چین پس از متوقف کردن IPO بزرگ مورچه ، می گوید که می خواهد ادامه دهد اخبار چین


پکن به دلیل مشکلات نظارتی دستور توقف فروش عمومی سهام غول مالی Ant Group را به مبلغ 35 میلیارد دلار داده است.

تعلیق شوک عرضه اولیه عرضه اولیه شرکت مورچه ها 35 میلیارد دلار فقط آغاز مبارزات مجدد چین برای کنترل امپراطوری فین تک است که توسط جک ما کنترل می شود.

مقامات در حال حاضر توجه خود را به بزرگترین منبع درآمد مورچه معطوف کرده اند: سیستم عامل های اعتباری آن ، که به گفته افراد آشنا در این زمینه ، وام از بانک ها و سایر موسسات مالی را به میلیون ها مشتری در چین هدایت می کند.

کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین قصد دارد وام دهندگان را از استفاده از سیستم عامل های Ant منصرف کند و قبلاً از برخی خواسته است تا اطمینان حاصل کنند که اوراق بهادار آنها با پیش نویس مقررات دقیق اعلام شده در روز دوشنبه مطابقت دارد ، افرادی که خواستار شناسایی نشوند گفتند هنگام بحث در مورد اطلاعات شخصی. .

اقدامات پیشنهادی ، که از اپراتورهای سیستم عامل می خواهد حداقل 30٪ از وام های مالی را تأمین کنند ، بسیاری از معاملات موجود Ant را متناقض می کند. این شرکت در حال حاضر حدود 2٪ از وامها را در ترازنامه خود نگهداری می کند و بقیه توسط اشخاص ثالث تأمین می شود یا بصورت اوراق بهادار بسته بندی می شود و به آنها فروخته می شود.

دامنه کامل برنامه های چین برای Ant مبهم است و وام دهندگان ممکن است به شرط مطابقت با خواسته های ناظران ، با این شرکت کار کنند. مورچه در پاسخ به س questionsالات بلومبرگ گفت: هر پیشنهادی که بانک ها از استفاده از سیستم عامل های آن دست بکشند “بی اساس است”. “مورچه به پشتیبانی شرکای بانکی در تصمیم گیری های اعتباری مستقل و استفاده از سیستم عامل های فناوری مورچه برای خدمت به مصرف کنندگان و مشاغل کوچک ادامه خواهد داد.”

CBIRC بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. سهام Alibaba Group Holding Ltd. ، که مالک یک سوم Ant است ، در هنگ کنگ در ساعت 2:31 بعد از ظهر 6.3٪ سقوط کرد.

چن شوجین ، رئیس تحقیقات مالی چین در Jefferies Financial Group Inc. ، گفت: “از دیدگاه تنظیم كنندگان و سرمایه گذاران ، همه آنها به مورچه برای ارائه اطلاعات بهتر در زمینه مشاركت سرمایه گذاری مشترک نیاز دارند.” “مورچه باید با مقررات مطابقت داشته باشد و نشان دهد که مدل تجاری آن می تواند به جای افزایش آن با نوعی انحصار ، به کاهش هزینه وام برای اقتصاد کمک کند. “

چین پس از فراخواندن ما برای ملاقات در اوایل این هفته و تشریح تعدادی از نگرانی ها و مقررات جدید ، ناگهان IPO را متوقف كرد. دولت رئیس جمهور شی جین پینگ پس از اینکه سالها به آنها اجازه فعالیت بدون نیاز به سرمایه و اهرم فشار بر بانکها را داد ، کنترل مورچه ها و دیگر مجامع مالی با رشد سریع را کنترل کرده است.

مقامات هنوز جزئیات زیادی درباره علت تغییر IPO ارائه نکرده اند ، غیر از این است که به دلیل “تغییر قابل توجه” در محیط نظارتی ، نمی تواند ادامه یابد.

این تعطیلی پس از آن صورت گرفت که ما سیستم مالی کشور را منفجر کرد و ماه گذشته در یک کنفرانس عالی رتبه ، مدل های نظارتی جهانی را زیر سال برد و بانک ها را “پیاده خانه” خواند. ما گفت که چین هنوز “جوان” است و برای ایجاد یک اکوسیستم برای توسعه سالم صنعت محلی نیاز به نوآوری بیشتری دارد.

هرگونه محدودیت در بودجه می تواند ضربه جدی به مورچه وارد کند. پس از شروع پرداخت های آنلاین ، وام اکنون بزرگترین تجارت این شرکت است. حدود 1.7 تریلیون یوان (253 میلیارد دلار) وام مصرفی و 422 میلیارد یوان وام مشاغل کوچک به حدود 100 بانک و سایر موسسات مالی وام گرفته است. درآمد حاصل از واحد CreditTech در شش ماهه نخست سال 59٪ به 29 میلیارد یوان رسیده است که 40٪ از کل درآمد را تشکیل می دهد.

[Bloomberg]

مورچه از طریق دو سیستم Huabei (Just Spend) و Jiebei (Just Lend) در یک سال گذشته به ارائه وام های کوچک ناامن به حدود 500 میلیون نفر کمک کرده است. اولی بر وامهای سریع مصرفی برای خریدهای کوچک تمرکز دارد و مورد دوم از سفر گرفته تا تحصیل تأمین مالی می کند. مورچه معمولاً نرخ بهره سالانه حدود 15٪ را از مصرف کنندگان دریافت می کند. بیش از 20 میلیون وام گیرنده تجارت كوچك آن نرخ بهره متوسطی را در حدود 11٪ پرداخت می كنند كه تقریباً دو برابر متوسط ​​5.94٪ از وام گیرندگان كوچكی است كه می توانند از بانك دریافت كنند.

گوو ووپینگ ، رئیس حمایت از حقوق مصرف کننده در CBIRC ، روز دوشنبه در اظهار نظری گفت خدمات Huabei مورچه مانند کارت اعتباری است ، اما با هزینه های بالاتر. وی گفت: شرکت های فناوری مالی از قدرت بازار خود برای تعیین هزینه های گزاف در مشارکت با بانک ها استفاده می کنند که بیشتر بودجه مورد نیاز را تأمین می کنند.

طبق محاسبات جفرز ، مورچه باید 95 میلیارد یوان سرمایه برای مطابقت با پیش نویس قوانینی که روز دوشنبه توسط CBIRC صادر شده ، یا 2.7 برابر سرمایه فعلی برای دو موقعیت اعتبار خرد خود اختصاص دهد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>