ویروس کرونا در هند بیش از 9 میلیون نفر است هند

[ad_1]

هند پس از ایالات متحده دومین کشور آسیب دیده در جهان از طریق همه گیری است ، اگرچه موارد در هفته های اخیر رو به زوال است.

به گفته وزارت بهداشت ، ویروس کرونا در هند اوایل روز جمعه پس از گزارش بیش از 45000 عفونت جدید ، از نه میلیون نفر گذشته است.

براساس به روزرسانی وزارت بهداشت ، علاوه بر بیش از نه میلیون مورد تأیید شده ، در طی 24 ساعت گذشته حدود 584 مورد مرگ گزارش شده است که در مجموع 132162 مورد بوده است.

هند در حال حاضر شاهد کاهش مداوم موارد از اوج خود در ماه سپتامبر است و این کشور طی 13 روز گذشته کمتر از 50،000 مورد عفونت در روز گزارش کرده است.

با این وجود دهلی نو پایتخت شاهد افزایش چشمگیر موارد جدید است.

مقامات دهلی نو روز پنجشنبه جریمه های چهار برابر شده به 2000 روپیه (27 دلار) برای افرادی که ماسک صورت نمی پوشند ، زیرا دولت تحت فشار بیشتری برای تحمیل قفل جدید قرار دارد.

آرویند کیریوال ، وزیر ارشد ، در یک کنفرانس خبری گفت: “گاهی اوقات ، وقتی کلمات به تنهایی کار نمی کنند ، ما باید کمی سخت تر شویم.”

هند در ماه مارس یکی از سخت ترین محاصره های جهان را اعمال کرد ، اما این محدودیت ها ضربه شدیدی به اقتصاد وارد کرد و از آن زمان دولت این اقدامات را کاهش داده است.

تعداد کمی از مردم ماسک می زنند – به ویژه در خارج از شهرهای بزرگ – و در هفته های اخیر خریداران در حال آماده سازی برای یک سری جشنواره های مذهبی در بازارها هستند.

گرچه موارد جدید در هند طی هفته های گذشته از اوج 100000 عفونت در روز در ماه سپتامبر به کمتر از نصف رسیده است ، اما مقامات از جهش در هفته های آینده ترس دارند.

شهر احمدآباد غربی بعد از اعلام افزایش موارد پس از آخر هفته جشنواره دیوالی ، عصر نا مشخص عصر پنجشنبه را اعلام کرد. بزرگترین شهر ایالت گجرات تقریباً 47000 مورد و نزدیک به 2000 مرگ را ثبت کرده است.

در دهلی ، تقریباً 500000 نفر از ماه ژوئن به دلیل عدم استفاده از ماسک ، 370،000 نفر به دلیل نادیده گرفتن قوانین فاصله اجتماعی و 3500 نفر به دلیل تف ، جریمه شده اند.

در این هفته ، تعداد پرونده ها در کلانشهرها بیش از نیم میلیون نفر بود که با افزایش روزانه موارد و مرگ و میرها ، روبرو بود.

یک برنامه تلفن همراه دولتی نشان داد که بیش از 90 درصد تخت های مراقبت های ویژه در دهلی از روز پنجشنبه اشغال شده است.

این مشکل با خفگی مه و آلودگی که این بار هر ساله شهر را درگیر خود می کند ، بیشتر می شود.

راجیف نیگام ، ساکن دهلی ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “میزان اشباع اکسیژن پدرم کاهش یافت … و ما سریع به بیمارستان نزدیک رسیدیم ، اما هیچ تختی وجود نداشت.”

وی با حمله به دولت شهر “ناآماده” که برای افزایش تعداد تخت های بیمارستان در تلاش است ، گفت: “ما تمام شب از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر می دویدیم ، اما همه جا این داستان یکسان بود.”

کیریوال در این هفته اعلام کرد که تعداد میهمانان عروسی به 50 نفر کاهش می یابد و از دولت مرکزی خواست در صورت تبدیل شدن به “نقاط داغ” ویروسی ، بازارها را تعطیل کند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>