نیجریه: چهار نفر در اعتراضات پلیس دستگیر شدند نیجریه


این دستگیری ها هفته ها پس از آن صورت گرفت که پرجمعیت ترین کشور آفریقا در دهه های گذشته با بزرگترین اعتراضات ضد دولتی روبرو شد.

فعالان گفتند ، دو هفته پس از ناآرامی ها بر سر کشور ، کشور را به لرزه درآورد ، دهها معترض به خیابانهای پایتخت نیجریه ، ابوجا آمدند و خواستار سو ab استفاده پلیس شدند.

فعالان گفتند که چهار معترض در روز جمعه دستگیر شدند.

تصاویر شبکه های اجتماعی نشان می دهد جمعیت کمی به خیابان ها آمده اند تا پس از سرکوب خونین که به سرکوب تظاهرات ماه گذشته انجامید ، فشار خود را حفظ کنند.

دجی آدژانجو ، فعال حقوق بشر به خبرگزاری فرانسه گفت: “چهار نفر از اعضای ما امروز صبح مقابل شورای ملی دستگیر شدند.”

اعتراضات به رهبری جوانان علیه وحشیگری پلیس در اوایل ماه گذشته پس از پخش آنلاین ویدیویی که ادعا می شود گروه ویژه ضد سرقت فدرال (SARS) در حال کشتن یک مرد است ، آغاز شد.

پس از روزها تظاهرات ، دولت رئیس جمهور محمدو بخاری با انحلال SARS موافقت کرد ، اما اعتراضات با درخواست اصلاحات گسترده پلیس و اقدامات ضد فساد ادامه یافت.

عفو بین الملل تخمین می زند که 56 نفر در سراسر کشور کشته شده اند ، از جمله ده معترض صلح آمیز که در قلب بزرگترین شهر نیجریه ، لاگوس ، توسط نیروهای امنیتی کشته شدند

مقامات هرگونه مسئولیت در مورد قتل معترضان را انکار کردند.

این خونریزی ها باعث ایجاد هرج و مرج و غارت در یک سری از شهرها شد.

تظاهرات از آن زمان متوقف شده است. اما فعال آدیان جو اصرار داشت اعتراضات “#EndSARS” “تا زمان انجام تعمیرات اساسی” ادامه خواهد داشت.

مخالف دولت اوموئیل سور گفت که بازداشت های روز جمعه نشان داد پلیس “هرگز چیزی نمی آموزد”.



Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>