وقتی وامکو به ویتنام برخورد می کند ، آسیب ببیند ویتنام


این طوفان باعث خشکسالی حداکثر 90 کیلومتر در ساعت شد که آخرین سری از بین بردن ویتنام در شش هفته گذشته بود.

طوفان وامکو پس از ویرانی در فیلیپین به ویتنام وارد شد و به ساختمان ها آسیب رساند و حداقل پنج نفر زخمی شدند.

بر اساس گزارش رسانه ها ، ریشه کن کردن درختان و منفجر کردن سقف خانه ها و مدارس ، طوفان روز یکشنبه با وزش باد تا 90 کیلومتر در ساعت (56 مایل در ساعت) وارد شد.

وامکو آخرین طوفان از مجموعه طوفانی است که در شش هفته گذشته ویتنام را ویران کرده و باعث جاری شدن سیل و رانش زمین شده است که حداقل 159 کشته و 70 مفقود برجای گذاشته است.

گزارش های اولیه روز یکشنبه آژانس مدیریت حوادث نشان می داد که پنج نفر هنگام تلاش برای تأمین امنیت خانه های خود زخمی شده اند.

وامکو پس از برخورد به فیلیپین مانند یک توفان ، وزش باد با سرعت 155 کیلومتر در ساعت (100 مایل در ساعت) ضعیف شد ، اما رسانه های دولتی گفتند که این هنوز خسارت قابل توجهی به همراه دارد ، اگرچه جزئیات آن بلافاصله در دسترس نیست

وامکو آخرین طوفانی است که ویتنام را درگیر خود کرده است [Reuters]

مقامات نزدیک به 650،000 نفر را از هفت استان ساحلی به مکانی بالاتر و امن تر منتقل کردند قبل از اینکه طوفان سعی در کاهش تلفات داشته باشد.

نگوین ژوان کوئونگ وزیر کشاورزی و توسعه روستایی به وب سایت خبری VNExpress گفت که امیدوار است اقدامات پیشگیرانه تأثیر طوفان را به حداقل برساند.

خسارت وامکو در فیلیپین بسیار شدید بود ، طوفانی که باعث جاری شدن سیل شد و بیش از 340،000 نفر را تحت تأثیر قرار داد.

مقامات فیلیپین روز یکشنبه گفتند که شمار کشته شدگان به 67 نفر رسیده است ، اگرچه سیل در حال کاهش است و امیدوار است که بدترین وضعیت پایان یابد.

طبق گفته فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر ، در ویتنام هفته ها هوای شدید به بیش از 400000 خانه آسیب رسانده یا تخریب کرده است.

جاده ها و پل ها شسته شده ، قطعی برق قطع شده و محصولات مهم غذایی از بین رفته است و حداقل 150،000 نفر در معرض خطر فوری کمبود مواد غذایی قرار دارند.



Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>