چه چیزی باید در طول سخنرانی های ترامپ گوش دهید آمریکا و کانادا


در حالی که کمتر از یک هفته به روز انتخابات مانده است ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و جو بایدن ، هر دو مشغول پیگیری مبارزات انتخاباتی هستند. ترامپ طی هفته های گذشته به طور مداوم بایدن را در نظرسنجی های ملی دنبال کرده و برای پیشبرد کار سخت تلاش می کند.

در اینجا ما موضوعات اصلی را که پرزیدنت ترامپ بارها و بارها در طول مبارزات انتخاباتی خود به آنها اشاره کرده است تجزیه و تحلیل می کنیم و احتمالاً در چند روز گذشته نبرد پیروزی در انتخابات دوباره ظاهر می شوند.

دیوار مرزی

رئیس جمهور ترامپ در اوایل این ماه در یک تجمع در سانفورد ، فلوریدا ، گفت که دولت او “به امن ترین مرز تاریخ ایالات متحده رسیده است” و خاطرنشان کرد که دیوار با سرعت “10 مایل در روز” (16 کیلومتر) ساخته می شود. ) ترامپ همچنین گفت مکزیک این هزینه ها را متحمل می شود و گفت: “مکزیک هزینه می کند ، آنها از گفتن آن متنفر هستند.” ترامپ پیشنهاد کرده است که تعرفه واردات مکزیک و “هزینه مرزی کوچک” دیوار را تأمین می کند.

وسیله نقلیه گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در حال گشت زنی در بخش جدیدی از دیوار مرزی در ال پاسو ، تگزاس است ، همانطور که از سیوداد خوارز ، مکزیک دیده می شود [Jose Luis Gonzalez/Reuters]

طبق گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده ، 360 مایل (579 کیلومتر) دیوار تا 12 اکتبر ساخته شده است ، اما تقریباً 5 مایل (8 کیلومتر) ساخت جدید است – بقیه به سادگی توسعه یا بازسازی ساختارهای موجود است.

علاوه بر این ، مکزیک هیچ بخشی از دیوار را پرداخت نکرده است. بلکه دولت ایالات متحده میلیاردها دلار صرف پول مالیات دهندگان برای بزرگ شدن کرده است. جزئیات و زمان “هزینه های” پیشنهادی ترامپ همچنان نامشخص است.

امنیت اجتماعی

رئیس جمهور ترامپ در تجمع در جان استون ، پنسیلوانیا گفت که “برای سالها بایدن در تلاش برای کاهش تأمین اجتماعی و مدیکر بود.” وی همچنین گفت که بایدن “قول عفو عمومی و مراقبت های بهداشتی فدرال را برای بیگانگان غیرقانونی داده است” ، که ترامپ پیشنهاد کرد “Medicare را نابود و امنیت اجتماعی شما را نابود خواهد کرد”.

برنامه های بایدن به نفع اجازه دادن به مهاجران فاقد سند قانونی برای خرید برنامه های بهداشتی تحت بازار مراقبت مقرون به صرفه است ، اما بدون حمایت مالی از طرف دولت. این بر توانایی آمریکایی ها در خرید برنامه های بهداشتی یا دریافت مزایای آنها تأثیری نخواهد داشت.

پاسخ COVID-19

در 13 اکتبر ، در جان استون ، پنسیلوانیا ، پرزیدنت ترامپ گفت “اقدامات زودهنگام و پرخاشگرانه دولت وی باعث نجات دو میلیون نفر شده است.” وی خاطرنشان کرد که دولت وی “در درمان های نجات پیشگام است و مرگ و میر را 85 درصد کاهش داده است.” وی همچنین به اهمیت اجرای ممنوعیت سفر برای چین اشاره کرد و گفت: من این کار را در ژانویه انجام دادم. ترامپ ادعا می کند که بایدن آن را “بیگانه هراسی” خواند زیرا تصمیم گرفت این کار را انجام دهد.

هیچ مدرکی برای اثبات ادعای ترامپ مبنی بر نجات دو میلیون نفر از جانب دولت وی وجود ندارد. این آمار صرفاً مبتنی بر مدلهایی است که نشان می دهد در صورت عدم اقدام ایالات متحده می تواند تا 2/2 میلیون مرگ زنده بماند – یعنی عدم فاصله اجتماعی ، ماسک و تعطیلی مشاغل.

تنها روش درمانی جدید تاکنون Regeneron است که یک کوکتل آنتی بادی تجربی است. این درمان فقط بر روی 10 نفر از جمله رئیس جمهور آزمایش شده است ، که شناختن اثربخشی آن به عنوان درمان دشوار است. از زمان شروع شیوع ، میزان مرگ و میر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، اما این را نمی توان تنها به بهبود درمان نسبت داد – تعدادی از عوامل دیگر در بازی وجود دارد ، مانند افزایش آزمایش.

یادآوری این نکته نیز مهم است که ترامپ هرگز سفر به چین را ممنوعیت كاملی اعمال نكرد ، اما محدودیت های زیادی را اعمال كرد. محدودیت های ایالات متحده از 2 فوریه اعمال شد ، اما همچنان اجازه سفر از چین را می دهد. آسوشیتدپرس گزارش داد که بیش از 8000 شهروند چینی در سه ماه اول پس از اعمال محدودیت های سفر به ایالات متحده وارد شده اند.

بازیابی COVID-19

اندکی پس از ترک بیمارستان ، پرزیدنت ترامپ درباره بهبودی خود از بیماری COVID-19 اظهارات نگران کننده ای کرد و تا آنجا پیش رفت که گفت “از بدن مصون است” و می تواند “پایین بیاید و همه را ببوسد” در راهپیمایی اوایل این ماه. .

