پس از جستجوی کامل امدادگران ، تلفات زمین لرزه در ترکیه به 116 نفر افزایش یافت | بوقلمون


با تکمیل جستجوهای نجاتگران در شهر ازمیر ، شمار کشته های زلزله هفته گذشته در دریای اژه در حال افزایش است.

پس از پایان یافتن عملیات نجات امدادگران در شهر تفریحی ازمیر در ترکیه ، شمار کشته شدگان زلزله هفته گذشته در دریای اژه به 116 نفر افزایش یافت.

از روز چهارشنبه ، به جز دو کشته ، همه در ازمیر ، سومین شهر بزرگ ترکیه بودند.

بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، دو نوجوان در جزیره ساموس یونان در جنوب مرکز زمین لرزه 7.0 ریشتری روز جمعه جان خود را از دست دادند.

مهمت گولو اوغلو ، رئیس ریاست جمهوری ترکیه در امور حوادث و مدیریت اضطراری ، گفت که عملیات جستجو و نجات در 17 ساختمان سقوط کرده در ازمیر به پایان رسیده است.

عملیات امداد و نجات از روز جمعه درحال انجام است ، زیرا نیروهای امدادی 107 بازمانده را از زیر آوار بیرون کشیدند ، از جمله برخی کودکان خردسال ، که زنده ماندن آنها باعث طغیان عاطفی هم از بینندگان و هم کارگران اورژانس شد.

به گزارش خبرگزاری ترکیه ، از 1035 مصدوم این زمین لرزه ، 137 نفر در روز چهارشنبه در بیمارستان بستری شدند و بیش از 4600 چادر و 17000 تخت برای پناهگاه موقت استفاده شد.

این مرگبارترین زمین لرزه بود که نزدیک به یک دهه گذشته در ترکیه رخ داده است.

به دنبال جلسه کابینه سه شنبه شب ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه قول داد که تا زمان بازگشت مجدد مرد نهایی تسلیم شود

نیروهای امدادی در روز سه شنبه هنگامی که یک دختر 3 ساله را از بقایای خانه خانوادگی خود بیرون کشیدند ، 91 ساعت پس از زلزله روحیه زیادی داشت.

این لرزه ها در غرب ترکیه ، از جمله استانبول و همچنین در آتن ، پایتخت یونان احساس شده است. حدود 1700 پس لرزه در پی داشت که 45 مورد آنها بیشتر از 4.0 بود.

در ازمیر ، زمین لرزه کل ساختمان ها را به آوار تبدیل کرد یا کف خانه ها روی خود کلوچه درست کرد. مقامات در رابطه با فروریختن شش ساختمان ، 9 نفر از جمله پیمانکاران را برای بازجویی بازداشت کردند.

در ترکیه ، ترکیبی از ساختمانهای قدیمی و جدید وجود دارد که اغلب ارزان و گاهی غیرقانونی ساخته می شوند و آنها را در برابر زمین لرزه ناتوان می سازد.

مقررات برای استحکام بخشیدن یا تخریب ساختمانهای قدیمی سخت تر شده و چندین شهر ترکیه در حال بازسازی هستند. اما کارشناسان می گویند این اتفاق به سرعت کافی رخ نمی دهد.

این کشور در بالای دو خط اصلی گسل قرار دارد و زمین لرزه ها معمول است. بیش از 500 نفر در زلزله سال 2011 در شرق شهر وان کشته شدند ، در حالی که یک نفر دیگر در ژانویه سال جاری 41 نفر را در استان شرقی الازایگ کشته بود.

در سال 1999 ، دو زلزله قدرتمند باعث کشته شدن 18000 نفر در شمال غربی ترکیه شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>