یک مقام ارشد آمریکایی در ماه دسامبر از تایوان دیدار خواهد کرد تایوان


سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای سومین بار توسط یک مقام ارشد آمریکایی از ماه آگوست انجام می شود که چین در پاسخ به آن هواپیماهای جنگنده مستقر می کند.

نخست وزیر این جزیره روز جمعه گفت که آندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده از تایوان دیدار می کند ، این سومین سفر یک مقام ارشد آمریکایی از ماه اوت خواهد بود.

نخست وزیر تایوان سو تسنگ چانگ به خبرنگاران گفت که تعامل بین ایالات متحده و تایوان در حال افزایش است.

سو با اشاره به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: “به دعوت وزیر خارجه جوزف وو ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده برای انجام بحث های دوجانبه در مورد همکاری های بین المللی در مورد مسائل زیست محیطی به تایوان می آید.” اندرو ویلر

سو افزود “این سفر” برای روابط بین دو کشور بیشتر مفید خواهد بود “.

اگرچه ایالات متحده روابط رسمی دیپلماتیک با چین دارد ، اما طبق قانون حمایت از تایوان الزامی است و دولت ترامپ روابط خود را با این جزیره تعمیق کرده است ، از جمله میلیاردها دلار فروش اسلحه و تجهیزات نظامی.

در ماه اوت ، الکس هازارد وزیر بهداشت ایالات متحده به تایپه سفر کرد و ماه بعد نوبت به وزیر خارجه آمریکا کیت کراچ رسید. چین که ادعا می کند تایوان به عنوان دموکراتیک خود حکومت می کند و استفاده از زور برای تأمین اهداف خود را رد نکرده است ، در هر دو مورد با عصبانیت واکنش نشان داده و در نزدیکی جزیره تمرین های نظامی انجام داده است.

سازمان حفاظت محیط زیست بلافاصله به درخواست نظر رویترز پاسخ نداد.

نیویورک تایمز گزارش داد که سفر سه روزه ویلر برای هفته 5 دسامبر برنامه ریزی شده است و هزینه آن نزدیک به 300000 دلار است ، از جمله یک هواپیمای چارتر.

فشار چین

این روزنامه به نقل از جیمز هیویت ، سخنگوی ویلر ، اظهار داشت كه آژانس هنوز در زمینه تداركات كار می كند ، اما ویلر به تایوان دعوت شده است “تا در زمینه های مختلف از جمله ابتكار نجات دریاهای ما و بسترهای دریایی ، كیفیت هوا و كودكان همکاری كند.” سلامتی “.

رئیس جمهور پیشین باراک اوباما ، رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست ، جینا مک کارتی در سال 2014 از تایوان دیدار کرد.

چین از زمان اولین کای یینگ ون به عنوان رئیس جمهور در سال 2016 فشار سیاسی ، اقتصادی و نظامی خود را بر جزیره خودگردان افزایش داده است ، بخشی از آن به دلیل عدم پذیرش این کشور برای به رسمیت شناختن جزیره به عنوان بخشی از “یک چین” است.

این امسال اقدامات نظامی را افزایش داده است – تایوان می گوید برای محافظت از خود در برابر حملات چین هواپیماهای خود را دو برابر سال گذشته مرتب کرده است و حساب توییتر وزارت توئیتر هواپیماهای چینی را نشان می دهد که وارد فضای هوایی می شوند. در این ماه تقریبا هر روز در جزیره.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>