هدف ترامپ تأیید رأی گیری دیرهنگام برای جلوگیری از بایدن است آمریکا و کانادا


در هیچ جای دادگاه ها تلاش رئیس جمهور دونالد ترامپ برای خنثی کردن پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن به شوراهای انتخاباتی مبهمی که گواهی رای دادن را می دهند تبدیل نشده است ، زیرا ترامپ و متحدانش تلاش می کنند روند انتخابات را تحمل کنند ، ویرانی ایجاد کنند و تردیدهای بی اساس را ادامه دهند. سرشماری .

نبرد در ایالات در میدان جنگ متمرکز است ، که مهر پیروزی بایدن است.

در میشیگان ، دو مقام انتخابات جمهوری خواه در بزرگترین ایالت در ابتدا از تأیید نتایج امتناع کردند ، اگرچه هیچ شواهدی از تقلب وجود نداشت ، سپس برگشتند و به گواهینامه رأی دادند ، سپس چهارشنبه دوباره برگشتند و گفتند که ” در برابر صدور گواهینامه باقی بمانند. برخی از جمهوری خواهان مردم GOP را به همین کار فراخوانده اند. در آریزونا ، مقامات با امضای مبالغ رأی گیری در یک شهرستان روستایی سر و کار دارند.

مقامات انتخابات محلی گفتند که این اقدامات منعکس کننده تلاش های هماهنگ در کشورهای میدان نبرد نیست که برای بایدن شکست. در عوض ، به نظر می رسد آنها الهام گرفته از شعارهای التهابی ترامپ در مورد تقلب بی اساس بوده و با رضایت جمهوری خواهان از كشورهای وسیع علیه سیستم انتخاباتی این كشور همراه شده اند زیرا دادگاه های ایالتی و فدرال چالش های قانونی ترامپ و متحدانش را دفع می كنند.

اما آنچه در سه شنبه و چهارشنبه در وین کانتی ، میشیگان اتفاق افتاد ، یادآوری ناآرامی از اختلالات است که هنوز هم می تواند ایجاد شود در حالی که ملت روی روند تأیید نتایج انتخابات 3 نوامبر کار می کند.

یک شرکت کننده در نظرسنجی برگه هایی را برای شمارش آرا بررسی می کند که در 2 نوامبر توسط مرکز نظر سنجی در مرکز TCF در دیترویت ، میشیگان پردازش می شود. [Rebecca Cook/Reuters]

به گفته جوشوا داگلاس ، استاد حقوق دانشگاه کنتاکی ، سابقه ای برای تلاش گسترده تیم ترامپ برای تأخیر یا تضعیف گواهینامه وجود ندارد.

داگلاس گفت: “این پایان دموکراسی همانطور که می دانیم خواهد بود.” “این فقط اتفاقی نیست که می تواند بیفتد.”

صدور گواهینامه نتایج یک گام عادی اما مهم است ، پس از آنکه مقامات انتخابات محلی آرا collected را جمع آوری کردند ، مراحل کار را بررسی کردند ، بررسی کردند که آرا votes درست شمرده شده و اختلافات را بررسی کرده اند. این گواهینامه معمولاً توسط کمیسیون انتخابات محلی انجام می شود و سپس نتایج در سطح ایالت تأیید می شود.

اما در حالی که ترامپ از پذیرفتن بایدن خودداری می کند و همچنان ادعاهای دروغین پیروزی را منتشر می کند ، این روند سکولار اهمیت جدیدی پیدا می کند.

در میان ایالات کلیدی در میدان جنگ ، شهرستانهای میشیگان ، نوادا و ویسکانسین مرحله اولیه بررسی نتایج را طی کرده اند. به استثنای شهرستان وین ، این روند تا حد زیادی روان است. آریزونا ، پنسیلوانیا و جورجیا هنوز گواهینامه های محلی را امضا نکرده اند.

همه نگاه ها به صدور گواهینامه در سراسر کشور است.

