هشدار AOC در مورد تأثیر فناوری بزرگ بر بایدن پس از پیروزی Prop 22 | آمریکا و کانادا


نماینده ایالات متحده الكساندیا اوكاسیو كورتس در مورد تأثیری كه شركت های بزرگ فناوری می توانند بر دولت جدید رئیس جمهور منتخب جو بایدن داشته باشند پس از پیروزی سیاسی Uber ، Lyft و DoorDash در كالیفرنیا با تصویب پیشنهاد 22 هشدار داد.

روز پنجشنبه ، اوكاسیو-كورتس در سخنرانی با رأی دهندگان در جلسه شورای شهر اظهار داشت كه “پس از مشاهده آنچه در كالیفرنیا با برنامه 22 اتفاق افتاد ،” بسیار نگران نقش مدیران Uber در این دولت است. “

پیشنهاد 22 ، با پشتیبانی 58 درصدی ، به شرکت هایی مانند Uber اجازه می دهد تا رانندگان خود را به عنوان پیمانکاران مستقل طبقه بندی کنند ، از الزامات حمایت از کار دولت و مزایای کارگران جلوگیری کنند.

گروه های کاری مخالف توسط Uber ، Lyft ، DoorDash ، Instacart و Postmates خسته شدند ، آنها بیش از 200 میلیون دلار برای ترغیب رای دهندگان کالیفرنیایی به حمایت از این اقدام کمک کردند.

کارگر کنسرت مبتنی بر برنامه ، ترزا مرکادو در تظاهراتی در مقابل تالار شهر لس آنجلس شرکت کرد تا از رأی دهندگان بخواهد به پیشنهاد 22 رأی دهند [Mike Blake/Reuters]

Ocasio-Cortes ، یک دموکرات ، نماینده برخی از محله های Bronx و Queens نیویورک ، گفت: “منطقه ما در اینجا ، نیویورک 14 – ما محله راننده تاکسی هستیم که شامل رانندگان مدالیون کابین زرد و رانندگان برنامه است.” .

Prop 22 این امکان را به شرکت های خوش آمدگویی و تحویل کالا می دهد که مزایای محدودی مانند حداقل دستمزد تضمین شده و ساعات کار انعطاف پذیر را ارائه دهند.

وی گفت: “این شرکت های تولید کننده برنامه بسیار علنی اعلام کرده اند که می خواهند حمایت از نیروی کار را که با موفقیت در کالیفرنیا انجام داده اند بازگردانند و آن را در سراسر کشور معرفی کنند.”

اظهارات Ocasio-Cortez اولین نشانه پس از انتخابات نبرد احتمالی بین ترقی خواهان در کنگره جدید ایالات متحده ، دولت بایدن و جمهوری خواهان در مورد قوانین حاکم بر اقتصاد کنسرت است.

ریچارد منگلو ، وکیل اورگان که در مورد کنسرت های اقتصادی وبلاگ نویسی می کند ، گفت: “آنچه می بینیم طلوع دوره جدیدی است که در آن به سمت شناخت یک گروه ترکیبی جدید از کارگر به کارمند دیگر پیش می رویم.”

انگیزه ملی

مدیر عامل Uber دارا خسروشاهی در تماس با درآمد 5 نوامبر به سرمایه گذاران گفت که این شرکت به دنبال اجرای مدل Prop 22 در سراسر کشور است.

خسروشاهی درباره گفتگو با سرمایه گذاران گفت: “ما باید به منظور بهتر كردن كنسرت ها ، مزایایی را به آن اضافه كنیم و كاملاً به نفع سیستمی فقط برای اشتغال خلاص نشویم.”

وی گفت: “اوبر” به شدت از چنین قانونی حمایت می کند و “برای تحقق آن با دولت های ایالات متحده و سراسر جهان همکاری خواهد کرد.”

تونی وست ، مدیر ارشد حقوقی اوبر ، که از طرفداران برجسته Prop 22 بود ، داماد رئیس جمهور منتخب Kamala Harris است.

وست با خواهر هریس مایا هریس ازدواج کرده است و از زمان کاندیداتوری برای اولین بار در سال 2003 مشاور سیاسی طولانی مدت هریس بوده است.

