یک کارمند سابق آمازون دات کام از کارگران COVID برای مسائل ایمنی شکایت کرده است اخبار آمریکا و کانادا


کارمند سابق آمازون ، کریستین اسمالز ادعا می کند که این غول فناوری نتوانسته است از کارگران “اقلیت غالب” در تأسیسات خود در نیویورک محافظت کند.

یکی از کارمندان سابق Amazon.com Inc که روز پنجشنبه نسبت به شرایط در مرکز اجرای خود در نیویورک در ایالات متحده معترض بود ، از بازرگان شکایت کرد و او را به تبعیض در اخراج خود متهم کرد و کارگران سیاه پوستان و اسپانیایی را در معرض خطر افزایش قرارداد قرار داد. کووید -19.

در یک اقدام طبقاتی ارائه شده در دادگاه فدرال در بروکلین ، کریستین اسمالز ادعا کرد که آمازون با قرار دادن آنها در شرایط کار بدتر از مدیران سفیدپوست خود ، تجهیزات محافظتی لازم را برای نیروی کار “اقلیت غالب” خود فراهم نکرده است. .

اسمالز با استناد به یادداشت درز کرده مدیرعامل آمازون به مدیر عامل شرکت جف بزوس ، همچنین گفت که آمازون پس از این نتیجه گیری که به عنوان یک سیاه پوست “سخنران ضعیف” برای کارگران است ، وی را اخراج کرد.

وی همچنین گفت آمازون سعی کرده است با تبدیل آن به “چهره” کارگران انتقاد از واکنش همه گیر آن ، حمایت عمومی را جلب کند.

این شکایت خواستار خسارت مشخص نشده به کارگران سیاه پوست و اسپانیایی در تأسیسات جزیره استاتن است.

آمازون در تاریخ 30 مارس اسمالز را اخراج کرد و گفت که علی رغم اینکه در قرنطینه پرداخت شده پس از تماس نزدیک با کسی که مبتلا به COVID-19 بود ، در قرنطینه پرداخت شده بود ، به اعتراض در مرکز جزیره استاتن پیوست.

در ماه آوریل ، او حداقل سه کارگر دیگر را که از واکنش او به یک بیماری همه گیر انتقاد می کردند ، اخراج کرد ، با استناد به تخلفات مختلف ادعا شده در محل کار.

دادستان کل نیویورک لتیسیا جیمز بعداً در ماه آوریل به آمازون نامه نوشت و “ابراز نگرانی جدی” کرد که او سعی دارد منتقدان اقدامات بهداشتی و ایمنی خود را ساکت کند.

روز پنجشنبه ، لیزا لواندوفسکی ، سخنگوی آمازون در بیانیه ای گفت تمرکز آمازون بر روی مشتریان “اساسی در کار ما در زمینه تنوع و فراگیری” است و اسمالز اخراج شده است زیرا او سلامتی و ایمنی دیگران را در معرض خطر قرار داده است.

این شرکت مستقر در سیاتل از بیماری همه گیر استفاده می کند زیرا مصرف کنندگان بیشتر در اینترنت خرید می کنند.

آمازون گفت که انتظار دارد امسال 10 میلیارد دلار در ابتکارات COVID-19 برای ارائه محصولات و اطمینان از ایمنی کارکنان سرمایه گذاری کند ، از جمله با توزیع ماسک به کارگران و استفاده از پاشش ضد عفونی کننده و بررسی دما در سراسر جهان.

در اول اکتبر ، آمازون اعلام کرد که 19،816 نفر از کارکنان خط مقدم ایالات متحده در ایالات متحده در خط مقدم ایالات متحده از اول مارس تا 19 سپتامبر مثبت بوده اند یا از نظر ویروس کرونا مثبت ارزیابی شده اند.

به گفته وی ، این 42 درصد کمتر از نرخ عفونت منعکس کننده درصد برای جمعیت عمومی است.

هفته گذشته ، یک قاضی فدرال در بروکلین دادخواست جداگانه ای را رد کرد و آمازون را به ایجاد مشکلات عمومی در تأسیسات جزیره استاتن متهم کرد.

پرونده Smalls v Amazon Inc ، دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، منطقه شرقی نیویورک ، شماره است. 20-05492.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>