موزامبیک می گوید دهکده شمالی ، محل “گردن زدن” ، بازسازی شده است موزامبیک


منطقه میدومبه ، که ارتش از شورشیان می گیرد ، شامل روستایی است که هفته گذشته قمه زنی گزارش شده است.

فرمانده کل پلیس برناردینو رافائل گفت ، بیش از 1000 سرباز موزامبیکی روستای شمالی مویدومبه را توسط مبارزان مسلح تصرف کردند و 16 کشته و برخی از تدارکات آنها را نابود کرد.

شمالی ترین استان موزامبیک ، کابو دلگادو ، که حدود 60 میلیارد دلار تولید گاز دارد ، با یک جنگ مسلحانه مرتبط با داعش که امسال شتاب بیشتری می گیرد ، مبارزه می کند ، جنگجویان به طور منظم ارتش را در اختیار می گیرند و کل شهرها را تصرف می کنند.

رافائل روز پنجشنبه در صحبت با سربازان در مزرعه ای در میومومبه ، منطقه ای که هفته گذشته رسانه های محلی از قمه زنی مبارزان خبر دادند ، پیروزی آنها را تبریک گفت ، اما هشدار داد که هنوز پیروز نشده اند.

وی در فیلم پخش شده از تلویزیون دولتی TVM پس از عملیات گفت: “ما راهپیمایی کردیم و به مقر منطقه میومومبه رسیدیم ، و کسانی را که این منطقه را اشغال کرده بودند اخراج کردیم.”

وی با بیان اینکه مبارزان باید خشونت را متوقف کرده و با دولت گفتگو کنند ، گفت: “به مردان دلیر ما تبریک می گوییم … آنچه که تاکنون به دست آوردیم یک پیروزی نیست ، ما یک قدم از کار خود را بدست آورده ایم.” .

ویسنته تیاگو ، درست ، سرپرست خانواده 30 نفری است که از حملات در میومومبه ، کابو دلگادو فرار کرده و به پمبا پناه بردند [File: Ricardo Franco/EPA]

گروه شبه نظامی Ahlu Sunnah Wa-Jama اولین حمله خود را در سال 2017 آغاز کرد. آنها در ابتدا به دلیل قمه زنی وحشیانه شناخته می شدند ، آنها در ژوئن 2019 با داعش بیعت اعلام کردند و از آن زمان حملات خود را از نظر مقیاس و فراوانی شدت داده اند.

در ماه آگوست ، آنها شهر مهم موچیمبوا دا پرایا را گرفتند ، فقط حدود 60 کیلومتر (37 مایل) از توسعه گاز. دولت هنوز ضبط آن اعلام نشده است.

طبق این پروژه مستقر در ایالات متحده برای محل درگیری های مسلحانه و داده های رویدادها ، از سال 2017 تاکنون بیش از 2000 نفر کشته شده اند – بیش از نیمی از آنها غیرنظامی هستند.

ماه گذشته ، گزارشی از سوی سازمان حقوق بشر عفو بین الملل گفته بود که حملات خشونت آمیز در کابو دلگادو بحرانی انسانی را در پی داشته است ، بیش از 300000 آواره داخلی و 712،000 نفر به کمک بشردوستانه نیاز دارند.

تحلیلگران امنیتی ، که ممکن است در ادعای پیروزی دولت شک داشته باشند ، اظهار داشتند که حمله ای در میدومبه صورت گرفته است.

یاسمین اوپرمن ، تحلیلگر پروژه در مورد مکان و داده های مربوط به درگیری مسلحانه ، گفت که برخی از روستاهای اطراف حداقل دستگیر شده اند ، اگرچه بسیاری از افراد محلی هنوز مخفی بودند.

وی افزود که این برای دولت نمادین است تا استراتژیک: “دولت نمی تواند اجازه دومین موکیمبوا دا پریا را بدهد.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>