من از مشاورانی که به ترامپ در مورد حمله به سایت های ایرانی هشدار دادند ، قدردانی می کنم

من از مشاورانی که به ترامپ در مورد حمله به سایت های ایرانی هشدار دادند ، قدردانی می کنم


5fb6c52de7fd8_2020-11-19_22-49

باراک اوباما ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی گفت: “آقای ظریف در مذاکرات بسیار باهوش است و اگر حاکم و رئیس جمهور بگویند می خواهند اتفاقی بیفتد ، اگر بتواند ایران را در قوی ترین موقعیت قرار دهد.”

وندی شرمن در مصاحبه ای با والی نصر ، استاد دانشگاه ایالات متحده ، توسط دانشكده مطالعات پیشرفته بین المللی با عنوان: ایران در ایالات متحده ، گفتگوی صمیمی با سفیر وندی شرمن در پاسخ به س questionالی دولت با رویکرد تیزتری در مذاكرات به قدرت رسید:

آقای ظریف مذاکره کننده ای توانمند است. او همه چیز را می دانست ، همچنین تیمش و معاونانش عباس آراچی و مجید تخت روانچی. او در این کار بسیار باهوش است و سعی خواهد کرد ایران را در بهترین موقعیت ممکن قرار دهد ، البته اگر حاکم و رئیس جمهور بگویند می خواهند اتفاقی بیفتد. سیاست همیشه پویایی مذاکرات را تغییر می دهد. این امر نه تنها به این بستگی دارد که چه کسی در ایران انتخاب می شود ، بلکه به این واقعیت نیز بستگی دارد که شخصی که انتخاب می شود توسط مقامات عالی رتبه تأیید می شود و انتخابات آزاد آنگونه که ما می شناسیم نیست – و امیدواریم که در کشورمان بتوانیم ادامه دهیم. انتخابات آزاد – اما حتی اگر دولت بسیار بسیار رادیکال باشد ، همه چیز به این بستگی دارد که آیا آنها لحظه ای مثبت را در مذاکرات می بینند یا خیر.

وی افزود: آیا آنها احساس می كنند كشف اقتصادی برای مردم ضروری است یا خیر؟ من بارها گفته ام که تحریم ها رفتار بد را تغییر نمی دهد ، اما تحریم ها فقط می توانند باعث شوند طرف مقابل تصمیم بگیرد که آیا می خواهد مذاکره کند و چه چیزی می خواهد در این مذاکرات به دست آورد. بنابراین بعید به نظر می رسد که یک دولت افراطی – بسیار بسیار افراطی – در ایران بخواهد در مورد اقتصاد و تحریم های ایران تصمیم بگیرد و از طرف دیگر ، ممکن است تصمیمی متفاوت بگیرد و راه دیگری را طی کند و این همان چیزی است که ما باید در مورد آن صحبت کنیم. بیایید تصمیم بگیریم من امیدوارم که دولت بایدن-هریس به زودی رایزنی ها را در مورد این موضوع آغاز کند و این احتمال را بررسی کند ، زیرا زمان کمی تا تغییر دولت باقی مانده است و شاید باید منتظر بمانیم تا از دولت بعدی چه خبر باشد. شرایط برای همه طرفها بسیار دشوار است.

وندی شرمن درباره خبر تلاش ترامپ برای حمله به سایت های ایرانی اظهار داشت:

بدون شک ، اگر اتفاقی از الان تا 20 ژانویه رخ دهد ، می تواند همه را تحت تأثیر قرار دهد. من از مشاورانی سپاسگزارم که به رئیس جمهور درباره حمله به وب سایت های ایرانی هشدار دادند و وی را متقاعد کردند که این اقدام می تواند به یک بحران بزرگتر تبدیل شود.

