پاکستان ادعا می کند شواهدی مبنی بر حمایت مالی هند از حملات وجود دارد هند


این یک مورد نادر بود که مقامات گفتند آنها مدارک زیادی برای حمایت مجدد از اتهامات علیه هند تهیه کرده اند.

پاکستان می گوید هند از “تروریسم” با هدف ایجاد بی ثباتی در کشور و جهت دهی به مشارکت اقتصادی با چین حمایت می کند ، اتهامات مقامات ارشد پاکستان در یک کنفرانس مطبوعاتی.

پاکستان و هند معمولاً یکدیگر را به هدف قرار دادن یکدیگر متهم می کنند ، اما این موقعیت نادر بود که مقامات پاکستانی اعلام کردند کوهی از شواهد را برای حمایت از اتهامات علیه رقیب خود در جنوب آسیا آماده کرده اند.

در یک کنفرانس خبری مشترک روز شنبه در اسلام آباد پایتخت ، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه ، به همراه سرلشکر بابر افتیار ، سخنگوی ارتش ، گفت که مأموران اطلاعات هند در خارج از همسایه افغانستان برای برنامه ریزی حملات در مرزهای پاکستان فعالیت می کنند.

قریشی گفت: “هند اجازه داده است كه از سرزمین های خود برای تروریسم علیه پاكستان استفاده شود” ، و افزود كه دهلی نو نیز در حال برنامه ریزی برای حمله از “كشورهای همسایه” است.

قریشی می گوید پاکستان مدارک خود را برای محکوم کردن هند به سازمان ملل ارسال می کند و هشدار می دهد که “بدون مداخله بین المللی ، اطمینان از صلح در آسیای جنوبی هسته ای” ، منطقه ای که هند و پاکستان سلاح هسته ای دارند ، دشوار است. .

وزیر گفت: “ما حقایق غیرقابل انکاری داریم که از طریق این پرونده به ملت و جامعه جهانی ارائه خواهیم کرد.”

این کنفرانس مطبوعاتی یک روز پس از اعلام ارتش پاکستان مبنی بر کشته شدن پنج غیرنظامی و یک سرباز ارتش توسط گلوله باران توسط نیروهای هندی در آن سوی مرز بسیار نظامی انجام شده است که پاکستان و هند را از کشمیر جدا می کند.

مرز مورد مناقشه در هیمالیا منشا درگیری طولانی مدت بین دو قدرت است.

افتیر ، که رئیس رسانه و خدمات روابط عمومی نیروهای مسلح پاکستان است ، برخی از شواهد موجود در پرونده را که ادعا می شود هند در حملات در پاکستان نشان می دهد ، از جمله رسیدهای بانکی نشان می دهد بودجه و عکسهایی که عاملان احتمالی حملات در هند را نشان می دهد ، در این پرونده ارائه داد. کنسولگری در جلال آباد افغانستان.

وی همچنین یک کلیپ صوتی منتشر کرد که گفته می شود مکالمه بین یک افسر اطلاعاتی هند و الله نظر ، رهبر ارشد مبارزان جدایی طلب بلوچ در جنوب غربی پاکستان را ضبط می کند.

افتهار افزود كه مأموران اطلاعات هندوستان به ویژه بر روی پروژه های توسعه چین متمرکز بر کریدور اقتصادی چین و پاکستان متمرکز هستند.

وی ادعا می کند مهاجمان ، که در اکتبر سال 2016 حمله مهلکی به هتلی مجلل در جنوب غربی شهر گوادار انجام دادند ، قبل و در حین حمله با روسای اطلاعات هند تماس تلفنی داشته اند.

شرکت های چینی از تأسیسات اصلی بندر شهر پاکستان استفاده می کنند و این سنگ بنای اصلی پروژه های بزرگ تجاری پاکستان و چین محسوب می شود.

سخنگوی نظامی همچنین هند را به حمایت مالی از سازمان های ممنوعه ، از جمله گروه های “تروریستی” تعیین شده توسط سازمان ملل تحریک طالبان پاکستان ، جماعت الاحرار و ارتش آزادیبخش بلوچ الله نظر متهم کرد.

در همین حال ، گران هواد سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان روز شنبه گفت که عمران خان نخست وزیر پاکستان قصد دارد هفته آینده به افغانستان سفر کند.

وزارت امور خارجه گفت که این اولین بازدید خان به عنوان نخست وزیر پاکستان از کابل است. ذکر نشده بود که آیا او ادعاهای پاکستان در مورد مداخله هند را مطرح می کند یا خیر.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>