موشک های شلیک شده از منطقه Tigrei در اتیوپی به پایتخت اریتره اصابت کرد | اریتره


دیپلمات ها می گویند سه موشک از منطقه Tigrei در اتیوپی شلیک شده است که دو موشک به فرودگاه آسمارا اصابت کرده است.

پنج دیپلمات منطقه ای گفتند که حداقل سه موشک شلیک شده از منطقه Tigrei در اتیوپی به پایتخت همسایگی اریتره اصابت کرده است ، با اشاره به تشدید قابل توجهی از درگیری که نیروهای دولت اتیوپی با نیروهای محلی شورشی در منطقه شمال تیگره روبرو هستند.

سه دیپلمات گفتند که حداقل دو موشک شنبه شب به فرودگاه آسمارا اصابت کرد. با بیشتر ارتباطات در Tigray و اریتره ، حملات را نمی توان به طور مستقل بررسی کرد. مقامات هر دو طرف قابل شناسایی نبودند.

رهبر دگريون گبرمياهيل رهبر تيگري روز سه شنبه گفت كه اریتره نيروهاي خود را براي حمايت از نخست وزير ابي احمد به آن طرف مرز فرستاده است اما هيچ مدركي ارائه نداده است.

عثمان صالح محمد ، وزیر امور خارجه اریتره ، در آن زمان این ادعا را رد کرد و به رویترز گفت: “ما بخشی از درگیری نیستیم.”

اریتره و اتیوپی دو سال پیش توافق نامه صلح را امضا کردند ، اما دولت رئیس جمهور ایسیاس افورکی در آسمارا پس از نقش آنها در جنگ ویرانگر 1998-2000 همچنان خصمانه با رهبری تیگری است.

در اوایل روز شنبه ، حزب حاکم Tigrei ، جبهه آزادی مردم Tigrei (TPLF) ، تهدید به حمله به اهداف اریتره شد.

سخنگوی حزب ، گتاچو ردا به تلویزیون محلی گفت: “ما یک حمله موشکی را برای خنثی کردن هرگونه حرکت نظامی در آسمارا و ماساوا آغاز خواهیم کرد.” ماساوا یک بندر اریتره در دریای سرخ است.

هفته گذشته ، ابی پس از اینکه آنها را به حمله به نیروهای فدرال مستقر در منطقه شمالی هم مرز اریتره و سودان متهم کرد ، یک کمپین نظامی علیه رهبران Tigrei آغاز کرد.

درگیری ها باعث کشته شدن صدها نفر از دو طرف ، هزاران غیرنظامی را به سودان فراری داده و ابراز نگرانی کرده است که این امر می تواند سایر مناطق اتیوپی و شاخ آفریقا را بی ثبات کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>