از یک چهره مشهور در اینستاگرام و راه حل فوری مشکل بخواهید! | اخبار فوری

از یک چهره مشهور در اینستاگرام و راه حل فوری مشکل بخواهید!  |  اخبار فوری


یک فرد عادی در جامعه که در مراحل اداری مشکل دارد ، با خود فکر می کند که اگر من یک سلبریتی بودم ، با انتشار پست در اینستاگرام مشکل من را حل می کردند!

هفته گذشته دو اتفاق جالب در اینستاگرام رخ داد: اولین مورد اعتراض Fereste حسینی ، بازیگر افغان الاصل سینمای ایران ، به دلیل عدم دریافت سیم کارت مادر در دفتر کار مادرش و خواهرانش برای ادامه تحصیل آنلاین او بود. .

پس از طرح این موضوع در صفحه اینستاگرام خود ، وزارت ارتباطات با وی تماس گرفت ؛ علاوه بر حل و فصل پرونده وی ، رسما اعلام شد که هیچ محدودیتی در صدور سیم کارت برای مهاجران با اسناد معتبر اقامت وجود ندارد و دفتر ارتباطات مسئولیت های خود را نقض کرده است. وزیر ارتباطات خودش موضوعات مربوطه را در اینستاگرام مطرح کرد و نوشت: دیشب توسط مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات ، آقای هادیان با وی تماس گرفت و با تسلیت گفتن ، آنها مشکل مادرشان را حل کردند.

درخواست های مشهور اینستاگرام و حل سریع مشکلات!

پس از این حادثه ، Ferestech حسینی از آقای وزیر تشکر کرد و بار دیگر در اینستاگرام خود نوشت: “آقای جهرمی عزیز ، از لطف شما در میان همه این مشکلات و حل این مشکل بسیار متشکرم. من در متن شما خواندم که منع قانونی ندارد و درمان مادرم سلیقه ای بود. من بسیار خوشحالم که نوشتی: “هیچ منع قانونی وجود ندارد.”

امروز ، از طریق پست شما ، متوجه شدم که این شغل به هیچ وجه قانونی منع نشده و با ارسال شما خوشحال و تشویق می شود. بنابراین دیگر هیچ برخورد سلیقه ای شکل نمی گیرد. “و من از شما و همكارانتان كه واقعاً از دیروز بدون احساس تفاوت ، برای حل این مسئله تلاش كرده اند تشكر می كنم.”

مورد دوم – هادی هجازی فر (بازیگر) که سریال “شهید باکری” را خلق می کند و این مجموعه را مدیریت می کند. او چند روز پیش در اینستاگرام خود درباره مشکل ایجاد این سریال گزارش داد: این سریال در اختیار ارتش جمهوری اسلامی ایران است و حالا بعد از مدت ها مخالف تصاحب یکی دو ماهه آن برای سریال “شهید باکری” است. “من نمی دانم که آیا ما قادر به مشاوره و ارائه اطلاعات بودیم یا درک دیگری. اکنون این وضعیت است.”

ظاهراً منطقه مورد نظر برای فیلمبرداری سریال در اختیار ارتش بود و برای استفاده از آن مجوز لازم بود که این امر مشکلاتی را برای تیم سازنده سریال ایجاد کرد. به عنوان بخشی از این درخواست ، هجازی فر نوشت که علی رغم همه تلاش ها ، پروژه شهید باکری اکنون به دلیل “کویر” در بن بست قرار دارد و ابراز امیدواری کرد که با کمک فرماندهان ارتش این مشکل حل شود.

درخواست های مشهور اینستاگرام و حل فوری مشکلات!

پس از انتشار این مقاله و درخواست کمک از کارگردان سریال “شهید باکری” چند روز بعد ارتش پاسخ داد و هدجازی فر با انتشار عکسی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد ارتش این مشکل را حل کرده است:

“سلام و احترام
با تشکر فراوان از همه عزیزانی که طی چند روز گذشته کمک کردند زمینه را برای حل مشکل مکان فیلم فراهم کنند. علاوه بر این ، من صمیمانه و صمیمانه از عضو کوچک گروه سریال شهید باکری از سری درجه یک ، عزیز و پر افتخار ارتش که رفتار ، فروتنی و حمایت او را باور نکردنی می دانم ، تشکر می کنم

عزیزانی که علی رغم مشغله زیاد ، در اولین فرصت و با سخاوت فراوان ، بدون کوچکترین شکایتی و یا اشاره ای به یادداشت من ، اجازه دیدار و گفتگو را به ما دادند ، فضای لازم را در اختیار گروه قرار دادند. اگر ترس از سوinter تعبیرها نبود ، می شد سطرهایی را با تمجید و ابراز ارادت به این عزیزان نوشت.

در پایان می خواهم از فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران و حاج آقا حسنی بزرگ که این جلسه را نظارت می کردند و همچنین امیر تقیانی ، سرهنگ مهدوی و … تشکر کنم. “انجام دادند.”

درخواست های مشهور اینستاگرام و حل فوری مشکلات!

این وقایع به خوبی نشان می دهد که شبکه های اجتماعی قدرتمند ، از وزرا گرفته تا روسای ارتش ، گرفته تا پاسخگویی ، اقدام و حل مشکلات در کمتر از 24 ساعت.

با این حال ، چه بخواهیم و چه نخواهیم ، این تأثیر وجود دارد و تا آنجا که این عمل می تواند مثبت باشد ، می تواند عواقب منفی نیز به همراه داشته باشد.

آیا در این دستگاه گسترده و طولانی مدت نهادها و دستگاه های دولتی شخصی وجود ندارد که به مسئولان نسبت به پیامدهای چنین اقداماتی و بازتاب آنها از این طریق در جامعه هشدار دهد؟! آیا حتی به چنین مواردی فکر می کنید؟

هر فرد عادی در جامعه که به مشکل برخورد با هر چیزی در مراحل اداری فکر می کند ، اگر من یک فرد مشهور یا شخص مشهور بودم ، با ارسال پست در اینستاگرام مشکل من را حل می کرد.

برخلاف ماهیت پر رنگ چنین فعالیت هایی ، این رویکرد به جز ترویج بی عدالتی روانشناختی و احساس درماندگی مردم عادی جامعه ، دستاورد دیگری ندارد. آنها شکافی بین افراد و افراد مشهور جامعه ، افراد و مسئولان و … ایجاد می کنند.

حتی اگر آنها این مشکلات را حل می کردند ، دستگاه مناسب مجبور بود به همان مشهور بگوید که ما این مشکل را حل کردیم ، دیگر نیازی به طرح این مسئله نیست. اما به نظر می رسد همه از حضور در صفحات افراد مشهور حتی از طریق ارسال پست در اینستاگرام لذت می برند و …

آیا کارهای روابط عمومی به اینستاگرام و فضای مجازی منتقل شده است؟

چرا باید کار کند تا چنین موضوعاتی برای حل آنها در اینستاگرام مطرح شود؟ افراد مشهور عجله ندارند و تحمل گزارش سریع گزارش چیزی در شبکه های اجتماعی را ندارند؟ آیا واقعاً کسی مسئول این کار نیست؟ و …

با الهام از دیالوگ موجود در فیلم توسط مرحوم علی خاتمی “کمال الملک” می توان گفت: به نظر می رسد همه چیز به سراغ ما می آید!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>