من یک بار دیگر به وزیر راه در مورد افزایش قیمت بلیط / برنامه افزایش نرخ هشدار می دهم آخرین خبرها

من یک بار دیگر به وزیر راه در مورد افزایش قیمت بلیط / برنامه افزایش نرخ هشدار می دهم  آخرین خبرها


5f9d977a5b3d4_2020-10-31_20-27

جلسه مشترک فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت با رئیس ، هیئت مدیره و اعضای انجمن خدمات حمل و نقل هوایی و جهانگردی در حالی برگزار شد که افزایش 100 تا 300 درصدی نرخ حمل و نقل هوایی تصویب شد.

افزایش پروازهای داخلی بیش از یک ماه است که داغ است و مردم ، از جمله نمایندگان مجلس و فعالان گردشگری ، به آن واکنش نشان داده اند. حتی وزیر راه و شهرسازی و رئیس اداره هواپیمایی در مخالفت با افزایش قیمت هواپیماها در مسیرهای داخلی صحبت کردند و آن را تخلف خواندند. با این حال ، شرکت های مسافرتی هنوز گزارش می دهند که قیمت ها از کنترل خارج شده اند. برخی از آژانس های مسافرتی حتی توسط برخی از شرکت های هواپیمایی تهدید می شوند. وزیر میراث فرهنگی و جهانگردی نیز نامه ای به وزیر راه و شهرسازی نوشت و خواستار جلوگیری از این روش نادرست و نامناسب حمل و نقل هوایی شد. با این حال ، روند افزایش نرخ ها بدون هیچ گونه تغییر و کنترلی ادامه داشت ، اما رئیس انجمن هواپیمایی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: “برخی اشتباهات و تخلفات سایت های فروش آنلاین و منشورها باعث قیمت بلیط هواپیما شده است” و تأکید کرد که “شرکت های هواپیمایی” آنها هنوز گران فروشی نکرده اند. “

بر این اساس ، عصر شنبه ، 4 نوامبر ، جلسه ای با حضور رئیس و نایب رئیس فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت در انجمن سفرهای هوایی و جهانگردی برگزار شد که در آن موضوع گرانی ها و افزایش بی رویه بلیط هواپیما مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امان الله حسي پور ، نماینده جناح اقتصاد سفر در پارلمان اسفناين ، در گزارشی از فعاليت در پارلمان با اعلام افزايش 155 درصدی قيمت هواپيما گفت: پارلمان اين موضوع را به هيچ وجه قبول ندارد و آن را غيرقانونی می داند. سوال در مورد حداقل هزینه کاملا غیر قابل قبول است. من همچنین می خواهم به وزیر راه و مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهم که مجلس این موضوع را دنبال می کند و فکر نمی کند با گذشت زمان موضوع فراموش شود ، مسئله هزینه بالای سفر هوایی حل می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمل و نقل هوایی و خدمات گردشگری Garmatula Rafiei همچنین با اشاره به سابقه افزایش قیمت شرکت های هواپیمایی در سال جاری و ابراز تجربه جهانی ، گفت: “در هیچ کجا قانونی برای تأمین حداقل قیمت لازم نیست ، بلکه رعایت حقوق افراد تحت کنترل است. من تعجب می کنم که چرا برخی از مردم در تلاشند جلوی فروش ارزان را بگیرند. برای حفظ حداقل قیمت بلیط ، به طور حتم منجر به عدم شفافیت و تحریف رقابت در بازار می شود. دولت و مجلس باید قاطعانه این اقدامات نادرست را متوقف کرده و با اتخاذ سیاست های صحیح ، فروش گران قیمت به مردم را متوقف کنند.

سخنگوی علی آباد ، رحمت النروزی ، نایب رئیس فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت نیز گفت: “روشن است که افزایش خودسرانه قیمت غیرقابل قبول است.” من از مقامات نظارتی ، به ویژه سازمان بازرسی و سیستم تعزیرات حکومتی می خواهم منتظر نمانند و جلوی نقض حقوق بشر را بگیرند.

در پایان این جلسه رئیس هیئت مدیره انجمن ارتباطات هوایی و خدمات گردشگری گفت: بررسی قیمت بلیط هواپیما نشان می دهد از اول اکتبر نرخ ها از 100 به 300 افزایش یافته است. از طرف دیگر ، آنها آژانس ها و شرکت های هواپیمایی را ملزم به رعایت حداقل قیمت کردند. آنها می گویند تعرفه را سال گذشته معرفی کردند اما سوال این است که چرا تعرفه را در طول سال تعلیق کردند؟ از طرف دیگر ، انجمن هواپیمایی هیچ مبنای قانونی برای قیمت گذاری ندارد. این هنجار قانون عرضه و تقاضا را تعیین می کند. حتی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده نیز به تعرفه های ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی اعتراض می کند و می گوید محتوای تعرفه ها با آنچه قبلاً به آژانس ارائه شده مطابقت ندارد.

رفیع ادامه داد: اعضای فراکسیون اقتصاد سفر پس از روشن شدن اندازه و زوایای افزایش نرخ اعلام کردند که موضوع را رصد می کنند و تحت هیچ شرایطی با افزایش نرخ موافقت نمی کنند و از وزیر راه و شهرسازی خواستند در جلسه دیگری پاسخگو باشد.

