نتایج واکسن Oxford-AstraZeneca COVID-19 تا کریسمس پیش بینی می شود | اخبار از انگلستان


محققان دانشگاه آکسفورد انتظار دارند نتایج مراحل پایانی واکسن COVID-19 را که وی با AstraZeneca در حال ساخت است ، تا پایان دسامبر اعلام کنند.

محققان دانشگاه آکسفورد انتظار دارند نتایج مراحل پایانی واکسن خود را علیه COVID-19 تا کریسمس اعلام کنند ، یک محقق کلیدی روز پنجشنبه گفت ، در مورد آخرین یافته های این تیم گفت.

دکتر اندرو پولارد ، متخصص عفونت و ایمنی کودکان در آکسفورد ، گفت که تحقیقات به دلیل سطح پایین عفونت در تابستان به تأخیر افتاده است ، اما مطالعات مرحله 3 در حال جمع آوری داده های مورد نیاز برای گزارش نتایج به عنوان یک بیماری همه گیر تازه است. سراسر دنیا. آکسفورد در حال تولید واکسن خود با داروسازی AstraZeneca است.

پولارد به بی بی سی گفت: “من فکر می کنم که ما در حال نزدیک شدن هستیم و قطعاً قبل از کریسمس بر اساس پیشرفت خواهد بود.”

پولارد پیشرفت در مراحل بعدی مطالعه را مورد بحث قرار داد ، زیرا آکسفورد مطالعه ای را بر اساس مطالعات قبلی آغاز کرد که نشان داد این واکسن به خوبی تحمل شده و در افراد بالای 70 سال پاسخ ایمنی قوی ایجاد می کند. پولارد گفت ، این مهم است زیرا واکسن ها اغلب در افراد مسن کارایی خوبی ندارند.

پولارد گفت: “دلیل اینکه ما بسیار خوشحال هستیم این است که می بینیم واکنش های ایمنی بدن حتی در افراد بالای 70 سال نیز به یک شکل به نظر می رسند.”

یافته ها براساس مطالعه موسوم به فاز 2 در 560 نفر شامل 240 فرد بالای 70 سال است. نتایج این مطالعه بررسی شده روز پنجشنبه در مجله پزشکی بین المللی لانست منتشر شد.

آزمایشات فاز 2 واکسن ها اطلاعات مقدماتی مهمی را ارائه می دهند ، اما اثبات نمی کنند که آیا در نهایت از بیمار شدن افراد جلوگیری می کنند. آکسفورد و AstraZeneca در انتظار نتایج مطالعات مرحله 3 روی هزاران نفر در سراسر جهان هستند تا نشان دهند آیا واکسن آنها ایمن و موثر است.

دو تولید کننده داروی دیگر ، Pfizer و Moderna ، این هفته نتایج اولیه آزمایشات مرحله آخر را نشان دادند که نشان می دهد واکسن COVID-19 آنها تقریبا 95 درصد موثر است.

پولارد اظهار داشت که هیچ رقابتی بین تیم های مختلف تحقیقاتی وجود ندارد ، زیرا چندین واکسن برای مقابله با بیماری همه گیر جهانی و عادی سازی زندگی مورد نیاز است.

به رغم پیشرفت های اخیر ، پولارد گفت که جهان هنوز در مراحل اولیه تلاش برای محافظت از مردم در برابر COVID-19 است. وی گفت: حتی پس از تأیید واکسن توسط نهادهای نظارتی ، تولیدکنندگان دارو و مقامات بهداشت عمومی هنوز با تولید میلیاردها دوز و تجویز آنها به مردم در سراسر جهان روبرو هستند.

پولارد ، یک کوهنورد آماتور ، این کار را با کار کوهنوردی مقایسه می کند.

وی گفت: “من فکر می کنم ما هنوز به نوعی در پایین این کوه هستیم.” “ما مسیر پایین کوه را طی کردیم ، انتقال طولانی برای شروع. اکنون لازم است که اطلاعات مربوط به واکسن ها را از سازمان تنظیم مقررات برای آزمایش و تأیید اولین واکسن ها دریافت کنیم. و سپس ما تلاش زیادی برای صعود به قله داریم ، جایی که اکثریت قریب به اتفاق کسانی را که در معرض خطر واکسیناسیون هستند ، داریم. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>