ADB رکود اقتصادی شدیدتر را برای آسیا پیش بینی می کند اخبار آسیا و اقیانوسیه

[ad_1]

با بهبود چین و هند از بهبود اقتصادی ، انتظار می رود آسیای در حال توسعه کمتر از حد انتظار کاهش یابد.

بانک توسعه آسیا (ADB) روز پنجشنبه گفت که در حال توسعه آسیا در سال آینده به پایان می رسد ، اما احتمالاً کمتر از آن است که پیش از این تصور می شد ، زیرا اقتصاد چین از بهبودی سریعتر از حد انتظار برخوردار است.

ADB در به روزرسانی گزارش خود در مورد پیش بینی های توسعه آسیا در ماه سپتامبر ، به استثنای برآورد قبلی ، گفت: انتظار می رود رشد اقتصادی در آسیای در حال توسعه ، یک گروه 45 کشوره در منطقه آسیا-اقیانوسیه در سال جاری 0.4٪ کاهش یابد. برای کاهش 0.7. به گفته بانک ، برای سال 2021 ، منطقه 6.8 درصد رشد خواهد کرد.

کاهش پیش بینی شده امسال – نتیجه محاصره های اعمال شده برای مقابله با COVID-19 – اولین بار در منطقه در حدود شش دهه گذشته است. ADB گفت: همه گیری طولانی مدت ، که نزدیک به 68 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1.5 میلیون نفر را کشته است ، همچنان یک خطر است.

پیش بینی می شود در سال جاری نواحی در حال توسعه آسیا کاهش یابد ، به استثنای آسیای شرقی که به دلیل بهبود سریعتر از حد انتظار در چین و تایوان انتظار می رود رشد 1.6 درصدی بیش از پیش بینی شده داشته باشد. .

انتظار می رود که چین ، ویروس کرونا ، که یک سال پیش در آن ویروس کرونا ظاهر شد ، 2.1٪ در سال جاری رشد کند ، سریعتر از پیش بینی ADB در ماه سپتامبر 1.8٪. ADB پیش بینی رشد 7.7 درصدی خود را برای دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال 2021 حفظ کرد.

یاسویوکی ساوادا ، اقتصاددان ارشد ADB ، گفت: “همه گیری در حال انجام همچنان یک خطر بزرگ است ، اما تحولات اخیر در جبهه واکسن آن را کاهش داده است.”

در هفته های اخیر ، واکسن های آزمایشی تولید شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna 95 درصد کارآیی را در آزمایشات مرحله آخر نشان داده اند ، در حالی که تلقیح در دانشگاه AstraZeneca-Oxford نیز نتایج امیدوار کننده ای را نشان داده است.

تهدید اقتصادی همچنان قوی است

ADB هنوز انتظار دارد اقتصاد هند با رشد 8.0 درصدی در سال آینده بازگردد ، که ناشی از انقباض پیش بینی شده 8.0 درصدی در سال جاری است ، کمتر از کاهش 9.0 درصدی پیش بینی شده است.

با ادامه شیوع ویروس و محدودیت ها در کشورهایی مانند اندونزی ، مالزی و فیلیپین ، جنوب شرقی آسیا همچنان تحت فشار است و باعث می شود ADB پیش بینی های رشد خود را برای سال های 2020 و 2021 کاهش دهد.

جنوب شرقی آسیا با تولید اقتصادی امسال با چشم انداز تاریکی روبرو است که پیش بینی می شود بیش از 4.4٪ قبل از افزایش 5.2٪ در سال آینده کاهش یابد. پیش از این ، این بانک رشد در جنوب شرقی آسیا را 5.5 درصد پیش بینی کرده بود.

انتظار می رود تورم منطقه ای در سال جاری اندکی به 2.8 درصد نسبت به برآورد قبلی 2.9 درصد کاهش یابد و با آهستگی بیشتر به 1.9 درصد در سال 2021 برسد.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>