گفته می شود جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، قدرت اسکاتلند را “فاجعه” انگلیس توصیف می کند


کابینه بوریس جانسون ادعا می کند که وی انتقاد از انتقال قدرت را ندارد ، بلکه فقط استفاده از آن را “توسط تجزیه طلبان و ملی گراها برای تجزیه انگلیس” مورد استفاده قرار داد.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، با استدلال اینکه اعطای اختیارات حکومتی به اسکاتلند “یک فاجعه” است ، نارضایتی اسکاتلندی ها از دولت محافظه کار خود را ملتهب کرده است.

رسانه های انگلیس گزارش دادند که جانسون این کار را دوشنبه شب در یک جلسه ویدئویی با قانونگذاران محافظه کار انجام داد ، وی همچنین گفت که استرداد اسکاتلندی ها “بزرگترین اشتباه” نخست وزیر سابق تونی بلر بود.

اسکاتلند دارای یک دولت و پارلمان مستقر در ادینبورگ است که در سال 1999 تأسیس شد و دارای اختیارات گسترده ای در زمینه های بهداشتی و آموزشی است. ولز و ایرلند شمالی نیز مجالس قانونگذاری و ادارات منطقه ای خود را دارند.

دفتر جانسون اظهار نظر را انکار نکرد. اما در این گزارش آمده است که وی انتقال را مورد انتقاد قرار نداد ، بلکه فقط استفاده از آن “توسط تجزیه طلبان و ملی گراها برای تجزیه انگلیس” بود.

حزب ملی اسکاتلند ، که می خواهد اسکاتلند به کشوری مستقل تبدیل شود ، رئیس دولت ادینبورگ است. وی به شدت از دولت محافظه کار انگلستان به دلیل تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا انتقاد کرد. حمایت Brexit توسط جانسون و اکثریت قریب به اتفاق رأی دهندگان در انگلیس در همه پرسی در سال 2016 مورد حمایت قرار گرفت ، اما در اسکاتلند به شدت مخالفت کرد.

نخست وزیر اسکاتلند ، نیکلاس استورجن ، نیز از رویکرد جانسون در برابر بیماری ویروس کرونا انتقاد کرده است. انگلیس بیش از 52000 مورد مرگ ناشی از ویروس دیده است که بالاترین میزان مرگ و میر در اروپا است.

اسکاتلند در همه پرسی استقلال 2014 که به عنوان یک رویداد یک نسل اعلام شد ، به ماندن در انگلیس رای داد. با این حال ، SNP ادعا می کند که Brexit با خروج اسکاتلند از اتحادیه اروپا برخلاف میل خود ، اوضاع را کاملاً تغییر داده و برای رای گیری در استقلال جدید فشار می آورد. نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که اکثر اسکاتلندی ها اکنون از استقلال حمایت می کنند.

استرجون در توئیتر خود اظهار داشت که اظهارات جانسون نشان می دهد دولت وی “تهدیدی برای اختیارات پارلمان اسکاتلند” است.

وی گفت: “تنها راه محافظت و تقویتScotParl استقلال است.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>