چندین معلم در منطقه آشفته کامرون: اتحادیه ربوده شده اند کامرون


اتحادیه معلمان گفت: معلمانی كه از یك مدرسه در كومبو در غرب كامرون گرفته شده و درگیر یك شورش جدایی طلبانه مسلحانه شده اند.

یک اتحادیه محلی معلمان به خبرگزاری فرانسه گفت: چندین معلم از مدرسه ای در منطقه غربی کامرون ربوده شده اند ، که درگیر یک قیام مسلحانه طولانی مدت توسط تجزیه طلبان تجمع یافته است.

کشیش ساموئل فونکی ، رئیس کلیسای پروتستان در کامرون و استفان افوه ، رئیس اتحادیه معلمان پروتستان به نام PEATTU ، گفت که افراد مسلح به مدرسه ابتدایی و متوسطه محلی Presbyterian در Kumbo حمله کردند و 11 معلم را گرفتند.

یک مقام محلی که خواست نامش فاش نشود ، به خبرگزاری فرانسه گفت که شش معلم ربوده شده اند.

هیچ واکنش فوری از سوی نیروهای مسلح یا دولت به آخرین حادثه مشاهده نشد.

این آدم ربایی در پی کشته شدن هشت دانش آموز در کومبا در منطقه همسایه جنوب غربی در ماه گذشته رخ داد ، که دولت مقصر تجزیه طلبان بود.

در این حمله ، دولت یاوند افراد مسلح را جدا از هم جدا كرد “كه والدین را تهدید می كنند كه فرزندان خود را به مدرسه می فرستند.”

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این قتل ها را به عهده نگرفته است.

در اکتبر سال 2017 ، مبارزان آنگلوفون در مناطق شمال غربی و جنوب غربی ، کشور اکثر اقلیت آنگلوفون در این کشور فرانسه زبان ، یک کشور مستقل را اعلام کردند.

این اعلامیه که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته نشده است ، درگیری شدیدی با نیروهای امنیتی کشور ایجاد کرده است.

بیش از 3،000 نفر کشته و 700،000 نفر خانه های خود را ترک کرده اند. گروه های مدافع حقوق بشر می گویند هر دو طرف مرتکب جنایت و سو ab استفاده شده اند.

مدارس و سایر م institutionsسسات نمایندگی ایالت کامرون بارها مورد حمله و ربوده شده اند که غالباً برای دیه بوده اند.

در نوامبر 2019 ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد ، یونیسف تخمین زد که 855،000 کودک در دو منطقه آنگلوفون بی خانمان هستند.

در آن زمان ، حدود 90 درصد مدارس ابتدایی کشور و 77 درصد مدارس متوسطه یا تعطیل یا تعطیل بودند.

انگلوفون ها حدود چهار میلیون نفر از 23 میلیون نفر جمعیت کامرون را تشکیل می دهند. حضور آنها با فرایند استعمارزدایی در آفریقای غربی حدود 60 سال پیش توضیح داده شده است.

در سال 1961 ، جنوب کامرون ، قلمرو تحت حاکمیت انگلیس ، رای به پیوستن به مستعمره جدید مستقل سابق فرانسه ، کامرون داد. کامرون شمالی به نیجریه پیوست.

از دهه ها پیش در مورد آنگلوفون ها در کامرون به دلیل ادعای تبعیض در آموزش ، اقتصاد و قانون نارضایتی وجود داشته است.

خواسته های میانه روها برای اصلاح و خودمختاری بیشتر توسط دولت مرکزی رد شد ، که منجر به اعلام استقلال از جدایی طلبان تندرو شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>