این شرکت های کاربردی بسیار علنی اعلام کرده اند که می خواهند حمایت از نیروی کار را که با موفقیت در کالیفرنیا انجام داده اند لغو کرده و در سراسر کشور معرفی کنند.

الكساندیا اوكاسیو كورتس ، نماینده آمریكا

هر دو هریس و بایدن رئیس جمهور منتخب در جریان مبارزات انتخاباتی مخالف پروپ 22 بودند و هریس به لس آنجلس تایمز گفت که او هرگز توسط وست لابی نمی شود ، حتی اگر وی یکی از بزرگترین جمع آوری کمک های مالی برای تبلیغات بایدن باشد.

آیین نامه 22 قانون کالیفرنیا را از سال 2019 لغو می کند که تلاش می کند مزایای کار منظم مانند حقوق اضافه کار ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری را برای کارگران غول پیکر ارائه دهد.

اوبر ، لیفت و سایر شرکت ها می گویند قانون کالیفرنیا با موفقیت مدل های تجاری آنها را خرد کرده و خدماتی را که میلیون ها کالیفرنیایی به آنها اعتماد می کنند از بین می برد.

“آنچه که من می خواهم به دنبال آن باشم و آنچه نگران آن هستم موارد انتخابی است [in the Biden transition] “از فن آوری های بزرگی که نقشی باورنکردنی و فوق العاده مخرب در حقوق کار و تأثیر آن بر نیروی کار خواهند داشت ،” Ocasio-Cortes روز پنجشنبه گفت ، بدون اشاره خاص به غرب.

“آنها احساس شجاعت می کنند”

شانون لیس-ریوردان ، وكیل در بوستون كه از كارفرمایانی كه كارگران را به عنوان پیمانكار طبقه بندی می كنند برای جلوگیری از پرداخت مزایا ، شكایت می كند ، گفت: “جالب است كه ببینیم AOC چگونه وارد این مسئله می شود”).

“آنها بعد از آنچه در کالیفرنیا انجام دادند احساس شجاعت کردند تا سعی کنند این نمایش را در سراسر کشور راه بیندازند و برای کنگره و عموم مردم بسیار مهم است که درک کنند در کالیفرنیا چه کاری انجام داده اند و اجازه نمی دهند در هر جایی این کار را انجام دهند. لیس-ریوردان الجزیره.

بایدن ، که با حمایت AFL-CIO به عنوان “یک مرد اتحادیه ای” فعالیت می کند ، تحت فشار خواهد بود تا مقررات جدید اعلام شده توسط دولت دونالد ترامپ را لغو کند که باعث می شود شرکت هایی مانند Uber طبقه بندی کارمندان را به عنوان کارگران کنسرت راحت تر کنند. .

جو بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق دموکرات ، هنگامی که با رهبران اتحادیه در مقابل سالن اتحادیه AFL-CIO در هریسبورگ ، پنسیلوانیا مبارزه می کرد ، انگشت شست را فشار داد. [Carolyn Kaster/AP Photo]

“این یک مبارزه شدید است که سالها در جریان است. این مقررات بسیار بسیار موافق کارفرمایان هستند. “گفت مایکل ماسلانکا ، استادیار حقوق در دانشگاه تگزاس شمالی در کالج حقوق دالاس.

وزیر کار مستعفی ترامپ ، اوژن اسکالیا روز پنجشنبه گفت که رای گیری در کالیفرنیا در مورد Prop 22 محکومیت تلاش های سیاستمداران طرفدار کار برای جلوگیری از آزادسازی قوانین جدید برای کارگران است.

بر اساس گزارش Law360 ، اسکالیا در جلسه انجمن فدرالیست ، یک گروه حقوقی محافظه کار ، گفت: “این رای در کالیفرنیا یک هشدار جدی به مترقیانی است که معتقدند آمریکایی ها خواهان تغییر اساسی در قوانین کار ما هستند.”

در ماه سپتامبر ، گروهی از قانون گذاران دموکرات ، به رهبری سناتورهای پتی موری و شرود براون ، قانونی را در کنگره معرفی کردند که محافظت و مطالبه مزایای کارگران کنسرت را فراهم می آورد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>