این نمودارها نشان دهنده افزایش قیمت بلیط از ابتدای سال در چندین مسیر شلوغ است

جلسه مشترک فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت با رئیس ، هیئت مدیره و اعضای انجمن دفاتر خدمات هوایی و خدمات گردشگری برگزار شد ، در حالی که افزایش 100 تا 300 درصدی نرخ بلیط هواپیما تصویب شد.

آخرین اخبار (khabarfoori.com)

5f9d977a5b3d4_2020-10-31_20-27

افزایش پروازهای داخلی بیش از یک ماه است که داغ است و مردم ، نمایندگان مجلس و فعالان گردشگری به آن پاسخ دادند. حتی وزیر راه و شهرسازی و رئیس اداره هواپیمایی در مخالفت با افزایش قیمت هواپیماها در مسیرهای داخلی صحبت کردند و آن را تخلف خواندند. با این حال ، شرکت های مسافرتی هنوز گزارش می دهند که قیمت ها از کنترل خارج شده اند. برخی از آژانس های مسافرتی حتی توسط برخی شرکت های هواپیمایی تهدید می شوند. وزیر میراث فرهنگی و جهانگردی نیز نامه ای به وزیر راه و شهرسازی نوشت و خواستار جلوگیری از این روش نادرست و نامناسب حمل و نقل هوایی شد. با این حال ، روند افزایش نرخ ها بدون هیچ گونه تغییر و کنترلی ادامه داشت ، اما رئیس انجمن هواپیمایی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: “برخی اشتباهات و تخلفات سایت های فروش آنلاین و منشورها باعث قیمت بلیط هواپیما شده است” و تأکید کرد که “شرکت های هواپیمایی” آنها هنوز گران نبودند. “

بر این اساس ، عصر روز شنبه ، 4 نوامبر ، با حضور رئیس و نایب رئیس فراکسیون سفر و زیارت در انجمن ارتباطات هوایی و جهانگردی ، جلسه ای با هدف بحث در مورد گرانی و قیمت بلیط های بی بند و باری برگزار شد. امان الله حسي پور ، نماینده جناح اقتصاد سفر در پارلمان اسفناين ، در گزارشی از فعاليت در پارلمان با اعلام افزايش 155 درصدی قيمت هواپيما گفت: پارلمان اين موضوع را به هيچ وجه قبول ندارد و آن را غيرقانونی می داند. سوال در مورد حداقل هزینه کاملا غیر قابل قبول است. من همچنین می خواهم به وزیر راه و مسئولان اداره هواپیمایی کشوری اطلاع دهم که مجلس این موضوع را دنبال می کند و فکر نمی کند با گذشت زمان موضوع فراموش شود ، مسئله هزینه بالای سفر هوایی حل می شود.

حرمت الله رفیع ، رئیس هیئت مدیره انجمن هواپیمایی و خدمات مسافرتی ، همچنین به تاریخچه افزایش قیمت هواپیمایی در سال جاری پرداخت و تجارب جهانی را بیان کرد و گفت: “در هیچ کجا قانونی برای تأمین حداقل قیمت لازم نیست ، اما رعایت حقوق مردم ، کنترل من تعجب می کنم که چرا برخی از مردم در تلاشند جلوی فروش ارزان را بگیرند. اجبار با حداقل هزینه بلیط هواپیما به طور حتم منجر به عدم شفافیت کافی و از بین رفتن رقابت در بازار خواهد شد. دولت و مجلس باید قاطعانه این اقدامات اشتباه را متوقف کرده و با اتخاذ سیاست های صحیح ، فروش گران به مردم را متوقف کنند.

سخنگوی علی آباد ، رحمت النروزی ، نایب رئیس فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت نیز گفت: “روشن است که افزایش خودسرانه قیمت غیرقابل قبول است.” من از مقامات نظارتی ، به ویژه سازمان بازرسی و سیستم تعزیرات حکومتی می خواهم منتظر نمانند و جلوی نقض حقوق بشر را بگیرند.

در پایان این نشست ، رئیس هیئت مدیره انجمن ارتباطات هوایی و خدمات گردشگری گفت: بررسی قیمت بلیط هواپیما نشان می دهد از اول نوامبر نرخ ها از 100 به 300 افزایش یافته است. از طرف دیگر ، آنها آژانس ها و شرکت های هواپیمایی را ملزم به رعایت حداقل قیمت کردند. آنها می گویند که تعرفه را سال گذشته معرفی کردند ، اما سوال این است که چرا آنها مجبور شدند این تعرفه را برای یک سال تعلیق کنند؟ از طرف دیگر ، انجمن هواپیمایی هیچ مبنای قانونی برای قیمت گذاری ندارد. این هنجار قانون عرضه و تقاضا را تعیین می کند. حتی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده نیز به تعرفه های ارائه شده توسط این شرکت هواپیمایی اعتراض می کند و اظهار می دارد که محتوای تعرفه ها با آنچه قبلاً به آژانس ارسال شده مطابقت ندارد.

رفیع ادامه داد: اعضای فراکسیون اقتصاد سفر پس از روشن شدن اندازه و زوایای افزایش نرخ اعلام کردند که به طور جدی به این موضوع رسیدگی می کنند و تحت هیچ شرایطی با افزایش نرخ موافقت نخواهند کرد و از وزیر راه و شهرسازی خواستند در جلسه دیگری پاسخگو باشد.

این نمودارها افزایش قیمت بلیط را از ابتدای سال در چندین مسیر شلوغ نشان می دهد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>