آینده قابل پیش بینی پابرجا بمانند.

استفان مونوچین وزیر خزانه داری در جلسه دادرسی هیبرید کاپیتول هیل در واشنگتن پیش از کمیته فرعی مجلس نمایندگان مجلس درباره بحران ویروس کرونا شهادت داد [Graeme Jennings/Pool via AP]

وی در یک بحث آنلاین با یک گروه تجاری مستقر در سانفرانسیسکو گفت: “وقتی زمان مناسب است و فکر نمی کنم زمان آن خیلی زود باشد ، ما این ابزارها را کنار می گذاریم.”

آینده برنامه های خیابان اصلی و وام های شهرداری با پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن از اهمیت بیشتری برخوردار شد.

اقتصاددانان مترقی می گویند خزانه داری به رهبری دموکرات ها می تواند به بانک فدرال کمک کند که ریسک بیشتری را بپذیرد و در این برنامه ها پول بیشتری به مشاغل کوچک و متوسط ​​و شهرها بدهد.

این حداقل یک راه برای دولت بایدن برای ایجاد انگیزه بدون عبور از کنگره فراهم می کند.

تاکنون هیچ یک از این برنامه ها به توان بالقوه خود عمل نکرده اند ، در حالیکه برنامه وام دهی شهرداری تنها یک وام اعطا کرده است ، در حالی که برنامه اصلی خیابان در مجموع حدود 4 میلیارد دلار به حدود 400 شرکت وام می دهد.

این اقدام منچین با افزایش ویروس و كاهش هزینه های مصرف كننده صورت گرفت ، همچنین هوای سردتر كه باعث خاموش شدن پذیرایی در فضای باز می شود ، باعث می شود مشاغل كوچك و متوسط ​​بیشتر با درآمد پایین تر دست و پنجه نرم كنند. .

با این حال ، پات تومی سناتور جمهوری خواه پنسیلوانیا در بیانیه ای تأیید تصمیم منوچین را تأیید کرد.

توومی ، عضو کمیته مالی سنا گفت: “هدف کنگره روشن بود: این امکانات باید موقتی ، تأمین نقدینگی و توقف فعالیت ها باشد.” “با ترمیم نقدینگی ، آنها باید طبق مقررات کنگره و قانون تا 31 دسامبر 2020 منقضی شوند.”

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، تاج ویروس بیش از 11،689،000 نفر را آلوده و 252،290 نفر را کشته است.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>