در وین کانتی ، دو ماجراجوی جمهوری خواه در ابتدا با اعتبار سنجی از رأی موافقت کردند و ترامپ را تحسین کردند و پس از محکومیت گسترده مسیر را تغییر دادند. یک فرد آشنا به این موضوع گفت ترامپ سه شنبه شب پس از رای گیری اصلاح شده با مونیکا پالمر و ویلیام هارتمن با پرداخت کنندگان تماس گرفت تا از حمایت آنها قدردانی کند. سپس ، روز چهارشنبه ، پالمر و هارتمن مبایعه نامه هایی را امضا كردند و گفتند كه آنها معتقدند كه رای در شهرستان “نباید تصویب شود”.

از نظر ترامپ زمان در حال اتمام است. در سراسر کشور ، شمارش و دادخواهی باید به پایان برسد و نتایج انتخابات باید تا 8 دسامبر تأیید شود. این مهلت قانونی قبل از جلسه هفته آینده دانشکده انتخابات است.

مت مورگان ، مشاور كل ترامپ در كارزار انتخاباتی هفته گذشته گفت كه این مبارزات در تلاش است گواهینامه ها را در ایالت های میدان جنگ متوقف كند تا زمانی كه بتواند نتایج آرا را بهتر كنترل كند و آیا حق سرشماری خودكار را دارد یا خیر. ترامپ در حال حاضر به دنبال سرشماری در ویسکانسین در دو شهرستان است و جورجیا پس از بایدن ، با هدایت حاشیه کم 0.3 درصدی ، یک حسابرسی دستی انجام می دهد ، اما قانون سرشماری اجباری در این ایالت وجود ندارد. اگر این حاشیه کمتر از 0.5 درصد باشد ، قانون این گزینه را برای یک نامزد عقب مانده در نظر گرفته است.

حامی ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری 2020 برای جو بایدن ، نامزد دموکرات ، در اعتراض به سرقت متوقف شد [Jim Urquhart/Reuters]

برخی از جمهوری خواهان در مدار امیدوارند که با تأخیر در صدور گواهینامه ، قانونگذاران ایالتی تحت کنترل GOP فرصتی برای انتخاب رأی دهندگان مختلف ، یا لغو پیروزی بایدن ، یا ارسال وی به مجلس ، جایی که ترامپ مطمئنا پیروز خواهد شد ، داشته باشند. .

اما بیشتر مشاوران رئیس جمهور معتقدند که تب یک رویاست. تیم ترامپ قادر به سازماندهی حتی فعالیتهای اصلی قانونی انتخابات نیست ، چه رسد به دستگاههای سیاسی و حقوقی گسترده ای که برای ترغیب قانونگذاران ایالتی در تلاش برای تضعیف اراده رای دهندگان کشورشان لازم است.

ادعاهایی توسط متحدان ترامپ در میشیگان و نوادا برای تعلیق صدور مجوز ارائه شده است. وادی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، گفت که وی تعلیق رای گیری در پنسیلوانیا را در روز سه شنبه به حالت تعلیق درآورد ، این اولین باری است که پس از دهه ها در دادگاه حضور داشته است. و در همان روز ، حزب جمهوری خواه در آریزونا از قاضی خواست كه ماریكوپا ، پرجمعیت ترین ایالت ، را از صدور گواهینامه ممنوع كند تا زمانی كه دادگاه در مورد دعوی حزب احكام را صادر كرد و خواستار شمارش دست جدید برای نمونه گیری آرا شد.

این حزب همچنین مقامات ایالتی شهرستان را تحت فشار قرار می دهد تا گواهینامه را به تأخیر بیندازند ، اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر س legitimateالات قانونی انتخابات مبنی بر پیروزی بایدن در آریزونا وجود ندارد.

زک هنری گفت: “این حزب نه تنها برای ناظران منطقه ، بلکه همچنین برای همه کسانی که مسئول تأیید و انجام انتخابات هستند ، تحت فشار قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که به همه س questionsالات پاسخ داده می شود تا رای دهندگان به نتایج انتخابات اطمینان داشته باشند.” ، سخنگوی حزب جمهوری خواه آریزونا.

