نان، بدن: موزا آلماتروشی، هنرمند اماراتی، غذا و روح را کشف می کند | هنر و فرهنگ

[ad_1]

دبی، امارات متحده عربی – موزا آلماتروشی، هنرمند و سرآشپز شارجه، خمیر نان را حدود دو ساعت ورز می دهد و شکل می دهد، مواد را مخلوط می کند و خمیر را به شکل های عجیب در می آورد در حالی که رهگذران برای تماشا توقف می کنند. در پایان روز، نان بین مخاطبان مشتاق، اگر بعید است، توزیع می شود.

این صحنه بخشی از اجرای او الفبایی نانوا است که در جریان هنر دبی در ماه مارس برای Chaupal: A Journey through South Asia روی صحنه رفت که بیش از 10 هنرمند از آسیا را دعوت کرد تا جایگاه غذا در جوامع، سیاست، سنت ها و آیین ها را کشف کنند. .

ارائه او به فیزیک نانوایان نگاه می کرد. او هر روز در نمایشگاه، نان تازه‌ای را به شکل الفبای خیالی درست می‌کرد.

“وقتی چیزی را به یک نانوا یا یک شیرینی‌پز یا یک باریستا سفارش می‌دهید، مثل این است که کدهای مربوط به نحوه حرکت آنها در اطراف دستگاه‌هایی که در آشپزخانه دارند یا نحوه استفاده از ابزار خمیر و این چیزها را در بدن آنها شکسته‌اید. آلماتروسی به الجزیره گفت. “من آن حرکات را گرفتم و آنها را به شکلی درآوردم و دوباره آنها را به نان تبدیل می کنم.”

با انجام این کار، او به دنبال جلب توجه به مردم نادیده گرفته شده در پشت پر مصرف ترین غذای اصلی جهان بود.

“من بسیار درگیر غذا هستم و تمرین من به چندین چیز می پردازد، خواه در داخل فضای آشپزخانه – چگونه مردم در آشپزخانه حرکت می کنند و چگونه مکانیزه می شوند – یا خارج از آشپزخانه و فضاهای کشاورزی – چگونه سیاست غذایی در فضای مختلف کار می کند. جوامع،” او گفت. این اجرا با تماشای حرکت مردم در فضاهای آشپزخانه به ویژه نانواها شروع شد.»

مطالب جدید  گفتگوی اسرائیل درباره پروازهای مستقیم حج به عربستان | اخبار سیاسی

آلماتروسی گفت: «نان این مفاهیم را در بدن دارد و بنابراین تهیه نان توسط فردی که این حرفه را دارد و سپس مصرف آن باعث ایجاد این چرخه می شود». وی گفت: «این یک مخرج مشترک است زیرا، صرف نظر از طبقه و پیشینه اقتصادی، همه ما نان می خوریم.

سه سبد نان به اشکال مختلف
سه سبد نان آلماتروشی به اشکال مختلف [Maghie Ghali/Al Jazeera]

الفبای نانوا دنباله ای بر فیلم گلاب او بود که به شکر و تاریخچه آن به عنوان یک تجارت سودآور توسط تجارت برده و ماهیت اعتیاد آور و خوشایند آن و همچنین توانایی آن در پوشاندن سایر سلیقه ها نگاه می کرد. لعاب در دوسالانه لاهور 2020 در چایخانه پاک به نمایش گذاشته شد.

آلماتروسی گفت: “برای داشتن یک وارونگی خدمات درست در مقابل شما، داشتن چیزی که در یک محیط هنری بالا به عنوان یک طبقه غیر عادی یا کارگر در نظر گرفته می شود، طبق تجربه من، مردم احساس ناراحتی می کنند زیرا شما به دور نگاه می کنید.” «خدمت به شما نگاه نمی کند. از شما پنهان است و فقط غذای شما را روی میز شما می کشد و می تواند کاملاً نامرئی باشد.

هنر اولیه آلماتروشی بر فضا و زمین و اینکه چگونه می توانند نشانگر تغییر و برگشت ناپذیری در جامعه باشند تمرکز دارد. آلماتروشی گفت که غذا یک انتقال طبیعی است، زیرا در هنگام پختن یا مخلوط شدن با هم فرآیندهای برگشت ناپذیری را تجربه می کند.

او گفت: “من این دو ایده را به هم مرتبط کردم، اما همچنان به سیاست فضایی در فضاهای تولید مواد غذایی، مانند آشپزخانه ها، نانوایی ها، رستوران ها، مزارع و مناظر طبیعی نگاه می کردم.” «رشته ای که در توسعه تمرین من می گذرد، عنصر تخیلی است که اغلب به آن اضافه می کنم و با آن بازی می کنم، که بر اساس اسطوره های باستانی و مدرن منطقه است.

مطالب جدید  آفریقای جنوبی مردی را به دلیل فیلم های مستهجن روی صورت رئیس جمهور دستگیر کرد | اخبار جرایم سایبری

غذا نه تنها یکی از مهمترین موضوعات زندگی ماست، بلکه دارای وزن تاریخی و نمادین در طول زمان و جغرافیا است.

