مگوفولی در تانزانیا مجدداً پیروز شد. مخالفت گریه ناپاک تانزانیا


رئیس جمهور مگوفولی بیش از 12 میلیون رأی آورد ، در حالی که بزرگترین شخصیت مخالف تنها دو میلیون رأی داشت در میان ادعاهای تقلب در آرا.

کمیسیون ملی انتخابات اواخر روز جمعه اعلام کرد ، رئیس جمهور تانزانیا در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد ، مسابقه ای که به دلیل بی نظمی های گسترده توسط مخالفان به عنوان “تمسخر” رد شد.

کمیسیون انتخابات گفت که مگوفولی در انتخابات روز چهارشنبه 12.5 میلیون رأی – یا 85 درصد – در حالی که کاندیدای اصلی وی ، تندو لیسو از حزب چادما 1.9 میلیون رأی یا 13 درصد رأی آورد.

“كمسیون جان مگوفلی را از CCM اعلام كرد [Chama Cha Mapinduzi] که اکثریت آرا را به عنوان برنده ریاست به دست آورد ، “گفت رئیس کمیسیون سمیستوکل کایاژه.

مگوفولی به دنبال دوره پنج ساله دوم بود و به رأی دهندگان قول داد که با تکمیل پروژه های جاه طلبانه زیرساختی که در دوره اول ریاست جمهوری خود آغاز کرده بود ، اقتصاد را تقویت خواهد کرد.

پیش از این ، لیسو گفته بود که هیچ نتیجه ای از انتخابات را قبول نخواهد کرد.

دیده بان انتخاباتی تانزانیا ، گروهی از کارشناسان منطقه ای ، در ارزیابی که روز جمعه منتشر شد ، گفت: “این رأی” مهمترین عقب نشینی در قدرت های دموکراتیک تانزانیا “است. وی به اعزام ارتش و پلیس اشاره کرد که رفتارهای آنها “جو ترس” ایجاد کرده است.

این گروه گفت: “روند انتخابات تاکنون بسیار کمتر از استانداردهای قابل قبول بین المللی” برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه است.

تعداد کمی از ناظران بین المللی مجاز به رأی دادن بودند.

تیبور ناگی ، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده در امور آفریقا روز جمعه گفت ، “ما به شدت نگران گزارش های مربوط به دخالت سیستماتیک در روند دموکراتیک هستیم.”

وی در توئیتر خود نوشت: “ما همچنان ادعاهای معتبر درباره استفاده از زور علیه غیرنظامیان غیر مسلح را بررسی می کنیم.”

حزب CCM مگفولی ، نسخه ای که از زمان استقلال از انگلیس در 1961 قدرت را در تانزانیا حفظ کرده است ، قبلاً قدرت را در مجمع الجزایر نیمه مستقل اقیانوس هند ، زنگبار ، با 76 درصد آرا حفظ کرده است.

ده ها نفر از اعضای حزب و اعضای مخالف روز پنجشنبه در زنگبار دستگیر شدند و حداقل یک نفر پس از اتهامات ضرب و شتم توسط پلیس که در مورد این حادثه هیچ توضیحی نداد ، در بیمارستان با جراحات جدی بستری است.

سفارت آمریكا در ایالت شرق آفریقا روز پنجشنبه گفت كه “رأی معتبر در مورد تقلب و ارعاب قابل توجه در انتخابات” در رای گیری روز چهارشنبه برای رئیس جمهور و سیاستمداران وجود دارد.

انتخابات با اتهامات دستگیری نامزدها و معترضین ، محدودیت دسترسی عوامل حزب سیاسی به مراکز اخذ رأی ، تکرار رأی دادن ، قبل از علامت گذاری آرا و مسدود شدن گسترده شبکه های اجتماعی همراه بود.

مقامات کمیسیون انتخابات بلافاصله در دسترس نبودند تا درباره ادعاهای بی نظمی اظهار نظر کنند.

روز چهارشنبه ، کمیسیون اتهامات آراots جعلی را رد کرد و گفت که آنها غیررسمی و بی اساس هستند.

روزهای تاریک

اما ناظران می گویند شهرت تانزانیا به آرمان های دموکراتیک رو به زوال است و ماگوفلی متهم به خفه کردن جدی آرا first مخالف در دوره پنج ساله نخست ریاست جمهوری خود شده است. تجمعات سیاسی مخالفان در سال 2016 ، یک سال پس از روی کار آمدن وی ممنوع شد. رسانه متمرکز است.

زیتو کابوه ، رهبر حزب مخالف اصلی زنگبار ، ACT-Wazalendo و رهبر پارلمان چادما ، فریمن امبوو از جمله ده ها نامزد مخالف بودند که کرسی های خود را در حزب حاکم از دست دادند.

در حالی که بسیاری از تانزانیایی ها با وحشت تماشا می کنند ، ترس از خشونت پس از انتخابات همچنان ادامه دارد.

Chambi Chachage ، استاد مطالعات آفریقا در دانشگاه پرینستون ، در توییتر خود نوشت: “29 اکتبر 2020: یکی از تاریک ترین روزها در تاریخ سیاسی # تانزانیا.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>