موارد COVID-19 در ایالات متحده در آخرین بخش از مبارزات انتخاباتی در حال افزایش است آمریکا و کانادا


همزمان با پایان یافتن مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده ، نمایندگان پارلمان در چندین ایالت در سراسر کشور به شدت تلاش می کنند تا گسترش COVID-19 را که طی هفته های اخیر افزایش یافته است ، مهار کنند.

طبق تخمین های دانشگاه جان هاپکینز ، روز جمعه ایالات متحده به نه میلیون مورد نزدیک شده است ، زیرا بیش از 224000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در سراسر کشور گزارش شده است.

به گزارش رویترز ، این کشور یک روز قبل رکورد یک روز ابتلا به عفونت های جدید را شکسته و حداقل 91 هزار و 248 مورد جدید را گزارش کرده است.

افزایش پرونده ها و بستری شدن در بیمارستان ، نمایندگان مجلس در کشورهای آسیب دیده – اعم از جمهوری خواه و دموکرات – را وادار کرده است تا از مردم بخواهند هوشیار بمانند و از اجتماعات بزرگ برای جلوگیری از عفونت های جدید جلوگیری کنند.

گری هربرت ، فرماندار جمهوری خواه ، این هفته در توئیتی نوشت: “یوتا در یک وضعیت بسیار جدی قرار دارد.”

“COVID-19 هنگامی ویران می شود که بیمارستان ها بیش از حد شلوغ شده و قادر به مراقبت مناسب از هر کس نیستند. ما این را در ایتالیا دیده ایم. ما این را در نیویورک دیده ایم. وی نوشت: “اگر اوضاع تغییر نكند ، ما می توانستیم این را ببینیم.”

یوتا در حال حاضر در میان چندین ایالت است که موارد رکورددار موارد جدید را مشاهده کرده است. به ویژه افزایش بستری شدن در بیمارستانها ، بسیاری از دولتهای ایالتی را نگران توانایی خود در کنار آمدن با تقاضای بسیار بالای مراقبت های پزشکی کرده است.

به گزارش رویترز ، تعداد بیماران بستری شده با COVID-19 در ماه اکتبر با بیش از 50 درصد افزایش به 46000 نفر ، بالاترین میزان از اواسط ماه اوت است.

تونی اورس ، فرماندار حزب دموکرات ویسکانسین ، همچنین از ساکنان خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس در خانه بمانند. روز پنجشنبه ، وی گفت که ایالت 71 سایت آزمایش جدید برای COVID-19 در 56 شهرستان و هفت ایالت قبیله ای ایجاد کرده است.

“من می بینم که کاخ سفید از این موضوع منصرف شده است و آنها در حال تمرکز بر روی چیزهایی هستند که در راه هستند … در پایین جاده به بسیاری از افراد اجازه می دهد که آنجا را ترک کنند. اورس گفت: “ما اینجا تسلیم نمی شویم.”

“شکست غم انگیز”

تعداد زیادی از آلوده های COVID-19 ، فقط چهار روز پس از روز انتخابات در 3 نوامبر ، همه گیری را در کانون توجه قرار داد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، که مثبت نشان داد و اوایل این ماه برای COVID-19 در بیمارستان بستری بود ، از ابتدای شیوع بیماری ویروس به طور معمول تهدید به ویروس را نادیده گرفت – و او همچنان این کار را ادامه می دهد.

ترامپ در یکی از اولین توقف های خود در کارزار انتخاباتی ، پس از ترک مرکز پزشکی والتر رید گفت که در برابر این بیماری کشنده “ایمن سازی شده” است. وی از آن زمان گفته است که معتقد است کشور “همه گیر” را گسترش می دهد و اشتباه است که می گوید عفونت COVID-19 در حال کاهش است.

منتقدان به رئیس جمهور جمهوری خواه برای برگزاری تجمعات عظیم که در آن هواداران وی کاملاً بسته بودند ، و با پوشیدن چند ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس ، به رئیس جمهور جمهوری اهانت کردند.

جو بایدن ، نامزد دموکرات ترامپ ، احتیاط زیادی را در مورد ویروس ، ستون استراتژی مبارزات انتخاباتی خود انجام داده است و اغلب رویدادهای “رانندگی” را برگزار می کند که در آن طرفداران می توانند در اتومبیل خود بمانند.

بایدن همچنین در سخنرانی های انتخاباتی خود بارها به ترامپ توهین کرده و رئیس جمهور را متهم کرده است که برای محافظت از مردم در برابر ویروس اقدامات کافی نکرده است ، حتی اگر از خطرات آن آگاه باشد.

دونالد ترامپ در هفته های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر چندین میتینگ انتخاباتی برگزار کرد و ادعا کرد که ایالات متحده همه گیری COVID-19 را “جمع می کند”. [File: Jonathan Ernst/Reuters]

روز جمعه ، کمیته فرعی دموکراتیک در مجلس نمایندگان آمریکا گزارشی درباره مدیریت بیماری همه گیر دولت ترامپ منتشر کرد که آن را “یک شکست غم انگیز” توصیف کرد.

کمیته فرعی تحت رهبری حزب دموکرات گفت که دولت ایالات متحده در اجرای یک استراتژی ملی کوتاهی کرده است ، در ارائه حمایت اقتصادی به موقع از آمریکایی های مشکل دار موفق نبوده و از تمدید بیمه مهم بیکاری امتناع ورزیده است.

وی همچنین مقامات دولت ترامپ را به تزریق سیاست در تصمیمات بهداشت عمومی متهم کرد.

جیمز کلیبرن ، رئیس کمیته فرعی گفت: “این گزارش به طور جامع آنچه را که مدتها روشن بوده است مستند می کند: پاسخ دولت ترامپ به بحران ویروس کرونا یک شکست غم انگیز است.”

“در حالی که نمی توانیم نزدیک به 230،000 آمریکایی را که از این بیماری از دست داده ایم بازگردانیم ، امیدوارم که این گزارش به عنوان زنگ خطری برای ایجاد پیشرفت های لازم برای جلوگیری از مرگ و میرهای غیرضروری بیشتر باشد در صورت ادامه پاسخ رخ خواهد داد. حرکت فعلی او “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>