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، پس از بازگشت از بستری شدن در بیمارستان در مرکز پزشکی والتر رید ، هنگام عکس گرفتن در بالکن کاخ سفید ترومن ، ماسک صورت خود را برداشته [Erin Scott/Reuters]

اظهارات ترامپ در حالی است که ایالات متحده با بیش از 8.7 میلیون مورد ویروس کرونا و حداقل 226000 مورد مرگ دست و پنجه نرم می کند. یادداشت مبهمی که توسط کاخ سفید منتشر شد ، حاکی از آن بود که ترامپ دیگر در معرض خطر انتقال نیست ، اما از تأیید اینکه آیا آزمایش ویروس منفی بوده است ، خودداری کرد. بعلاوه ، به طور قطع نمی توان گفت که هر فردی پس از آزمایش COVID-19 “مصونیت” پیدا می کند.

مشاغل تولیدی

پرزیدنت ترامپ با افزودن “تقریباً 600،000 شغل در تولید” در کل دوره ریاست جمهوری خود به خود می بالید. وی همچنین ادعا می کند که رئیس جمهور باراک اوباما اظهار داشته است که “هرگز مشاغل مولد تولید نخواهد کرد” و “عصای جادویی را یافته است”.

بر اساس دفتر آمار کار ، بین ژانویه 2017 و فوریه 2019 ، ایالات متحده 4.9 میلیون شغل جدید ایجاد کرده است که 454000 شغل شغل تولیدی است. اما همه گیری چشم انداز را به شدت تغییر داده است.

در ماه سپتامبر 647000 شغل تولید کمتر در ایالات متحده نسبت به فوریه وجود دارد.

اقتصاد

پرزیدنت ترامپ بهبود اقتصادی کشور از بیماری همه گیر ویروس کرونا را ستود و در تجمعی در پنسیلوانیا آن را “سریعترین بهبود هر ملتی” خواند. وی همچنین گفت که در ایالات متحده “کوچکترین انقباض اقتصادی از هر کشور مهم غربی” وجود دارد. وی به 11.4 میلیون شغل ایجاد شده از ماه مه تا سپتامبر اشاره دارد و نرخ رشد شغل “23 برابر سریعتر از پنج ماه اول [of the Obama administration]”به عنوان مدرک.

براساس وزارت کار ، شرکت های آمریکایی از ماه مه تا سپتامبر کمتر از 11.4 میلیون شغل اضافه کرده اند که تقریبا نیمی از 22.1 میلیون شغل از دست رفته در مارس و آوریل به دلیل تعطیلی همه گیر است. نرخ بیکاری در آوریل 14.7 درصد از اوج شیوع خود کاهش یافت و اکنون 7.9 درصد است. اما این هنوز هم بیش از دو برابر نرخ 3.5 در ماه فوریه است که ترامپ را آماده می کند تا سرانجام با بیشترین از دست دادن شغل برای هر رئیس جمهور ، دفتر خود را ترک کند.

اقتصاد در سه ماهه دوم سال گذشته 31.4 درصد منقبض شده است که بیشترین افت در بیش از هفت دهه ثبت است.

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند اقتصاد در سه ماهه سوم به سرعت بهبود یابد ، اما میلیون ها میلیون نفر با بهبودی که نابرابری را تشدید می کند کنار گذاشته شده اند.

و نشانه های بی شماری وجود دارد که نشان می دهد بهبود در سه ماهه چهارم در حال کاهش است.

مهاجرت و گشت مرزی

رئیس جمهور ترامپ گفته است که جو بایدن “می خواهد تسلیم شود [Muslim] ممنوعیت “و” بگذارید مردم در کشور ما ریخته شوند. ” وی در یک گردهمایی اخیر در جان استون ، پنسیلوانیا ، خاطرنشان کرد که این اقدامات منجر به “افزایش 700 درصدی می شود ، درهای تروریسم اسلامی رادیکال” باز می شود.

درست است که جو بایدن پیشنهاد می کند که “تحریم مسلمانان را در روز اول لغو خواهد کرد”. با این حال ، هیچ مدرکی وجود ندارد که افزایش تعداد پناهندگان مجاز به ایالات متحده “تروریسم اسلامی” رادیکال را افزایش دهد. بایدن طرحی را برای حمایت از حقوق شهروندی مسلمانان آمریکایی و لغو احکام ترامپ تهیه کرده است که به گفته بسیاری از آنها اسلام هراسی است.

نظامی

رئیس جمهور ترامپ به خود می بالد که 2.5 تریلیون دلار برای بازسازی ارتش آمریکا هزینه کرده است. وی افزود که ایالات متحده به سلاح و تجهیزات دسترسی دارد “که هیچ کشوری قبلاً آنها را ندیده است.”

این رقم ، 2.5 تریلیون دلار ، تقریباً کل بودجه های دفاعی طی چهار سال مالی گذشته است ، اما هزینه خرید تجهیزات جدید نظامی حدود 20 درصد است. با دلارهای تعدیل شده تورم ، دولت ترامپ حدود 590.7 میلیارد دلار صرف تجهیزات جدید برای “بازسازی” ارتش کرده است.

مشخص نیست ترامپ درباره چه سلاح هایی صحبت می کند. کارشناسان معتقدند که ممکن است منظور وی از کلاهک هسته ای اصلاح شده موسوم به W76-2 باشد ، هرچند ترامپ از اظهار نظر خودداری کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>