وزیر دفاع ارمنستان استعفا داد: گزارش آسیا


استعفای اعلام شده داویت تونویان پس از ترک وزیر امور خارجه صورت می گیرد و نخست وزیر به دلیل توافق در مورد قره باغ کوهستانی تحت فشار است.

یک روزنامه ارمنی روز جمعه گزارش داد که وزیر دفاع ارمنستان داویت تونویان استعفا داده است.

هر روز Aravot از پیشرفت گزارش می دهد. تونویان از ماه مه 2018 روی کار است.

استعفای وی پس از آن صورت گرفت که وزیر امور خارجه زهراب مونتساکانانیان روز دوشنبه استعفا داد زیرا نخست وزیر نیکول پاشینیان تحت فشار سیاستمداران و معترضین مخالف برای استعفا قرار دارد.

هزاران نفر پس از امضای توافق نامه صلح که از پیشرفت ارضی آذربایجان در قره باغ پس از شش هفته جنگ اطمینان حاصل کرد ، از پاشینیان می خواهند که از قدرت کناره گیری کند.

آتش بس ، با کمک روسیه در 9 نوامبر ، پیش بینی می کند که ارمنستان کنترل برخی مناطق خارج از مرزهای قره باغ را به آذربایجان واگذار کند.

در اوایل روز جمعه ، واحدهای ارتش آذربایجان وارد منطقه آغدم شدند.

قره باغ کوهستانی در آذربایجان واقع شده است ، اما از زمان جنگ در آتش سوزی در سال 1994 تحت کنترل نیروهای ارمنی مورد حمایت ارمنستان قرار داشته است. این جنگ نه تنها خود قره باغ بلکه منطقه وسیع اطراف آن را نیز در بر داشت. دستان ارمنی.

نبردهای سنگینی که در 27 سپتامبر رخ داد ، بزرگترین تشدید در دهه های گذشته در درگیری بین دو کشور شوروی سابق در بیش از یک ربع قرن بود که منجر به کشته شدن بیش از 1000 نفر ، از جمله ده ها غیرنظامی از هر دو طرف شد. آذربایجان تلفات نظامی خود را اعلام نمی کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>