آمریکا اصرار دارد 2.9 میلیارد دلار پهپاد مسلح به امارات بفروشد: منابع | امارات متحده عربی


منابع رویترز گفت: وزارت امور خارجه به کنگره اطلاع داده است که قصد دارد 18 هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته مسلح MQ-9B را به ابوظبی بفروشد.

رویترز گزارش داد ، وزارت امور خارجه ایالات متحده به كنگره اطلاع داده است كه قصد دارد 18 فروند هواپیمای بدون سرنشین مسلح پیشرفته MQ-9B را به امارات متحده عربی بفروشد.

این اقدام به دنبال اعلام هفته گذشته فروش احتمالی هواپیماهای جنگنده F-35 به کشور نفت خیز خلیج فارس و یکی از نزدیکترین متحدان واشنگتن در خاورمیانه انجام شد.

این فروش اولین صادرات هواپیماهای بدون سرنشین مسلح از زمان تفسیر دولت ترامپ از یک قرارداد تسلیحاتی مربوط به دوران جنگ سرد بین 34 کشور بود که به پیمانکاران دفاعی ایالات متحده اجازه می دهد هواپیماهای بدون سرنشین بیشتری را به متحدان خود بفروشند.

رویترز گزارش داد که امارات متحده عربی مدت هاست که علاقه مند به خرید هواپیماهای بدون سرنشین از ایالات متحده است و پس از تغییر سیاست صادرات ایالات متحده در تابستان امسال در میان اولین مشتری در صف خواهد بود.

معامله 600 میلیون دلاری برای فروش چهار هواپیمای بدون سرنشین MQ-9B SeaGuardian غیر مسلح اما آماده شلیک در تایوان اولین معامله ای بود که روز سه شنبه به طور رسمی به کنگره اعلام شد.

این اعلامیه هواپیمای بدون سرنشین غیررسمی Reaper ، پیش درآمد اطلاع رسانی رسمی و عمومی به وزارت امور خارجه است.

کمیته های امور خارجه سنای آمریکا و مجلس نمایندگان – اعضای آنها از نقش امارات متحده عربی در مرگ غیرنظامیان در جنگ داخلی یمن انتقاد می کنند – این فرصت را دارند که به عنوان بخشی از روند بررسی غیررسمی قبل از وزارت خارجه ، فروش سلاح را بررسی و مسدود کنند اطلاع رسانی رسمی خود را به شاخه قانونگذاری ارسال کند.

یک نفر گفت ، وزارت امور خارجه ایالات متحده می تواند منتظر بماند تا فروش را به طور رسمی به کنگره اطلاع دهد ، هنگامی که کارمندان و اعضا از فروش احتمالی مطلع شوند. اعلامیه رسمی 30 روز به کنگره فرصت می دهد تا نسبت به هرگونه فروش اعتراض کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده به رویترز گفت: “به عنوان یک مسئله سیاسی ، ایالات متحده تأیید یا اظهار نظری در مورد پیشنهادی فروش دفاعی یا نقل و انتقالات نمی کند تا اینکه به طور رسمی به کنگره اطلاع داده شود.”

یک هواپیمای بدون سرنشین مسلح MQ-9B همچنین به رادار نیروی دریایی مجهز خواهد بود و می تواند در سال 2024 تحویل داده شود.

امارات متحده عربی همچنین به دنبال بسته Boeing Co EA-18G Growlers ، نسخه جنگ الکترونیکی دو نفره F / A-18F Super Hornet است که می تواند رادار و سایر ویژگی های پیشرفته را مسدود کند. جركرها توسط ایالات متحده و استرالیا اداره می شوند.

مدتهاست که امارات متحده عربی علاقه مند به خرید هواپیماهای اف -35 دزد است و به آنها قول داده شده است که در صورت توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل ، آنها را در یک معامله جانبی خریداری کند. اعلام غیررسمی 50 فروند هواپیمای Lockheed Martin Co F-35 در تاریخ 29 اکتبر اعلام شد.

اما هر معامله تسلیحاتی ایالات متحده در منطقه باید مطابق با توافق دهه ها با اسرائیل باشد ، جایی که سلاح های ساخت ایالات متحده نباید “لبه نظامی با کیفیت” اسرائیل را تضمین کند ، اطمینان حاصل شود که سلاح های ایالات متحده به اسرائیل تحویل داده می شود “از نظر توانایی” بهتر از کسانی هستند که به همسایگان خود فروخته شده اند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>