هزاران نفر در برابر لایحه فرانسه برای محدود کردن شناسایی پلیس متحد شدند فرانسه


معترضین در چندین شهر لایحه محدود کردن انتشار عکس ها یا فیلم های گرفته شده توسط چهره های افسران را در حین اقدام محکوم کردند.

هزاران نفر در پایتخت فرانسه و سایر شهرها به لایحه جدید دولت اعتراض کردند که توزیع تصویر صورت یک افسر پلیس را جرم می داند.

بر اساس لایحه ای که توسط حزب حاکم La Republique En Marche رئیس جمهور امانوئل مکرون در پارلمان ارائه شد ، به اشتراک گذاشتن تصاویر پلیس در حال انجام وظیفه “به منظور آسیب رساندن به سلامت جسمی یا روانی آنها” مجازات تا یک سال زندان و حداکثر 45000 یورو ( 53،360 دلار) جریمه

اقدامات دیگر پیشنهادی شامل اجازه دادن به پلیس برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین و دسترسی آسان تر به تصاویر دوربین مداربسته است.

مخالفان این لایحه می گویند که این اقدام موجب نقض آزادی گزارش خبرنگاران می شود ، در حالی که حامیان می گویند پلیس و خانواده های آنها هنگام خارج از خدمت به محافظت در برابر آزار و اذیت ها چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری نیاز دارند.

در میدان تروكادرو در غرب پاریس ، فعالان حقوق ، اتحادیه های صنفی و روزنامه نگاران شعارهای “همه می خواهند از پلیس فیلم بگیرند” و “آزادی!” شعار دادند ، روز شنبه ، در حالی كه پلیس مجهز به لباس ضد شورش از حاشیه رانده شده بود.

علاوه بر نمایندگان رسانه ها ، سایر اعضای جنبش های جلیقه زرد و شورش ناپدید شدن ، همراه با اهالی پرچم اتحادیه و کمونیست و حزب سبز بودند.

معترضین پلاکاردهایی با عنوان “نه به سلطه مردم” و “علیه” هنگام اعتراض در بایون ، جنوب غربی فرانسه ، در روز شنبه ، 21 نوامبر 2020 ، در دست داشتند. [Bob Edme/AP]

این لایحه اولین خواندن را در روز جمعه تصویب کرد و در روز سه شنبه نیز قرائت دوم را خواهد داشت.

نخست وزیر ژان کاستکس گفت که “هر گونه ابهام در مورد قصد اطمینان از احترام به آزادی های مدنی را برطرف می کند ، در حالی که از آن ها ، پلیس و ژاندارم هایی که حفاظت از مردم را تضمین می کنند بهتر محافظت می شود”.

اتحادیه های روزنامه نگاران می گویند که این می تواند به پلیس چراغ سبز نشان دهد تا از انجام وظایف آنها و مستند سازی سو ab استفاده توسط نیروهای امنیتی جلوگیری کند.

این اصلاحیه تصریح می کند که اقدامات پیشنهادی به هیچ وجه نباید مانع آزادی مطبوعات شود.

رسانه های فرانسه همچنین نگران نقض احتمالی حقوق از طریق استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای تماشای تظاهرات و برنامه های شناسایی چهره متصل به دوربین های نظارتی هستند.

پلیس فرانسه در سالهای اخیر به دلیل ادعای بی رحمی در معترضین و مجرمان مظنون به جرم سیاه پوستان ، اعراب یا سایر اقلیت ها درگیر شده است.

مردم در تظاهرات در اعتراض به لایحه ای شرکت کردند که توزیع تصویر صورت یک افسر پلیس در نیس ، فرانسه ، در تاریخ 21 نوامبر سال 2020 جرم محسوب می شود. [Eric Gaillard/Reuters]

حدود 1000 معترض در شمال شهر لیل ظاهر شدند ، كه یكی از آنها در رابطه با رمان dystopian 1984 تابلوی انگلیسی با عنوان “اورول حق بود” را به همراه داشت.

عده ای دیگر در شهر رن و مون پلیه در بریتانیا در ساحل مدیترانه راهپیمایی کردند و در آنجا برخی شعار می دادند: “دستان خود را بگذارید و ما تلفنهای خود را خواهیم گذاشت”.

توماس هوخمان ، استاد حقوق عمومی در دانشگاه پاریس در نانتره ، به الجزیره گفت: “این یک نقض جدی آزادی بیان است. بی میلی زیادی وجود خواهد داشت [for the public and journalists] برای توزیع تصویر یا حتی ضبط. “

در همین حال ، لوموند در یک سرمقاله گفت که این لایحه خطر “مسمومیت بیشتر” روابط بین شهروندان و پلیس را دارد. L’Humanité گفت این “استبدادی و به طور كلی كشتار” بود.

شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز برای انتقاد از “مشکلات بیشمار” این لایحه وارد عمل شد و از سیاستمداران فرانسوی خواست تا از آن حمایت نکنند.

کلر هایدن ، مدافع حقوق بشر در فرانسه – یک نهاد اداری مستقل اما منصوب رئیس جمهور – در بیانیه ای گفت که این قانون “خطرات قابل توجهی از نقض چندین حقوق اساسی ، به ویژه حق حریم خصوصی و آزادی اطلاعات” را ایجاد می کند. .Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>