در حالی که بیشتر شهرستانهای آریزونا به گواهینامه خود ادامه می دهند ، مقامات در شهرستان موهاوه تصمیم گرفتند که به دلیل عدم اطمینان در مورد سرنوشت چالش های انتخاباتی در سراسر کشور ، این کار را به 23 نوامبر موکول کنند.

ران گولد ، ناظر شهرستان موهاوه ، روز دوشنبه گفت: “برای همه چیز پرونده های قضایی وجود دارد و این بخشی از دلیل عجله من برای پیش بینی انتخابات نیست.”

مسئولان در 159 منطقه گرجستان باید نتایج خود را تا جمعه گذشته تصدیق کنند. اما تعداد کمی هنوز ثابت نکرده اند که این ایالت با حدود پنج میلیون رأی کار می کند.

گابریل استرلینگ ، یک مقام ارشد در دفتر وزیر خارجه جورجیا گفت: “آنها بیش از حد خسته شده اند و سعی در رسیدن به همه چیز دارند.” “برخی از آنها شهرستان های کوچکتر با منابع کمتری هستند و افراد زیادی هستند که می توانند کارهای زیادی انجام دهند.”
بعلاوه ، چندین کشور باید نتایج خود را پس از یافتن آرا previously قبلاً گزارش نشده در حین حسابرسی ، مجدداً تأیید کنند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، طرفداران خود را از کاروان خود دور می کند [Julio Cortez/AP Photo]

پس از تأیید صلاحیت شهرستان ها ، تمرکز به مقامات سطح ایالتی منتسب به امضای انتخابات معطوف می شود. این بسته به کشور متفاوت است. به عنوان مثال ، یک کمیسیون دو حزبی در میشیگان انتخابات را تصدیق می کند ، اما در جورجیا مسئولیت وزیر خارجه منتخب با درخواست همکاران جمهوری خواه برای استعفا روبرو است.

سخنگوی روز چهارشنبه گفت ، در نوادا ، وزیر خارجه باربارا چگاوسکه در صدور گواهینامه عمدتا وزیر است ، اما او همچنان یک سری ایمیل دریافت کرد که از او خواستار “تأیید نتایج بالقوه تقلب در انتخابات” نشود. وزارت دادگستری در حال بررسی یک پرونده احتمالی کلاهبرداری در ایالت در مورد لیست رأی دهندگان بود ، اما تجزیه و تحلیل AP نشان داد که به نظر نمی رسد این پرونده آب زیادی داشته باشد.

در ایالت لوکرن ، پنسیلوانیا ، عضو هیئت رئیسه جمهوری خواهان ، جویس دومبروسکی-گبهارد گفت که وی بدون بررسی حداقل 10 درصد از آرا to انتخابات شهرستان را تأیید نخواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که برخی از رای دهندگان دو بار رای نیاورند.

ترامپ در این ایالت پیروز شد ، جایی که کمیسیون انتخابات متشکل از سه دموکرات و دو جمهوریخواه است. پیتر اولت یک عضو دموکرات در هیئت مدیره گفت که شک ندارد بقیه اعضای هیئت مدیره روز دوشنبه گواهی را امضا می کنند.

فیلادلفیا همچنین برنامه هایی برای بررسی نتایج روز دوشنبه داشت.

به گفته سوزانا آلمیدا از علت مشترک پنسیلوانیا ، یک گروه دولتی خوب که به آموزش رای دهندگان و مشاهده کار انتخابات کمک می کند ، با توجه به حجم کار ویران کننده مقامات انتخاباتی در سالهای همه گیر ، ممکن است برخی از تأخیرها همچنان رخ دهد. دولت

“تأخیر در تأیید صلاحیت به معنای وجود دیوانگان نیست. گاهی اوقات گذراندن تمام مکانیک ها برای گرفتن گواهینامه بیشتر طول می کشد. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>