استرالیا هنگام پرش به جنوب ، دوباره هشدار COVID-19 را دریافت می کند استرالیا


نخست وزیر استرالیای جنوبی گفت که این ایالت در برابر “آتش سوزی” مرتبط با یک هتل قرنطینه در “وضعیت خطرناکی” قرار دارد.

ایالت استرالیای استرالیای جنوبی 14 مورد جدید ویروس کرونا را گزارش کرد که نسبت به روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است ، در نتیجه ترس از یک نقطه ویروسی جدید ، ایالات دیگر را به تشدید مرزهای داخلی سوق داده است.

مقامات گفتند که استرالیای جنوبی روز یکشنبه به یک سری عفونت های بدون COVID-19 خاتمه داد و گزارش داد که سه مورد کرونا ویروس به دست آمده پس از آنکه یک کارگر از یک هتل قرنطینه به اعضای خانواده آلوده است ،

تا روز دوشنبه ، تعداد این ایالت به 17 مورد افزایش یافت و باعث شد چندین ایالت دیگر محدودیت های مرزی جدیدی اعمال کنند ، زیرا این ترس وجود دارد که شیوع این ایالت ، که تاکنون از شدت همه گیری جلوگیری کرده است ، حتی بیشتر شود.

استفان مارشال ، نخست وزیر ایالت ، روز دوشنبه به رادیو محلی 5AA گفت: “این وضعیت بسیار خطرناکی است که ما در حال حاضر در استرالیای جنوبی اینجا هستیم و برای پاسخگویی به این مسئله به همکاری هر یک از شهروندان نیاز است.”

از آنجا که اوایل ماه جاری ایالت همسایه ویکتوریا از قفل طولانی مدت آزاد شد ، استرالیا چند روز آلوده به ویروس کرونا نشده است.

این کشور فقط حدود 28000 مورد عفونت ویروس کرونا و فقط بیش از 900 مورد مرگ را به دلیل اقدامات سختگیرانه مانند بستن مرزهای بین المللی و ایالتی ، محاصره ، فاصله اجتماعی اجباری و آزمایش و ردیابی گسترده ثبت کرده است.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت که عفونت های جدید در استرالیای جنوبی “یک یادآوری است. حتی بعد از قفل شدن ، حتی بعد از این همه مدت ، ویروس به جایی نرسیده است. “

گرگ هانت وزیر بهداشت فدرال گفت که او یک سیستم ملی برای ردیابی تماس و پرسنل دفاعی برای کمک به استرالیای جنوبی در جلوگیری از شیوع ویروس پیشنهاد می کند و “در صورت نیاز بیشتر ، موارد بیشتری نیز فراهم خواهد شد.”

استرالیای غربی ، که هم مرز استرالیای جنوبی است ، به تازه واردان این ایالت دستور داد که آزمایشات اجباری و قرنطینه خود را به مدت 14 روز انجام دهند. ایالت جزیره تاسمانی دستور فوری خود قرنطینه ای را برای افرادی که از استرالیای جنوبی در هفته گذشته وارد شده اند ، و سرزمین شمالی دستور داده است افرادی که از این ایالت می آیند وارد قرنطینه کنترل شده شوند.

رسانه های محلی گزارش دادند مسافران وارد شده از استرالیای جنوبی وقتی به آنها گفته شد صبح روز دوشنبه باید در تماس با استرالیای غربی وارد قرنطینه 14 روزه شوند ، گریه کردند.

نخست وزیر کوئینزلند در توییت خود گفت: “هر کسی که قصد ترک آدلاید را دارد باید مطلع شود که ما در حال بررسی شیوع COVID-19 هستیم و ممکن است محدودیت های سفر از جمله قرنطینه اجباری هنگام ورود را اعمال کند.”

در همین حال نیو ساوت ولز (NSW) و ویکتوریا ، که بیش از نیمی از جمعیت استرالیا را در خود جای داده است ، تغییراتی در کنترل مرزهای داخلی را اعلام نکرده اند.

گلادیس بردجیکلیان ، نخست وزیر NSU به خبرنگاران گفت: “من فکر نمی کنم رویکرد معقولی برای حرکت به جلو ، بستن مرزهای ما هر زمان که شیوع داشته باشد.”

“چنین تعداد ، اگرچه بسیار نگران یک ایالت به اندازه استرالیای جنوبی هستند ، اما به دلیل شرایط این مورد خاص ، مقامات بهداشتی ما اعتقاد ندارند که ما نیاز به تغییر هر یک از تنظیمات سیاسی خود داریم.”

در همین حال ، استرالیا گفت که یک میلیارد دلار (726.3 میلیون دلار) هزینه خواهد کرد تا قرارداد ساخت یک کارخانه واکسن را تحت توافق با غول زیست پزشکی CSL Ltd تضمین کند که واکسن آنفولانزا و ضد انفجار را تأمین کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>