پارلمان انگلیس محاصره یک ماهه COVID-19 را برای انگلیس تصویب کرد بریتانیای کبیر


سیاستمداران انگلیس با تأیید طرح نخست وزیر بوریس جانسون برای جلوگیری از ناپدید شدن COVID-19 و خدمات بهداشتی رایج ، قفل یک ماهه در انگلیس را تصویب کردند.

جانسون اصرار داشت که محاصره جدید قریب الوقوع ویروس کرونا در چهار هفته “به طور خودکار” پایان می یابد زیرا او سعی می کند منتقدان حزب را از عواقب مارپیچ اقتصادی اطمینان دهد.

پس از اولین قفل در ماه مارس ، دور دوم محدودیت ها از ساعت 00:01 به وقت گرینویچ روز پنجشنبه اعمال می شود ، اما جانسون به پارلمان گفت كه اقدامات به موقع برداشته می شود تا انگلیس فرصتی برای عید كریسمس عادی تری داشته باشد.

پس از اینکه اعضای حزب مخالف حزب کارگر گفتند ، علیرغم انتقاد از جانسون به دلیل کند بودن ، در رأی گیری روز چهارشنبه 516-38 شکی نبود.

وی همچنین از سوی برخی از حزب خود مورد انتقاد قرار گرفت و آنها گفتند قفل ملی بیش از حد سنگین است.

آخر هفته گذشته ، جانسون پس از هشدارهای وحشتناک مبنی بر اینکه بیمارستان ها به زودی مملو از موارد COVID-19 هستند ، سیستم جدید حاشیه منطقه ای را کنار گذاشته و در سراسر انگلیس محاصره را اعلام کرد.

وزیر ارشد مایکل گوو سپس اشاره کرد که محاصره می تواند پس از وقفه در 2 دسامبر ادامه یابد ، اگر نتواند سطح عفونت را کاهش دهد.

كیر استارمر ، رهبر حزب مخالف اصلی حزب كارگر ، به جانسون در پارلمان گفت كه اگر موارد همچنان افزایش یابد ، تعلیق اقدامات طبق برنامه “دیوانه” خواهد بود.

اما نخست وزیر به یک طرح آزمایشی در سطح شهر اشاره کرد که روز جمعه به عنوان پیش درآمد یک برنامه ملی در لیورپول اجرا می شود و گفت که محاصره “به طور خودکار در 2 دسامبر پایان می یابد.”

جانسون گفت: “پس ، بسیار امیدوارم ، ما بتوانیم این کشور را دوباره فعال کنیم ، تجارت کنیم ، و شب های کریسمس مغازه ها را دوباره راه اندازی کنیم.”

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، روز شنبه اعلام کرد که پیش از این خواستار رویکرد محاصره منطقه ای بود [File: Alberto Pezzali/Reuters]

“تبلیغات”

انگلستان روزانه با بیش از 20 هزار مورد ویروس کرونا مبارزه می کند و دانشمندان هشدار داده اند که می توان از “بدترین حالت” 80،000 کشته عبور کرد.

انگلیس تقریباً 48000 مورد مرگ مربوط به ویروس کرونا را که بیش از یک میلیون مورد مثبت داشته تأیید کرده است.

در مجموع 492 مورد مرگ در طی 28 روز پس از یک آزمایش مثبت ، چهارشنبه ثبت شده است که بالاترین میزان از اواسط ماه مه است.

کشورهای دیگر در انگلستان – اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی – محدودیت های سختگیرانه تری را اعمال کرده اند. برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان نیز اخیراً محاصره هایی را در سرتاسر کشور اعمال کرده اند.

“هنگامی که من به آنچه اکنون در میان برخی از دوستان قاره ای ما اتفاق می افتد نگاه می کنم و می بینم که به پزشکان دارای آزمایش مثبت دستور داده شده است که در بخشهای COVID کار کنند و بیماران فقط برای ایجاد فضای کافی به بیمارستانهای کشورهای دیگر منتقل می شوند ، جانسون گفت: “من فقط می توانم به یک نتیجه برسم.”

“من آماده نیستم که جان انگلیسی ها را به خطر بیندازم.”

اقدامات برای جلوگیری از زبان انگلیسی شامل بازگشت به محل کار خود در صورت امکان و تعطیل کردن تمام مغازه ها و خدمات غیر ضروری ، از جمله بارها ، بارها و رستوران ها است.

برخی از اعضای حزب محافظه کار جانسون به شدت از تأثیر بر اقتصاد ، آزادی های مدنی و بهداشت روان ناراضی هستند.

پیتر بون ، محافظه کار ، که چند روز گذشته توسط جلسه توجیهی دانشمندان دولت و گفتگوهای مستقیم با جانسون متوقف شد ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “من تصمیم گرفتم كه آنچه آنها به ما می خورند تبلیغاتی است نه كامل واقعیت ها.”

“وضعیت جدی”

اما سرویس بهداشت ملی ، که بیمارستان های دولتی را اداره می کند ، گفت که احیای مجدد COVID-19 در ماه های اخیر آن را مجبور کرده است که با اجرایی شدن بلوک جدید ، شرایط اضطراری را اتخاذ کند.

سیمون استیونز ، مدیر عامل NHS انگلیس در یک کنفرانس خبری گفت: “متأسفانه ، ما یک بار دیگر با یک وضعیت جدی روبرو هستیم.”

به گفته دولت ، ریشی سوناک ، وزیر خزانه داری اقدامات پشتیبانی جدید مالی را به طور مفصل در روز پنجشنبه ارائه خواهد کرد.

همچنین روز پنجشنبه ، انتظار می رود بانک انگلیس انگیزه های پولی خود را در آخرین نشست سیاسی خود برای مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیر تقویت کند.

به طور گسترده ای انتظار می رود که بانک مرکزی انگلیس 100 میلیارد پوند اضافی (130 میلیارد دلار) به عنوان بخشی از برنامه تسهیل کمی طولانی مدت خود جمع کند ، که در مجموع 845 میلیارد پوند (1100 دلار) است.

این بانک همچنین ممکن است پیش بینی های خود را درباره رشد اقتصادی در انگلستان اصلاح کند ، در میان بن بست توافق نامه تجارت انگلیس پس از Brexit با اتحادیه اروپا.

Brexit و بیماری همه گیر برای شرکت های سخت گیر مضر است ، بسیاری از آنها علی رغم حمایت مستقیم دولت از دستمزد ، کارمندان خود را کاهش می دهند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>