آلماتروشی در نهایت به عنوان یک سرآشپز آموزش دید تا جوهر غذا و همچنین تصاویر و نمادهای آن را بیشتر کشف کند.

او در قطعه 2018 خود نان + نمک را در مدرسه هنر گلاسکو به اشتراک می گذاریم، یک کارگاه آموزشی دو روزه با هنرمندان و متصدیان محلی برگزار کرد و متن و دستور پختی را بر اساس موادی که هر شرکت کننده انتخاب کرده بود، تهیه کرد، چیزی که شخصی یا سیاسی بود. آنها

نتیجه یک غذای ساده از نان، هویج بنفش، سیب زمینی، فلفل قرمز، زعفران و هل بود که روز بعد تهیه شد و روی سفره ای قرار گرفت که در آن شعری در مورد نان به عنوان پیدایش زندگی چاپ شده بود.

آلماتروشی گفت: «این یکی از موارد قبلی بود که من شروع کردم به یافتن راه‌هایی برای گسترش فعالیت‌هایم از نظر اجتماعی و مشارکت دیگران در آن برای شکل دادن به کار. «همه با غذا آشنا هستند. این توانایی را دارد که از بسیاری جهات، صرف نظر از زمینه، ارتباط برقرار کند.»

دستان هنرمند در حالی که نان های شکل خود را با تخم مرغ می شویید
آلماتروشی نان شکل خود را با شستن تخم مرغ مسواک می کند [Maghie Ghali/Al Jazeera]

حروف الفبای نانوا و دیگر آثار در حرفه آلماتروشی با این ایده بازی می کنند که غذا زبان خودش است، زبانی که می تواند از سیاست، طبقه اجتماعی و فرهنگ فراتر رود. مواد اصلی مانند نان و خرما اغلب در عمل او به عنوان نمادهای جامعه جهانی ظاهر می شوند.

در سال 2019، او اثری به نام ستایش هیا خلق کرد تا بررسی کند که چگونه معیشت، زندگی و زنانگی اغلب در تاریخ خاورمیانه مدرن در هم تنیده شده اند، اما کمتر بها داده شده اند و آنچه را که می توان در فضای پاکسازی تصور کرد، به ویژه در زمینه پاکسازی مداوم داستان های زنان در روایات کهن عربی.

مطالب جدید  "ترامپ 70 روز دیگر از بین رفته است ، اما ما برای همیشه در اینجا خواهیم ماند": ایران FM خاورمیانه

او توضیح داد: «در شبه جزیره عربستان، خدایان زیادی وجود داشتند که اعراب پیش از اسلام آنها را می پرستیدند و اغلب این خدایان با پدیده ها و پدیده های طبیعی مرتبط بودند. «این ما را به سازگاری با طبیعت که مردم انجام می‌دادند، نشان می‌دهد، … اما از آن زمان سوابق کمی وجود دارد یا اصلاً از نظر مناسک انجام شده و غیره وجود ندارد.

ستایش هیا با این ایده بازی می کند که این محو را با تخیل پر کنیم و آیین های فراموش شده را انجام دهیم تا ارتباط ما با طبیعت، به ویژه پوشش گیاهی را بازگردانیم.

این اجرا از خرما و ادویه های گرانبها به عنوان پیشکش استفاده می کند و به نحوه استفاده از غذا در طی این آیین ها و اهمیت آن نگاه می کند.

آلماتروشی در مراسم الفبای نانوا در آرت دبی نان درست می کند
آلماتروشی در جریان حروف الفبای نانوا در آرت دبی نان درست می کند [Maghie Ghali/Al Jazeera]

آلماتروشی می‌گوید که قصد دارد به کاوش فیزیکی فضاهای غذایی ادامه دهد و از ده‌ها نانوایی در جوامع مختلف در سراسر امارات بازدید کرده است.

او آگاه است که به عنوان یک واسطه، تجربه را نجیب نمی‌دهد، اما می‌خواهد «بینش ویژه‌ای» از زندگی پنهان نانواها ارائه دهد. او می‌گوید که اعتماد برای چنین تعاملاتی ضروری است، و اگرچه غذا یک تجربه مشترک است، سرآشپزها در پشت صحنه می‌توانند مخفیانه باشند و در مورد بررسی دقیق روش‌هایشان مردد باشند.

او با رد این ایده که یک هنرمند می‌گوید: «وقتی می‌توانید وارد شوید و حرکت مردم را تماشا کنید و بتوانید آنها را ضبط کنید، نه اینکه دقیقاً چه کسانی هستند، داستان‌هایشان چیست، بلکه فقط آن انسانیت اولیه در مورد نحوه حرکتشان را ضبط کنید.» باید داستان مردم را برای آنها تعریف کند.

او گفت: «همچنین یک طراحی رقص بسیار زیبا در این آشپزخانه ها اتفاق می افتد. وقتی این اعتماد را به دست بیاوری خیلی زیباست.»

[ad_2]