نیروهای آمریکایی آمریکایی ربوده شده در نیجر را نجات دادند نیجر


فیلیپ ناتان والتون توسط آدم ربایان مسلحی که خواستار باج بودند ، از مزرعه خود در ماسالاتا در جنوب نیجر برده شد.

به گفته مقامات آمریکایی ، یک شهروند آمریکایی که هفته گذشته در نیجر ربوده شده بود ، در عملیات نظامی آمریکا در همسایگی نیجریه نجات یافت.

اوایل صبح روز سه شنبه فیلیپ ناتان والتون از مزرعه خود در روستای ماسالاتا در جنوب نیجر توسط افراد مسلح که خواستار باج گرفتن پدر این مرد بودند ربوده شد.

وزارت دفاع آمریکا روز شنبه عملیات نظامی را تأیید کرد و گفت این عملیات در شمال نیجریه انجام شده است.

“این شهروند آمریکایی ایمن است و اکنون تحت مراقبت وزارت خارجه آمریکا قرار دارد. در این بیانیه آمده است كه هیچ نظامی آمریكایی در طی این عملیات زخمی نشده است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت که این “یک پیروزی بزرگ برای نیروهای ویژه ویژه نخبگان ایالات متحده امروز است” و جزئیات آن بعدا اعلام خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو در بیانیه ای گفت: “به لطف شجاعت و توانایی های خارق العاده ارتش ، پشتیبانی متخصصان اطلاعاتی و تلاش های دیپلماتیک ما ، گروگان به خانواده وی پیوست.”

والتون که در نزدیکی مرز نیجریه شتر ، گوسفند و پرنده پرورش می دهد و انبه می کارد ، توسط شش مرد مسلح به اسلحه های تهاجمی AK-47 که با موتورسیکلت به خانه او رسیده بودند ، ربوده شده است.

همسر ، دختر خردسال و برادرش باقی ماندند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که ظاهرا عاملان این جنایت از گروه قومی فولانی بوده و به زبان هاوایی و انگلیسی صحبت می کنند.

نیجر با حملات فزاینده ای از سوی گروه های مسلح مرتبط با داعش (داعش) و القاعده روبرو است.

این آدم ربایی دو ماه پس از آن انجام شد که جنگجویان وابسته به داعش شش کارگر امدادی فرانسوی و رهبر آنها در نیجر را هنگام بازدید از پارک حیات وحش در شرق پایتخت ، نیامی ، کشتند.

یک مقام آمریکایی ، که قبل از بیانیه رسمی مجاز به بحث در مورد نجات عمومی نبود و خواست نامش فاش نشود ، گفت که هیچ نشانه محکمی در مورد ارتباط آدم ربایی والتون با تروریسم وجود ندارد و “تمایل به آدم ربایی برای باج وجود دارد.”

اما این مقام گفت که دولت آمریکا نگران است که گروگان به یک گروه مسلح دیگر تحویل داده شود یا اینکه آدم ربایی به یک گروگانگیری طولانی مدت تبدیل شود.

ابراهیم آبا لله ، سخنگوی دولت محلی ، رئیس بیرنی-نکونی ، در اوایل این هفته به آسوشیتدپرس گفت که آدم ربایان تماس گرفته و از پدر والتون که حدود 1 کیلومتر (حدود نیم مایل) زندگی می کند باج خواسته اند. ) از مزرعه پسرش.

به گفته این مقام آمریکایی ، دیه ای پرداخت نشده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>