نظرسنجی ها در میانمار: فیس بوک تحت گفتار نفرت تحت کنترل است میانمار


یکی از این دو مسلمان روز یکشنبه با اکثریت بودایی ، سیت ماونگ ، مجاز به شرکت در حزب عمومی انتخابات حاکم میانمار شد ، زیرا نگرانی ها مبنی بر اینکه اخبار جعلی فیس بوک می تواند به شانس او ​​آسیب برساند.

در پی سو ab استفاده های نژادپرستانه و اطلاعات غلطی که قبل از انتخابات در مورد وی منتشر شد ، ادعاهای نادرستی مبنی بر اینکه وی قصد دارد مدارس صومعه بودایی را تعطیل کند و از تدریس زبان عربی دفاع کند ، وجود دارد.

این جوان 33 ساله در پایتخت تجاری ، یانگون ، جایی كه وی برای كرسی ای كه حزب حاكم در انتخابات گذشته به دست آورد ، گفت: “آنها از نژاد و دین برای حمله به من استفاده می كنند.”

“امروزه ، مردم بیش از هر زمان دیگری از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند … و وقتی 10 بار اطلاعات نادرست می بینند ، به حقیقت تبدیل می شود.”

شرکت های رسانه های اجتماعی برای متوقف کردن اطلاعات غلط در مورد انتخابات ، از جمله رأی گیری در سال 2020 در ایالات متحده ، با یک چالش جهانی روبرو هستند. در میانمار ، خطر فیس بوک پس از اتهامات قبلی مبنی بر کمک به تحریک نسل کشی ، بسیار زیاد است.

نیمی از 53 میلیون نفر میانمار از فیس بوک استفاده می کنند که برای بسیاری مترادف اینترنت است.

مدیران فیس بوک گفتند که سخنان نفرت در میانمار پس از سرمایه گذاری در منابع از زبان هوش مصنوعی و کشف عکس تا اقدامات برای کاهش سرعت انتشار محتوای ویروسی ، “نزدیک به سطح پایین تاریخی” بود.

به طور گسترده ای شایعات ضد مسلمان در فیس بوک به عنوان کمک کننده به ایجاد شورش های مرگبار ضد مسلمان در سال های 2012 و 2014 تلقی می شود. [File photo]

اما گروه های جامعه مدنی ده ها شبکه از حساب ها ، صفحات و گروه هایی را منتشر کرده اند که جعلی را با اتهامات قومی و مذهبی منتشر می کنند و می ترسند منجر به جنگ شود و انتخابات دوم را از زمان پایان حکومت سخت ارتش در سال 2011 تضعیف کند.

رویترز به تنهایی بیش از دوازده صفحه و حساب مرتبط به هم پیدا کرده است که تعداد آنها صدها هزار نفر است. بعد از هشدار رویترز در فیس بوک ، بیشتر آنها حذف شدند.

جس كالیبه پترسن ، مدیر اجرایی مركز فناوری Phandeeyar ، بخشی از شبکه گزارشگری فنی میانمار (MTAN) ، كه یك گروه جامعه مدنی هماهنگ كننده است ، گفت: “نگرانی های كوتاه مدت در مورد همه این اطلاعات غلط و سخنان نفرت انگیز كه باعث خشونت در جهان واقعی می شود وجود دارد. تلاش برای کاهش خطرات ناشی از رسانه های اجتماعی.

وی گفت ، محتوای مضر “مانند آتش سوزی گسترش می یابد.”

دولت رهبر آنگ سان سوچی ، اتحادیه ملی برای دموکراسی (NLD) حاکم وی و کمیسیون انتخابات به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

سخنان تنفرآمیز

اگرچه انتظار می رود NLD در انتخابات با سهولت پیروز شود ، اما همانند سال 2015 ، سابقه ای برای سخنان نفرت انگیز در شبکه های اجتماعی وجود دارد که منجر به خشونت در میانمار می شود.

شایعات ضد مسلمان در فیس بوک به طور گسترده ای در ایجاد شورش های مرگبار ضد مسلمان در سال 2012 و 2014 دیده می شود. در سال 2017 ، سخنرانی خشونت آمیز در فیس بوک به حمایت از ارتش در سرکوب اکثریت مسلمانان روهینگیا ، که بیش از 730 رانندگی کردند ، متهم شد. 000 در حال فرار از میانمار.

