آمریکا دو شرکت کار اجباری در کره شمالی را تحریم کرد اخبار از اروپا


وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت ساختمانی روسی Mokran LLC و Korea Cholsan General Trading Corp ، یک شرکت کره شمالی که در روسیه فعالیت می کند ، در لیست سیاه قرار گرفته است.

روز پنجشنبه ، ایالات متحده دو شرکت جدید را به اتهام دست داشتن در صادرات کار اجباری از کره شمالی تحریم کرد و به کشورها هشدار داد که کارگران کره شمالی باقی مانده را به خانه بفرستند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که این شرکت در فهرست سیاه شرکت ساختمانی روسی Mokran LLC و Korea Cholsan General Trading Corp. ، یک شرکت کره شمالی واقع در روسیه قرار دارد.

استفان منوچین ، وزیر دارایی در بیانیه ای گفت: “کره شمالی سابقه طولانی در بهره برداری از شهروندان خود ، فرستادن آنها به سرزمین های دور برای کار در شرایط وخیم برای حمایت مالی از پیونگ یانگ و برنامه های تسلیحاتی آن دارد.”

وی افزود: “آن کشورهایی که هنوز کارگران کره شمالی را می پذیرند باید آنها را به خانه بفرستند.”

در قطعنامه سال 2017 شورای امنیت سازمان ملل متحد از همه کشورها خواسته شده تا تمام کارگران کره شمالی را تا 22 دسامبر سال گذشته به خانه بفرستند تا درآمد ارزی برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی را متوقف کنند.

ایالات متحده تخمین می زند که پیونگ یانگ سالانه بیش از 500 میلیون دلار از نزدیک به 100000 کارگر خارج از کشور درآمد کسب می کند که حدود 50،000 نفر آنها در چین و 30،000 در روسیه هستند.

رسانه های روسی در ماه مه به نقل از سفیر روسیه در پیونگ یانگ گفتند كه تلاش های مسكو برای بازگرداندن همه كارگران كره شمالی ، طبق مهلت مقرر در سازمان ملل ، با شیوع ویروس كرونا خنثی شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا در ژانویه به خبرنگاران گفت که تقریباً 1000 کارگر کره شمالی هنوز در روسیه هستند. وی گفت که به دلیل محدودیت گزینه های حمل و نقل ، خروج برای همه کارگران در مهلت مقرر غیرممکن است.

آمارهای وزارت کشور روسیه که در ژانویه منتشر شد ، نشان می دهد که در سال گذشته تعداد ویزاهای توریستی و دانشجویی صادر شده توسط روسیه به کره شمالی افزایش یافته است.

کارشناسان گمان می کنند بسیاری از ویزاهای توریستی صادر شده به طور غیرقانونی در روسیه کار می کنند.

وزارت دارایی روز پنجشنبه گفت که تحت نام Korea Cholsan General Trading Corp. ، شبکه ای از شرکت های روسی در تلاش و دریافت مجوز کار کارگران کره شمالی برای ورود و کار در روسیه هستند.

وزارت مالیه گفت ، موکران LLC همچنین در تلاش و دریافت مجوز کار برای کارگران کره شمالی برای ورود و کار در روسیه است.

مسکو و پکن در ماه دسامبر به طور ناموفق از سازمان ملل خواستند مجموعه تحریم های کره شمالی را لغو کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>