WHO توصیه می کند که از رمدزیویر برای درمان COVID-19 استفاده نشود اخبار


آژانس بهداشت جهانی می گوید هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این دارو میزان بقا را بهبود می بخشد یا نیاز به تهویه را کاهش می دهد وجود ندارد.

یک گروه متخصص از سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه نکرده است که از داروی ضد ویروس رمدزیویر برای بیمارانی که با COVID-19 در بیمارستان بستری هستند استفاده شود ، هرچقدر هم که به شدت بیمار باشد ، زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر بهبود بقا یا نیاز به تهویه وجود ندارد.

گروه توسعه رهنمودهای WHO (GDG) توصیه خود را بر اساس بررسی جدیدی از شواهد مقایسه اثرات چندین درمان دارویی بر روی بیش از 7000 بیمار بستری در COVID-19 در چهار آزمایش تصادفی بین المللی انجام می دهد.

WHO گفت ، گروه متخصص ، شامل چهار بیمار مبتلا به COVID-19 ، به این نتیجه رسیدند كه Remdesivir “هیچ تأثیر قابل توجهی بر مرگ و میر یا سایر نتایج مهم بیمار ، مانند نیاز به تهویه مکانیکی یا زمان برای بهبود بالینی” ندارد. در یک بیانیه.

در ماه اکتبر ، WHO اظهار داشت که یک مطالعه همبستگی جهانی با استفاده از رمدزیویر در درمان بستری COVID-19 نشان داد که این تأثیر در طول مدت بستری یا زنده ماندن بیماران در بیمارستان یا اثر کمی دارد.

Remdezivir ، که توسط شرکت دارویی Gilead Sciences آمریکا برای درمان ابولا ساخته شده است ، یکی از چندین دارویی است که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است زیرا پزشکان به دنبال روش های موثرتری برای درمان ویروس کرونا بودند که در اواخر سال گذشته در چین ظاهر شد.

این دارو برای استفاده اضطراری توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده در اول ماه مه تأیید شد و توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، هنگام بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 در اوایل ماه اکتبر ، به دست آمد. این دارو همچنین در چندین کشور دیگر تاییدیه قانونی را دریافت کرده است.

درمان های جایگزین

هیئت تصدیق کرد که شواهد اثبات نکرده اند که رمدزوییر هیچ فایده ای ندارد ، اما با توجه به داده های موجود در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نتایج مهم بیمار را بهبود بخشد.

با این حال ، وی خاطرنشان کرد که با توجه به پتانسیل باقی مانده برای آسیب قابل توجه و همچنین هزینه نسبتاً بالای رمدزیویر برای تجویز وریدی ، توصیه “مناسب” بود.

در ماه ژوئیه ، گیلعاد برای 5 روز درمان در ایالات متحده و برخی دیگر از کشورهای پیشرفته ، رمدزیویر را 2340 دلار تخمین زد.

این توصیه ، منتشر شده در BMJ ، بخشی از رهنمودهای WHO برای زندگی است که در مناطق تحقیقاتی سریع مانند COVID-19 مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا به محققان اجازه می دهد خلاصه ای از شواهد از پیش معتبر و بررسی شده را هنگام دسترسی به اطلاعات جدید به روز کنند.

گیلاد هنوز گزارش های كامل از آزمایشات بالینی رمدزوویر را منتشر نكرده است و این گروه اظهار داشت كه از ادامه گنجاندن در آزمایشات ارزیابی دارو حمایت می كند ، به ویژه برای اطمینان بیشتر از شواهد برای گروه های خاص بیماران.

از اوایل هیجان رمدزیویر ، درمانهای جایگزین از جمله استروئید دگزامتازون ارزان قیمت و بسیار در دسترس ظاهر شد که معمولاً برای کاهش التهاب در بیماریهای دیگر مانند آرتروز استفاده می شود.

نتایج مطالعات اعلام شده در ژوئن نشان داد که دگزامتازون در حدود یک سوم مرگ و میر را در میان بیماران شدید مبتلا به COVID-19 کاهش می دهد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>