وی گفت: “شما نمی توانید فقط به یك سایت هسته ای حمله كنید و هیچ اقدامی علیه آن نمی بینید كه بتواند وضعیتی را بدتر كند كه هیچ كسی حتی نمی تواند تصور كند.” امیدوارم او در آن راه باقی بماند. این بدان معنا نیست که ایالات متحده نمی تواند همه امکانات را لمس کند ، ایالات متحده حتی می تواند وارد تاسیسات زیرزمینی شود. اما پرزیدنت اوباما فهمید که اولاً خطر بسیار زیاد است و می تواند منجر به جنگ بزرگی در منطقه شود و ثانیا کاری که ایران انجام می دهد ، همانطور که همه می دانند … ایران می تواند امکانات خود را در مدت سه تا پنج بار بازسازی کند سالها و ما همین کار را بارها و بارها انجام خواهیم داد.

وی در مورد پیشنهادی که می تواند به دولت بایدن-هریس ارائه شود ، گفت:

دولت بایدن-هریس ابتدا باید فکر کند و ما نباید فراموش کنیم که درگیر یک بیماری همه گیر رو به زوال هستیم. تا آنجا که ما نگران روابط آمریکا و ایران یا شورای امنیت سازمان ملل هستیم ، ایالات متحده باید یک کشور نمونه باشد و نمونه بودن به معنای کنترل بیماری ، توجه به اقتصاد ، توجه به بی عدالتی داخلی است. در غیر این صورت ما در روابط خارجی و امنیت ملی قدرت کمتری خواهیم داشت.

وی در مورد تأثیر دیدگاه ها و سیاست های سپاه در مذاکرات گفت:

سپاه قطعاً در جریان گفتگوها در برجام یک نیروی مثر بود. این امر به وضوح هم بر سیاست داخلی ایران و هم بر سیاست مذاکره آن تأثیر گذاشته است. ما می دانیم که در رسانه های ایرانی بحث هایی وجود دارد که رهبران فعلی یا پیشین سپاه می خواهند رئیس جمهور بعدی ایران شوند.

بنابراین ، در هر مذاکره ، آنچه در خارج از اتاق مذاکره اتفاق می افتد به همان اندازه مهم است که در خارج از اتاق مذاکره اتفاق می افتد.

باراک اوباما ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی گفت: “آقای ظریف در مذاکرات بسیار باهوش است و تلاش می کند ایران را در قوی ترین موقعیت قرار دهد ، فقط اگر حاکم و رئیس جمهور بگویند که می خواهند اتفاقی بیفتد.”

آخرین اخبار (khabarfoori.com)

5fb6c52de7fd8_2020-11-19_22-49

وندی شرمن در مصاحبه با والی نصر ، استاد دانشگاه ایالات متحده ، توسط دانشكده مطالعات پیشرفته بین المللی با عنوان: ایران در ایالات متحده ، گفتگوی صمیمی با سفیر وندی شرمن در پاسخ به انتخاب درباره ایران و احتمال رسیدن به قدرت با رویکرد واضح تری به مذاکرات گفت:

آقای ظریف مذاکره کننده ای توانمند است. او همه چیز را می دانست ، همچنین تیمش و معاونانش عباس آراچی و مجید تخت روانچی. او در این کار بسیار باهوش است و سعی خواهد کرد ایران را در قوی ترین موقعیت قرار دهد ، البته اگر حاکم و رئیس جمهور بگویند می خواهند اتفاقی بیفتد. سیاست همیشه پویایی مذاکرات را تغییر می دهد. این امر نه تنها به این بستگی دارد که چه کسی در ایران انتخاب می شود ، بلکه به این واقعیت نیز بستگی دارد که منتخب توسط مقامات عالی رتبه تأیید می شود و انتخابات آزاد آنگونه که ما می شناسیم نیست – و امیدواریم که در کشورمان بتوانیم ادامه دهیم انتخابات آزاد – اما حتی اگر دولت بسیار بسیار رادیکال باشد ، همه چیز به این بستگی دارد که آیا آنها لحظه ای مثبت را در مذاکرات می بینند یا خیر.