هان او خین ، از حزب پیشگامان خلق ، حزب مخالف برای انتخابات آینده میانمار ، در یانگون فعالیت می کند [Zaw Naing Oo/Reuters]

اما رافائل فرانکل ، مدیر سیاست عمومی فیس بوک در جنوب شرقی آسیا ، به رویترز گفت که قبل از انتخابات: “آنچه تاکنون دیده ایم ، معمولی است و به هیچ وجه غیر معمول از آنچه در سایر نقاط جهان خواهیم دید ، نیست. وقتی انتخابات برگزار می شود. “

حتی قبل از شروع این کمپین ، فیس بوک 280،000 مورد را در میانمار به دلیل سخنان نفرت در سه ماهه دوم سال 2020 حذف کرد ، در حالی که در سه ماهه اول 51000 مورد بود.

در همین حال ، او در حال بررسی حساب برخی از سیاستمداران – از جمله Sith Maung – است و به آنها خط شکایت مستقیم می دهد.

فیس بوک همچنین گفت که صدها حساب را برای “رفتار غیر اصیل هماهنگ” بارگیری کرده است ، از جمله حدود 70 مورد که در 8 اکتبر برای اعضای ارتش میانمار ردیابی شده است.

از جمله حسابهای مسدود شده مرتبط با ارتش ، دو نفر هستند كه با تهمتهای قومی و مذهبی به سیت مونگ حمله كردند.

بیست صفحه و حساب طرفدار ارتش یافت شده توسط رویترز پست های همزمان را منتشر می کند و برخی از پست های جدید را شامل می شود که دیگران را به تازگی توسط فیس بوک مسدود شده است

ارتش به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اطلاعات غلط

این اولین باری نیست که فیس بوک صفحات مرتبط با ارتش میانمار را مسدود می کند: در سال 2018 ، 20 مقام ارشد نظامی و سازمان را به دلیل رفتارهای غیراصولی ، از جمله فرمانده کل قوا ، مین آنگ هلاینگ ، فرمانده کل قوا ممنوع کرد.

این هفته مین اونگ هلاینگ شبکه های اجتماعی مشخص نشده اجتماعی را به تعصب در برابر سیاست های میانمار متهم کرد و به طور کلی اعتبار انتخابات را زیر سوال برد. این ادعاها به طور گسترده توسط حساب های طرفدار ارتش و صفحاتی که توسط رویترز پیدا شده و توسط فیس بوک حذف شده است ، منتشر شد.

به گفته محققان ، فقط ارتش نیست که از فیس بوک برای انتشار اطلاعات غلط استفاده می کند.

برخی از صفحاتی که فیس بوک حذف کرد حاوی مطالبی بود که از NLD آنگ سان سوچی پشتیبانی می کرد.

سیاستمداران مخالف ، از جمله حزب همبستگی و توسعه اتحادیه وابسته به ارتش ، بزرگترین رقیب NLD ، نیز در میان این اهداف قرار دارند: به عنوان هوادار مسلمان یا نزدیک به چین در حساب هایی که ریشه آنها مشخص نیست ، مشخص شده است.

USDP به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

محققان می گویند که ویتریول آنلاین توسط شبکه های “غیر معتبر” متعددی که داستان ها را از طریق صفحات ، گروه ها و حساب های جعلی به هم پیوسته توزیع می کنند ، تقویت می شود. برخی از صفحات ، از جمله ده ها مورد یافت شده توسط رویترز ، به عنوان منابع خبری یا سرگرمی مستقل تشکیل می شوند و به طور همزمان در فیس بوک و سایر رسانه های اجتماعی همان مطالب را منتشر می کنند.

دیگران تبلیغات پولی برای تبلیغ سیاستمداران ، از جمله رئیس ارتش مین آنگ هلاینگ – با بیش از یک میلیون نفر – تبلیغ کرده اند ، اما آنها را بدون انکار مسئولیت نقض سیاست های تبلیغاتی سیاسی فیس بوک آزاد کرده اند.

ویکتور ریو ، محقق MTAN ، گفت: “فیس بوک چندین شبکه از دارایی های مربوط به این نوع رفتارهای مشکل ساز را حذف کرده است ، اما تعداد بیشتری وجود دارد.”

“این بازیگران بدخواه به نظر می رسد که همیشه برمی گردند ، اغلب از همان نام ها و آرم ها استفاده می کنند ، که این توانایی فیس بوک در برخورد جامع با این مسائل را زیر سوال می برد.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>