پنتاگون: چین از ملاقات با وزیر دفاع آمریکا امتناع کرد | اخبار نظامی

[ad_1]

ایالات متحده به این دو مرد پیشنهاد کرد که در حاشیه گفتگوی شانگری لا در سنگاپور این هفته ملاقات کنند.

بر اساس گزارش پنتاگون، چین دعوت آمریکا برای نشستی بین لوید آستین وزیر دفاع و لی شانفو همتای چینی اش در سنگاپور را رد کرده است.

سرتیپ پت رایدر، سخنگوی پنتاگون، روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «شب، جمهوری خلق چین به ایالات متحده اطلاع داد که دعوت ما را از اوایل ماه مه برای وزیر دفاع آستین برای دیدار با لی شانفو وزیر دفاع ملی چین در سنگاپور در این هفته رد کرده است.» این کشور با حروف اول نام رسمی آن، جمهوری خلق چین.

بی میلی چین برای شرکت در بحث های نظامی معنادار کاهش نخواهد یافت [the defence department’s] رایدر افزود: تعهد به جستجوی خطوط باز ارتباط با ارتش آزادیبخش خلق.

هفته گذشته، جان کربی، سخنگوی کاخ سفید گفت که گفتگوها برای آغاز مذاکرات بین آستین و همتای چینی اش که در ماه مارس به عنوان وزیر دفاع منصوب شد، در جریان است.

با توجه به تشدید تنش ها در منطقه و تنش فزاینده روابط بین واشنگتن و پکن در مورد موضوعاتی از تایوان گرفته تا تجارت و حقوق بشر، چشم انداز دیدار بین این دو از نزدیک مشاهده شده است.

ایان استوری، تحلیلگر امنیتی مستقر در سنگاپور، گفت که تصمیم چین نوید خوبی ندارد.

استوری به رویترز گفت: «در زمان افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین، امتناع ژنرال لی از ملاقات با همتای آمریکایی‌اش اعصاب منطقه‌ای را بیشتر متزلزل خواهد کرد.»

آستین و لی هر دو برای گفتگوی شانگری-لا در سنگاپور خواهند بود، نشست امنیتی سالانه که قرار است روز جمعه آغاز شود. او سال گذشته در حاشیه این رویداد با وی فنگ، سلف لی ملاقات کرد.

مطالب جدید  سی اولین مذاکره با زلنسکی پس از تهاجم روسیه را انجام داد اخبار جنگ روسیه و اوکراین

مقامات چینی هنوز این تصمیم را تایید نکرده‌اند، اما تنش‌ها در سال جاری افزایش یافته است، به‌ویژه بر سر یک بالون جاسوسی چینی که توسط یک هواپیمای نظامی آمریکا پس از عبور از حریم هوایی ایالات متحده سرنگون شد.

لی همچنین از سال 2018 به دلیل خرید هواپیماهای جنگی و تجهیزات از صادرکننده اصلی تسلیحات روسیه، Rosoboronexport، تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته است.

لی که قرار است روز چهارشنبه وارد سنگاپور شود، همچنین یکی از اعضای کمیسیون نظامی مرکزی، نهاد عالی دفاعی چین به رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ است.

رسانه دولتی چین به نقل از وزارت دفاع چین اعلام کرد که وی در مورد ابتکار جدید امنیتی چین سخنرانی خواهد کرد و چندین نشست دوجانبه با کشورهای «مربوط» برگزار خواهد کرد.

آستین ابتدا به ژاپن سفر می کند، جایی که با همتای ژاپنی خود، یاسوکازو هامادا، پیش از بازدید از نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور، گفتگو خواهد کرد.

او سپس به سنگاپور خواهد رفت، جایی که صبح شنبه در اجلاس سخنرانی خواهد کرد و «با رهبران کلیدی برای پیشبرد شراکت‌های دفاعی ایالات متحده در سراسر منطقه در حمایت از دیدگاه مشترک ما درباره منطقه آزاد و باز هندو-اقیانوس آرام که در مرکز لنگر انداخته است، ملاقات خواهد کرد. به گفته پنتاگون، پنتاگون، با اشاره به انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا، ائتلاف اقتصادی و سیاسی متشکل از 10 کشور عضو در جنوب شرقی آسیا.

پس از سنگاپور، آستین به هند و سپس به فرانسه سفر خواهد کرد و در آنجا به رویدادهای بزرگداشت هفتاد و نهمین سالگرد D-Day خواهد پیوست.

مطالب جدید  Rollercoaster: بیت کوین هایی که یک تجمع را از دست داده اند احساس آرامش و پشیمانی می کنند | اخبار آمریکا و کانادا

[ad_2]