پسندیده: هند اجازه پرداخت واتس اپ را در فیس بوک می دهد اخبار هند


فیس بوک پس از توافق برای خرید سهام میلیاردر Mukesh Ambani Jio Platforms در ماه آوریل ، بازار عظیم هند را تقویت می کند.

شرکت فیس بوک که سالهاست برای دریافت مجوز فعالیت خدمات پرداخت WhatsApp خود در هند تلاش می کند ، سرانجام تاییدیه راه اندازی را دریافت کرد و این یک موفقیت بزرگ را برای غول فناوری رقم می زند ، که همچنین با Mukesh میلیاردر همکاری می کند. امبانی به بزرگترین بازار فناوری باز در جهان گسترش یابد.

اپراتور آن ، شرکت پرداخت ملی هند ، پنجشنبه گفت که پرداخت WhatsApp می تواند با استفاده از رابط چند بانکی اختصاصی خود برای پرداخت های یکپارچه راه اندازی شود. غول رسانه های اجتماعی آمریکایی ممکن است به تدریج پایگاه UPI خود را گسترش دهد و از حدود 20 میلیون کاربر شروع کند. فیس بوک از ابتدای سال 2018 پرداخت های واتس اپ را در هند آزمایش می کند.

این تأیید آخرین مرحله عظیم برای این شرکت است که توسط میلیاردر مارک زاکربرگ اداره می شود و با توافق برای خرید 9.99٪ سهام واحد خدمات دیجیتال Ambani ، Jio Platforms Ltd. ، در ماه آوریل 5.7 میلیارد دلار شخم می زند. واحد Ambani بیش از 20 میلیارد دلار از سرمایه گذاران ، از جمله Intel Corp. و گوگل ، به عنوان غول های فناوری جهان با همکاری ثروتمندترین مرد آسیا و با نفوذترین رهبر تجارت در هند ، دو برابر شدند.

“اکنون می توانید به راحتی و به راحتی ارسال پیام برای دوستان و خانواده خود پول ارسال کنید. زاکربرگ در یک پست ویدئویی گفت: “هیچ هزینه ای وجود ندارد و بیش از 140 بانک آن را نگهداری می کنند.” وی افزود که در 10 نسخه هندی WhatsApp به زبان منطقه ای موجود است.

بازار شلوغ

فیس بوک به آرزوی خود برای ایجاد یک تجارت خرده فروشی بزرگ در هند با پیام رسانی WhatsApp در مرکز باز است. بازار پرداخت در هند مملو از پیشگامان داخلی Paytm ، Google Pay ، PhonePe از Walmart Inc. ، Amazon Pay از Amazon.com Inc. و ده ها استارتاپ دیگر ، اما تعداد کاربران گسترده واتس اپ با بیش از 400 میلیون دلار ، این یک مزیت بی نظیر در بازاری است که قرار است تا سال 2023 به یک تریلیون دلار برسد.

این شرکت در تاریخ 6 نوامبر در یک وبلاگ در وب سایت خود گفت: “از امروز ، مردم هند می توانند از طریق واتس اپ پول ارسال کنند.” “ما مشتاقانه منتظر پیوستن به کمپین هند برای افزایش سهولت و استفاده از پرداخت های دیجیتال هستیم که به گسترش دامنه مالی در هند کمک می کند.”

واتس اپ برخلاف برخی دیگر از رقبا ، به دلیل فراگیر بودن برنامه پیام رسان ، قادر خواهد بود به سرعت مشتری خود را به سرویس پرداخت خود اضافه کند. تقریباً هر کاربر اینترنت همراه دیگر کاربر WhatsApp است. هند بزرگترین بازار فیس بوک و واتس اپ است ، در حالی که این شرکت آمریکایی به دنبال اشباع بازارهای پردرآمد مانند آمریکا و اروپا به دنبال مناطقی برای افزودن کاربران جدید است.

در همین حال ، Ambani در حال تکمیل فناوری و تجارت الکترونیکی به عنوان ستون هایی برای گسترش Reliance Industries Ltd. است که به نوبه خود واحدهای دیجیتال و خرده فروشی را کنترل می کند ، در قلب تجارت انرژی به ارث رسیده در سال 2002. Ambani این تغییر شکل را به Reliance مدیریت می کند که باعث ایجاد Facebook و WhatsApp بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های آینده وی است ، خصوصاً به نظر می رسد که این سرمایه دار برای مالکیت آمازون و Walmart Inc. Flipkart در تجارت الکترونیکی.

توزیع واتس اپ

توزیع پرداخت های WhatsApp در فیس بوک مدت ها قبل از ارتباط با Ambani در حال آماده سازی بود. این سرویس که نزدیک به سه سال است با یک میلیون کاربر در حالت آزمایشی قرار دارد ، نزدیک بود چراغ سبز سرویس پرداخت خود را در ماه فوریه دریافت کند.

هنوز هم ، ناظران هندی برخی از تلاش های قبلی فیس بوک در هند را از جمله برنامه ای که دسترسی رایگان به اینترنت را به تعداد محدودی از وب سایت ها ارائه می دهد ، مسدود کرده اند.

واتس اپ در سال های اخیر ویژگی های تجاری از جمله کاتالوگ محصولات و فروشگاه ها را اضافه کرده است تا مشاغل کوچک بتوانند کالاها را مستقیماً از طریق برنامه تبلیغ و فروش کنند. پرداختها بخش اصلی فعال کردن این معاملات است. این شرکت همچنین امیدوار است که از این کاتالوگ های محصولات به عنوان نقطه آغازین برای جذب مشاغل کوچک به سایر سرویس های فیس بوک مانند تبلیغات و ابزار خدمات مشتری استفاده کند.

جلوگیری از انحصار

شرکت پرداخت ملی هند برای جلوگیری از انحصار در اختیار نهادهای بازاری ، 30٪ سقف حجمی به کلیه ارائه دهندگان پرداخت شخص ثالث در بستر پرداخت خود اعمال کرده است. دولت در پنجشنبه در بیانیه جداگانه ای گفت: اپراتورهای پرداخت موجود از اول ژانویه دو سال فرصت دارند تا این محدودیت را رعایت کنند.

مدیران فیس بوک پیش بینی می کنند که واتس اپ به عنوان فروشگاه یک مرحله ای برای مشاغل کوچک هند فعالیت می کند که می تواند کالاهایی را بفروشد و با مشتری در یک سرویس که صدها میلیون نفر از مردم کشور قبلاً از آن استفاده می کنند ، تعامل داشته باشند. آنها امیدوارند که این طرح را در بازارهای دیگر ، مانند برزیل ، تکرار کنند ، اگرچه تلاش های پرداخت در آنجا نیز با چالش های نظارتی روبرو است.

“در دراز مدت ، ما معتقدیم که ترکیبی از معماری منحصر به فرد WhatsApp و UPI می تواند به سازمان های محلی کمک کند تا برخی از چالش های اصلی زمان ما را از جمله افزایش مشارکت روستاها در اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات مالی به این افراد برطرف کنند. که قبلاً هرگز دسترسی نداشته اند ، “این شرکت در بیانیه ای گفت.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>