وی افزود: آیا آنها احساس می کنند کشف اقتصادی برای مردم ضروری است یا خیر؟ من بارها گفته ام که تحریم ها رفتار بد را تغییر نمی دهد ، اما تحریم ها فقط می توانند باعث شوند طرف مقابل تصمیم بگیرد که آیا می خواهد مذاکره کند و چه چیزی می خواهد در این مذاکرات به دست آورد. بنابراین بعید به نظر می رسد که یک دولت افراطی – بسیار بسیار افراطی – در ایران بخواهد در مورد اقتصاد و تحریم های ایران تصمیم بگیرد و از طرف دیگر ، می تواند تصمیم متفاوتی بگیرد و راه دیگری را پیش ببرد و این همان چیزی است که باید در آینده در مورد آن صحبت کنیم. بیایید تصمیم بگیریم من امیدوارم که دولت بایدن-هریس به زودی رایزنی ها در مورد این موضوع را آغاز کرده و این احتمال را بررسی کند ، زیرا زمان کمی تا تغییر دولت باقی مانده است و شاید باید منتظر بمانیم تا بفهمیم که با دولت بعدی چه اتفاقی خواهد افتاد. شرایط برای همه طرفها بسیار دشوار است.

وندی شرمن درباره خبر تلاش ترامپ برای حمله به سایت های ایرانی اظهار داشت:

بدون شک ، اگر اتفاقی از الان تا 20 ژانویه رخ دهد ، می تواند همه را تحت تأثیر قرار دهد. من از مشاورانی سپاسگزارم که به رئیس جمهور درباره حمله به وب سایت های ایرانی هشدار دادند و متقاعد شدند که این اقدام می تواند به یک بحران بزرگتر تبدیل شود.

وی گفت: “شما نمی توانید فقط به یك سایت هسته ای حمله كنید و هیچ اقدامی علیه آن نمی بینید كه بتواند وضعیتی را بدتر كند كه هیچ كسی حتی تصور آن را هم نداشته باشد.” امیدوارم او در آن راه باقی بماند. این بدان معنا نیست که ایالات متحده نمی تواند همه امکانات را لمس کند ، ایالات متحده حتی می تواند وارد تاسیسات زیرزمینی شود. اما پرزیدنت اوباما متوجه شده است که، اولا، خطر بسیار زیاد است و می تواند به یک جنگ بزرگ در منطقه منجر شود، و در مرحله دوم، آنچه که او انجام با ایران است که همه می دانند در مورد … ایران می تواند امکانات خود را در سه بازسازی -پنج سال و ما داریم همین کار را بارها و بارها انجام خواهیم داد.

وی در مورد پیشنهادی که می تواند به دولت بایدن-هریس ارائه شود ، گفت:

دولت بایدن-هریس ابتدا باید فکر کند و ما نباید فراموش کنیم که درگیر یک بیماری همه گیر رو به زوال هستیم. هر چقدر نگران روابط ایران و آمریکا یا شورای امنیت سازمان ملل باشیم ، ایالات متحده باید کشوری نمونه باشد و نمونه بودن به معنای کنترل بیماری ، توجه به اقتصاد ، توجه به بی عدالتی داخلی است. در غیر این صورت ما در روابط خارجی و امنیت ملی قدرت کمتری خواهیم داشت.

وی درباره تأثیر دیدگاه و سیاست IGC در مذاکرات گفت:

سپاه قطعاً در هنگام گفتگوها در برجام یک نیروی مثر بود. این امر به وضوح هم سیاست داخلی ایران و هم سیاست مذاکره آن را تحت تأثیر قرار داده است. ما می دانیم که در رسانه های ایرانی بحث هایی وجود دارد که رهبران فعلی یا پیشین سپاه می خواهند رئیس جمهور بعدی ایران شوند.

بنابراین ، در هر مذاکره ، آنچه در خارج از اتاق مذاکره اتفاق می افتد به همان اندازه مهم است که در خارج از اتاق مذاکره اتفاق می افتد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>